Praca fizjoterapeuty z pacjentem na co dzień. Czego używa i w jaki sposób wpływa to na zdrowie pacjenta?
Kim jest fizjoterapeuta i czym w zasadzie się zajmuje? Nie do końca zdajemy sobie z tego sprawę z jakimi sytuacjami ze swoimi pacjentami zmaga się w swojej codziennej pracy. Fizjoterapeuta pomoże nie tylko pozbyć się procesów chorobowych lub też ich następstw. Podczas profilaktycznych wizyt, które także są wskazane – poprzez odpowiednie działania i ćwiczenia specjalisty można całkowicie zapobiec niektórym schorzeniom, ich nawrotom lub też całkowicie zatrzymać postęp niektórych z nich. Dzięki takiemu ekspertowi można o wiele szybciej odzyskać sprawność ruchową. A zatem, w jaki sposób fizjoterapeuta może wspomóc swoją pracę?
 Siedzenie bez bólu? To możliwe! Jakie są rozwiązania na ból pleców w trakcie pracy i nauki? O zbawiennym wpływie piłek i poduszek do siedzenia.
Sytuacja wygląda mniej więcej tak: dostajesz pracę, Twoje stanowisko wyposażone jest w biurko, krzesło i komputer, wynagrodzenie mniej lub bardziej satysfakcjonujące, ale pozytywem jest dodatek w postaci karty MultiSport (w końcu to zawsze jakaś motywacja do pozostania aktywnym). Z czasem trochę narzekasz, bo klawiatura się przycina, kolega z pokoju co drugi dzień zajada się sałatką z brokułem, a siedzący tryb pracy odciska piętno na Twoim kręgosłupie. Myślisz: „o wymianę klawiatury wystarczy pewnie poprosić, Cześkowi powiem, żeby zmienił menu, a z przyklejonymi do krzesła czterema literami pozostaje mi się tylko pogodzić. Przecież multum ludzi pracuje w ten sposób i odczuwa ten sam dyskomfort, ale na to nie ma żadnego magicznego rozwiązania, bo po prostu taką mamy pracę.” Nic bardziej mylnego. Magiczne rozwiązanie istnieje. Ma kilka imion: Pezzi SitSolution, Pezzi Fit-Sit, Pezzi Activa, TOGU, PINOFIT. Zdezorientowany? Już wyjaśniamy!
Dysk sensoryczny, poduszka równoważna, beret do ćwiczeń i wiele innych sprzymierzeńców treningu równoważnego
O równowadze możemy mówić w wielu kontekstach. Nie ma jednak wątpliwości, że zachowanie równowagi emocjonalnej i fizycznej jest jednym z najważniejszych czynników warunkujących jakość naszego życia. O równowadze emocjonalnej i odpowiednim systemie ćwiczeń mających na celu pomoc w jej utrzymaniu mówiliśmy nieco w naszym poprzednim artykule o jodze. Co natomiast możemy jeszcze zrobić, by zadbać o równowagę naszego ciała?
 Poczuj się dobrze we własnym ciele, czyli niezbędnik Jogina. Czy warto zainwestować w takie akcesoria jak mata, kostka, pasek i koło do jogi?
Joga to nie są zwykłe "wygibasy". To stan umysłu. To system ćwiczeń, który ma wprawić nas nie tylko w dobre samopoczucie fizyczne, ale pomóc w odzyskaniu lub zachowaniu równowagi wewnętrznej. Pozwala nam się wyciszyć i odłożyć towarzyszący nam na okrągło stres na bok. Czy wiedziałeś, że joga oznacza opanowanie ciała i umysłu, osiągnięcie wewnętrznej spójności oraz samodyscyplinę w dążeniu do celu? Marzysz o tym wszystkim?
Zadbaj o jakość swojego snu, komfort karmienia oraz zdrowie Maluszka, czyli co nieco o poduszkach do spania, poduszkach podróżnych i poduszkach-rogala
Sen. Nieodłączny i jakże niezbędny element naszego życia. Według obliczeń naukowców w objęciach Morfeusza spędzamy około 20 lat. Biorąc pod uwagę fakt, że stanowi to jedną czwartą - a będąc bardzo (bardzo!) optymistycznym - jedną piątą długości naszego istnienia, warto zadbać o jego jakość. Jak to zrobić?
Akupresura a akupunktura – podobieństwa i różnice
Akupunktura i akupresura są technikami leczniczymi, które wywodzą się z Dalekiego Wschodu. Za ich kolebkę uważa się jednak starożytne Chiny. Chociaż Japończycy i Mongołowie również je stosowali. Obie techniki opierają się na tych samych zasadach. Jednak sposób ich wykonywania różni się nieco od siebie. Na czym polega ich działanie i jak wyglądają zabiegi?
Showing 1 do 6 of 14 (1 Pages)