Czym jest terapia tkanek miękkich?

    Terapia tkanek miękkich to dziedzina medycyny manualnej, której celem jest usunięcie napięć oraz dysfunkcji w obrębie tkanek miękkich, przywracanie im właściwego działania. Usunięcie napięć i zrostów poprzez terapię tkanek miękkich przyspieszy ich regenerację oraz sprawi, że pełny zakres ruchów i funkcje w ograniczonych stawach zostaną w bezpieczny sposób przywrócone. W terapii tkanek miękkich stosuje się rozmaite techniki: terapię punktów spustowych, masaż funkcjonalny, rozluźnianie mięśniowo-powięziowe. Nasze ciało przyzwyczaja się do warunków w jakich funkcjonuje. Zazwyczaj jest to praca jaką wykonujemy np. siedzenie w jednej pozycji lub praca, która wymaga od nas powtarzalnych ruchów, ale nie tylko. Na dysfunkcję powięzi ma również wpływ stres, otyłość czy brak ruchu, a także skutek przebytych w przeszłości urazów. 

Akcesoria pomocne w terapii tkanek miękkich.

    W terapii tkanek miękkich coraz częściej korzysta się z pomocy najróżniejszych akcesoriów, dzięki czemu można zdecydowanie efektywniej wywrzeć wpływ na odpowiednie tkanki. Manualnie lub przy pomocy tych prostych narzędzi możemy oddziaływać na wiele tkanek takich jak mięśnie, ścięgna, więzadła, torebki stawowe, nerwy, naczynia krwionośne, skóra, tkanka podskórna i tłuszczowa. Do naszej oferty dołączyliśmy proste i w przystępnej cenie artykuły, które umożliwiają ukierunkowanie leczenia punktów spustowych przy niewielkim wysiłku w głąb mięśni.

Terapia oraz bezpośrednia współpraca terapeuty z pacjentem przyczyni się do szybkiego i zupełnego uwolnienia się od problemu.

Terapia tkanek miękkich

Aktywne filtry

Krzyż do masażu cosiMed

Krzyż do masażu cosiMed

Cena 49,00 zł
Najniższa cena z 30 dni: 49 zł
  • Obecnie brak na stanie
Pałeczka do masażu cosiMed

Pałeczka do masażu cosiMed

Cena 49,00 zł
Najniższa cena z 30 dni: 49 zł
  • Obecnie brak na stanie
Lód w sprayu z arniką...

Lód w sprayu z arniką GHIACCIO SPRAY + ARNICA 400 ml

Cena podstawowa 25,00 zł -3,00 zł Cena 22,00 zł
Najniższa cena z 30 dni: 25 zł
  • Wyprzedaż!
  • -3,00 zł