Najczęstsze kontuzje w kolarstwie szosowym i MTB

Posted by      Comments 0  views 143
Najczęstsze kontuzje w kolarstwie szosowym i MTB
Kolarstwo w każdej postaci jest czymś niesamowicie ekscytującym dającym zawodnikowi sporą dawkę adrenaliny, która to często sprzyja w przełamywaniu własnych ograniczeń i możliwości. Jest ona bez wątpienia czymś co „uskrzydla” i dzięki niej progresujemy w tym, co robimy. Patrząc na to z drugiej strony, adrenalina wytwarzana przez rdzeń nadnerczy wraz z kortyzolem produkowanym przez korę nadnerczy podczas swojego długotrwałego działania nie mają pozytywnego wpływu na organizm – utrzymujące się wysokie obroty autonomicznego układu nerwowego będą doprowadzać do zmęczenia oraz zmniejszenia możliwości regeneracji, a co za tym idzie – KONTUZJI. Jednym z najczęściej popełnianych błędów przez kolarzy zarówno szosowych, jak i górskich jest zbyt mało czasu poświęcanego na regenerację własnego ciała. W takich przypadkach bardzo łatwo o popełnienie błędu, który skutkować będzie wyłączeniem nas z treningów.
Przeczytaj artykuł

Łokieć tenisisty – jak skutecznie pozbyć się bólu?!

Posted by      Comments 0  views 219
Łokieć tenisisty – jak skutecznie pozbyć się bólu?!
Łokieć tenisisty to dość powszechnie występująca dolegliwość. Właściwie to może dopaść każdego z nas, bez względu na to czy pracujesz fizycznie bądź za biurkiem, nie patrzy on również na wiek czy płeć – dlatego warto wiedzieć czym jest i jak sobie z nim poradzić.
Przeczytaj artykuł

Trening w domu - zalety domowej siłowni.

Posted by      Comments 0  views 94
Trening w domu - zalety domowej siłowni.
Za oknem sypie śnieg, mróz skrzypi pod stopami po prostu piękny klimat zimowy, a Ty nadal tkwisz w domu, na kanapie pod kocem z grzańcem w ręku? Niby miło i przyjemnie, ale jakoś tak ospale się zrobiło i dziwisz się nawet, że nie zapadłeś w sen zimowy razem z bieszczadzkimi niedźwiedziami. Brak energii do działania, motywacja była, ale zniknęła za rogiem ostatniego posta na facebooku, który udostępnił znany trener personalny – oczywiście imponuje Ci jak ludzie podejmują wyzwania, tracą zbędne kilogramy, przełamują swoje lenistwo i Ty oczywiście również zaczniesz ćwiczyć - od jutra. Tak mija zima, nagle zaskakuje Cię wiosna, wakacje tuż, tuż no i jesień, ale wiadomo deszcz, zimno, szaro i ponuro, więc weźmiesz się za siebie od nowego roku. Nie szkoda Ci zmarnowanego czasu? No dobra, pewnie powiesz, że siłownie są zamknięte, na zewnątrz ślisko, poza tym nie lubisz zimna. Stop! Dość szukania kolejnych wymówek. Poniżej przedstawię Ci kilka przykładów na to, jak bez ruszania się z domu możesz zadbać o swoje ciało oraz lepsze samopoczucie.
Przeczytaj artykuł
Jak zdobywać wiedzę, rozwijać się, stawać się lepszym specjalistą?
Człowiek uczy się całe życie. Ta maksyma dotyczy każdego z nas. A jak to się ma do profesjonalistów, którzy pomagają nam dbać o zdrowie, sprawność fizyczną lub wręcz pomagają nam wrócić do zdrowia? Fizjoterapeuci, osteopaci, lekarze to zawody, w których konieczne jest, aby się rozwijać. Medycyna idzie ciągle do przodu, pojawiają się nowinki w pracy z pacjentem, nowe rozwiązania, metody, wiedza na temat funkcjonowania ludzkiego ciała. Chcąc pomóc pacjentowi nie można zostawać z tyłu. Najpowszechniejsze zapewne są szkolenia oraz wszelkiego rodzaju kursy, ale nie każdy jest ich fanem. Indywidualiści głodni wiedzy zgłębiać tajniki swojej dziedziny mogą zacząć od samokształcenia. W jaki sposób? Co może wspierać rozwój specjalisty z dziedziny fizjoterapii, osteopatii czy ogólnie rzecz ujmując medycyny?
Przeczytaj artykuł
Joga - czas poświęcony sobie, inwestycja w siebie dla równowagi ciała i umysłu, która zaprocentuje w przyszłości.
Już pierwsi jogini wiedzieli, o tym, że te ćwiczenia wpływają pozytywnie na nasz organizm. Powodów, aby zacząć przygodę z jogą może być naprawdę wiele. Dla jednych może być rodzajem wyciszenia, uspokojenia umysłu czy pozbycia się stresu, bo powiedzmy sobie szczerze - w dzisiejszym zabieganym świecie, każdy z nas w pewnym momencie doświadcza przebodźccowania w wyniki dyspozycyjność, przepracowania i negatywynych wiadomości. Inni z kolei podczas jogi skupiają się na efektach funkcjonalnych. Tak czy inaczej na pewno każdy powód jest dobry, aby zacząć praktykę, a wszystkich zalet nie sposób wymienić. Kilka najważniejszych z nich to stabilizacja ciśnienia, dzięki koncentracji na spokojnym oddechu, podczas praktyki zwiększa się ilość antyoksydantów, które podnoszą zdolność organizmu do samooczyszczania, a to z kolei wpływa na odmładzanie organizmu. Poza tym joga wzmacnia i uelastycznia ciało, zmniejszając tym samym ryzyko kontuzji.
Przeczytaj artykuł
Praca fizjoterapeuty z pacjentem na co dzień. Czego używa i w jaki sposób wpływa to na zdrowie pacjenta?
Kim jest fizjoterapeuta i czym w zasadzie się zajmuje? Nie do końca zdajemy sobie z tego sprawę z jakimi sytuacjami ze swoimi pacjentami zmaga się w swojej codziennej pracy. Fizjoterapeuta pomoże nie tylko pozbyć się procesów chorobowych lub też ich następstw. Podczas profilaktycznych wizyt, które także są wskazane – poprzez odpowiednie działania i ćwiczenia specjalisty można całkowicie zapobiec niektórym schorzeniom, ich nawrotom lub też całkowicie zatrzymać postęp niektórych z nich. Dzięki takiemu ekspertowi można o wiele szybciej odzyskać sprawność ruchową. A zatem, w jaki sposób fizjoterapeuta może wspomóc swoją pracę?
Przeczytaj artykuł
Wyświetla 1 do 6 z 19 (1 Stron)