Filtruj według

Dostępność

Dostępność

Marka

Marka

Kolor

Kolor

Trening dłoni dla zwiększenia siły mięśni dłoni, palców, nadgarstka oraz przedramienia.

Trening dłoni jest bardzo ważny dla osób chorujących na zwyrodnienia ręki, po urazach palców, nadgarstka oraz przedramienia, a także podczas rehabilitacji RZS. Trening dłoni stosowany jest nie tylko ze względu na urazy, ale także u sportowców, którzy trenują tenis, golf, wspinaczkę dla wzmocnienia mięśni. Mięśnie dłoni można wzmocnić poprzez najróżniejsze ćwiczenia, można też wspomóc się dedykowanymi do tego celu przyrządami.

Trening dłoni z piłeczką handmaster

Sprzęt do treningu dłoni.

Piłeczki handmaster to doskonałe narzędzia do pracy w rehabilitacji RZS, chorób zwyrodnieniowych ręki, po urazach palców, dłoni, nadgarstka czy przedramienia. Handmaster umożliwia jednoczesne wzmacnianie prostowników palców przez otwieranie dłoni i rozciąganie gumek, które są przymocowane do piłeczki oraz zginaczy palców przez zaciskanie dłoni na owej piłeczce. Występuje w trzech kolorach, które oznaczają stopień oporu.

Powerball jest to bezsilnikowa maszyna napędzana wyłącznie siłą Twojego nadgarstka. Służy ona do wzmacniania siły mięśni przedramion, nadgarstków i palców oraz siły chwytu. To niezbędnik każdego, kto czynnie uprawia sport, w którym nadgarstek odgrywa ważną rolę: wspinaczka, tenis, squash, golf, piłka ręczna, bowling, wioślarstwo oraz wiele, wiele innych. Powerball został wynaleziony w USA przez NASA i przeznaczony był początkowo do treningu astronautów w stanie nieważkości. Wykorzystuje siłę odśrodkową do powstawania obciążenia. Poziom treningu automatycznie dopasowuje się do danego użytkownika. Urządzenie to pracuje jako kombinacja wewnętrznego żyroskopu, siły odśrodkowej oraz inercji. Po rozpędzeniu się wewnętrznej kuli należy nadgarstkiem kontynuować obracanie całego urządzenia, tak by zwiększyć prędkość rotacji.

Wałki Flex Thera Band® przeznaczone są do ćwiczeń mobilizacyjnych oraz wzmacniających dłoni i przedramienia. Stosowane są również w celu rozluźnienia stref wzmożonego napięcia mięśniowego np. jako rollery. Siła potrzebna do zgięcia przyboru w kształt litery "U" wyrażona w kg (każdy kolor to inny opór):

  • żółty -  3,0 kg
  • czerwony -  4,5 kg
  • zielony -  6,8 kg
  • niebieski -  11,3 kg

Ściskacz do rąk marki Springos pozwala na wykonywanie ćwiczeń mięśni przedramienia, nadgarstka czy wzmocnienie ścisku dłoni i ramienia. Korzystanie ze ściskacza podczas rehabilitacji wspomoże palce oraz dłonie. Ściskacz jest komfortowy w użyciu ze względu na swój  ergonomiczny kształt dopasowujący się do dłoni, uchwyt jest antypoślizgowy. Małe akcesorium pozwala na możliwość zabierania go dosłownie wszędzie. Regulacja w granicy 20-50 kg umożliwia dopasowanie go indywidualnie do poziomu trudności ćwiczeń.

Trening dłoni

Aktywne filtry