Kosmetyki do masażu. Oliwka do masażu, balsam, wosk...co wybrać?
Masaż to forma zabiegu, która stosowana jest nie tylko w dziedzinie fizjoterapii, ale również w ośrodkach rehabilitacyjnych, sanatoriach oraz kosmetologii, gdzie w połączeniu z kosmetykami do masażu stanowi niebywałą ucztę dla zmysłów i ciała. Profesjonalne kosmetyki do masażu zapewniają komfort pracy zarówno dla masującego jak i masowanego. Masaż z odpowiednim olejkiem czy balsamem łagodzi bóle mięśniowe, wpływa na poprawę krążenia i lepsze dotlenienie ciała, dzięki niemu skóra staje się gładka, nawilżona oraz jędrna, a substancje zapachowe zawarte w produktach do masażu działają kojąco.
Przeczytaj artykuł

Wpływ stresu na zdrowie

Posted by      Comments 0
Wpływ stresu na zdrowie
Każdego z nas, każdego dnia dotyka wiele czynników mniej lub bardziej zależnych od podejmowanych decyzji, mogących mieć bezpośrednią korelację ze zdrowiem. Problemy w pracy, frustracja, za dużo pracy, kłótnia w domu, denerwujący cię człowiek, zła dieta, miejsce zamieszkania, egzamin, ect. To wszystko pomimo tego, że tak różne podłoże sprowadza nas do wspólnego pojęcia – STRES.
Przeczytaj artykuł
Wady postawy. Jak im zapobiegać przy użyciu piłki Pezzi, dysku sensorycznego oraz poduszki do siedzenia?
Odchylenie od wartości fizjologicznej, krzywizn kręgosłupa – bo o nich tu mowa prowadzi do zmian związanych z przeprofilowaniem kształtu głównej kolumny naszego ciała. Biorąc pod uwagę, iż kręgosłup stanowi swego rodzaju rusztowanie dla narządów wewnętrznych, naczyń krwionośnych, czy też układu mięśniowego sprawa zaczyna przybierać na powadze sytuacji. Pod pojęciem wad postawy kryją się również zaburzenia fizjologii na obwodzie – płaskostopie, kolana koślawe lub szpotawe, ect. Nakładając na to wszystko fakt, iż możliwość korekcji jest możliwa tylko do momentu zatrzymania wzrostu kostnego (około 20 rok życia), to oczywistym staję się konieczność wprowadzania edukacji w tym zakresie. Zdrowe plecy, to dobre życie...uzasadnić to można chociażby unerwieniem segmentarnym narządów wewnętrznych*.
Przeczytaj artykuł
Regeneracja po aktywności sportowej. Jakie ma znaczenie i dlaczego jest taka ważna?
Aktywność sportowa wiąże się z wieloma walorami poczynając od uzyskania zgrabnej sylwetki, zwiększenie wydolności organizmu, zmniejszenie napięcia i stresu a kończąc na wzroście odporności oraz poprawie ogólnego stanu zdrowia. Należy jednak pamiętać, że regularne i intensywne treningi powodują osłabienie zdolności regeneracyjnych organizmu, a to z kolei zwiększa ryzyko kontuzji, a także osłabienie efektów w zmianie budowy ciała.
Przeczytaj artykuł
Trening mięśni brzucha w kontekście bólu pleców
Ból pleców jest terminem tak powszechnie wszystkim znanym, że prawdopodobieństwo posiadania kogoś nam bliskiego z tą przypadłością jest więcej niż pewne. Mnogość używanych synonimów dla tej jednostki chorobowej też nie jest przypadkowa, ponieważ plecy mogą nas boleć z naprawdę wielu powodów. Biorąc pod uwagę obecną sytuację trwającą już od ponad półtora roku, warto skupić się szczególnie na jednym wspólnym aspekcie łączącym „bolące plecy” zarówno młodych jak i starszych. Mowa o sedenteryjnym trybie życia i zaniedbaniu posturalnym.
Przeczytaj artykuł
Najczęstsze kontuzje w kolarstwie szosowym i MTB
Kolarstwo w każdej postaci jest czymś niesamowicie ekscytującym dającym zawodnikowi sporą dawkę adrenaliny, która to często sprzyja w przełamywaniu własnych ograniczeń i możliwości. Jest ona bez wątpienia czymś co „uskrzydla” i dzięki niej progresujemy w tym, co robimy. Patrząc na to z drugiej strony, adrenalina wytwarzana przez rdzeń nadnerczy wraz z kortyzolem produkowanym przez korę nadnerczy podczas swojego długotrwałego działania nie mają pozytywnego wpływu na organizm – utrzymujące się wysokie obroty autonomicznego układu nerwowego będą doprowadzać do zmęczenia oraz zmniejszenia możliwości regeneracji, a co za tym idzie – KONTUZJI. Jednym z najczęściej popełnianych błędów przez kolarzy zarówno szosowych, jak i górskich jest zbyt mało czasu poświęcanego na regenerację własnego ciała. W takich przypadkach bardzo łatwo o popełnienie błędu, który skutkować będzie wyłączeniem nas z treningów.
Przeczytaj artykuł
Wyświetla 1 do 6 z 24 (1 Stron)