Ograniczony zakres ruchu, większe ryzyko pojawienia się kontuzji, ból oraz mniejsza możliwość regeneracji organizmu, to tylko niektóre następstwa zbyt napiętych mięśni. Taki stan fizjologiczny wpływa negatywnie nie tylko na nasze samopoczucie, ale również znacznie ogranicza możliwości naszego ciała. Aby temu zapobiec, warto ulżyć mięśniom poprzez ich odpowiednie rozmasowanie, co znacząco poprawi elastyczność mięśni, zwiększy możliwość szybszej ich regeneracji oraz zdolności do pracy, a także skutecznie je dotleni. Pomogą w tym na pewno wysokiej jakości wałki do automasażu, które znajdziesz w naszej ofercie.

Rollery - proste, lecz efektywne

Rollery to obecnie bardzo popularna forma masażu mięśni. Nic w tym dziwnego, ponieważ wpływają one w znaczący sposób na poprawę krążenia oraz pozwalają na pełne zrelaksowanie wybranych partii ciała. Rollery do masażu, nazywane również potocznie rolkami lub wałkami, to proste, lecz niezwykle efektywne przyrządy pomagające złagodzić napięcie i bóle mięśniowe, zwiększając jednocześnie ich efektywność i regenerację. Czego chcieć więcej?

Rodzaje rollerów

Wałki do automasażu można podzielić na dwie główne kategorie – rollery do rozgrzewania mięśni oraz wałki do masażu po treningowym. Pierwsza kategoria przyrządów, służących do skutecznego rozgrzewania mięśni, nazywana jest również aktywacyjną. Są to najczęściej rollery posiadające większe wypustki, pozwalające mocniej i intensywniej masować określone partie ciała. Drugi rodzaj przyrządów, czyli rolki regeneracyjne, stosowane najczęściej po wzmożonym wysiłku fizycznym, mają zazwyczaj małe wypustki lub też nie mają ich wcale.

Dostępne są również wałki do masażu o różnym stopniu twardości materiału, z jakiego zostały wykonane. Profesjonalny wałek do rolowania może być nawet o 50 proc. twardszy od standardowego przyrządu. Klasyczne rollery medyczne mogą mieć natomiast o 20 do 30 proc. mniejszą twardość niż wałki profesjonalne. Tego rodzaju przyrządy są dedykowane szczególnie osobom o bardzo wysokim napięciu mięśniowym i jednocześnie niskim progu odporności na ból.

Przede wszystkim nie zdawajmy się w tym względzie na opinię i podpowiedzi znajomych czy przyjaciół, ponieważ ten sam roller dla jednej osoby będzie idealnym rozwiązaniem, natomiast dla drugiej może okazać się kompletnie nieodpowiedni, a wręcz szkodliwy. Wybór wałka do masażu powinien być zawsze kwestią indywidualną, związaną z aktualną fizjologią konkretnego organizmu. Dobrym pomysłem byłaby konsultacja z fizjoterapeutą, który na podstawie wywiadu i badań z pewnością podpowie odpowiednie rozwiązanie.

Rollery Profireh.pl

Aby pomóc Wam w wyeliminowaniu wszelkich kontuzji oraz bólów mięśni powstałych na skutek przetrenowania, a także poprawić wydolność i elastyczność Waszego układu mięśniowego, przygotowaliśmy bogatą ofertę wysokiej jakości rollerów, pomagających w stymulacji krążenia krwi, polepszających wygląd skóry, a także zmniejszających cellulit. Nasze rollery do masażu to szeroki wybór rozmaitych rozmiarów, kolorów oraz stopni twardości, dostosowanych do indywidualnych potrzeb każdego z Was. Oferujemy wysokiej jakości wałki i piłeczki do masażu firmy Blackroll, SoftX oraz rollery firmy Erzi, wykonane z drewna bukowego. Dużą popularnością wśród osób korzystających z naszych rollerów cieszy się szczególnie wałek Blackroll o różnym stopniu twardości (Standard, Pro, Flow, Groove), który doskonale rozluźnia napięcia mięśniowo-powięziowe.

Nie każdy z nas jest wyczynowym sportowcem, za którym stoi pokaźne zaplecze medyczne. Nie każdego również stać na indywidualną, profesjonalną opiekę fizjoterapeutyczną podczas systematycznych treningów siłowych czy kardio-fitness. Nasze rollery to doskonałe rozwiązanie, które pomogą Wam w samodzielnym dbaniu o prawidłowe funkcjonowanie wielu partii Waszego ciała. Wszystkie nasze produkty objęte są gwarancją producencką i posiadają wszelkie niezbędne atesty jakości i bezpieczeństwa użytkowania.

Zapraszamy do Profireh.pl po prawdopodobnie najlepsze rollery na polskim rynku!

Rolki wspomagają poprawę elastyczności i wydajności układu mięśniowego, zapobiegają bólom mięśniowym oraz pomagają uniknąć typowych kontuzji i uszkodzeń mięśni wskutek przetrenowania. Wałki stymulują krążenie krwi, polepszają wygląd skóry oraz zmniejszają cellulit. 

Oferowane przez nas rollery występują w różnych rozmiarach, kolorach a także w różnych stopniach twardości. Oferujemy wysokiej jakości wałki i piłeczki do masażu firmy Blackroll, SoftX oraz rollery firmy Erzi- wykonane z drewna bukowego.

Wałki i rollery

Jest 26 produktów.

Pokazano 1-21 z 26 pozycji

Aktywne filtry

Kula Erzi Woodroller

Kula Erzi Woodroller

Cena podstawowa 109,00 zł -32,00 zł Cena 77,00 zł
 • Wyprzedaż!
 • -32,00 zł
Wałek Erzi Woodroller

Wałek Erzi Woodroller

Cena podstawowa 179,00 zł -50,00 zł Cena 129,00 zł
 • Wyprzedaż!
 • -50,00 zł
Erzi Woodroller Klasyczny

Erzi Woodroller Klasyczny

Cena podstawowa 259,00 zł -69,00 zł Cena 190,00 zł
 • Wyprzedaż!
 • -69,00 zł
Roller SoftX 95x390mm -...

Roller SoftX 95x390mm - niebieski

Cena podstawowa 99,00 zł -28,00 zł Cena 71,00 zł
 • Wyprzedaż!
 • -28,00 zł
Piłka SoftX 65 standard -...

Piłka SoftX 65 standard - niebieska

Cena podstawowa 49,00 zł -5,00 zł Cena 44,00 zł
 • Wyprzedaż!
 • -5,00 zł
Piłka SoftX 90 standard -...

Piłka SoftX 90 standard - niebieska

Cena podstawowa 59,00 zł -15,00 zł Cena 44,00 zł
 • Wyprzedaż!
 • -15,00 zł