Wyposażenie gabinetu. Bez czego gabinet nie może istnieć?
Gabinet to takie miejsce gdzie, jako pacjent powinieneś czuć się komfortowo, takie, w którym poczujesz się w pełni zaopiekowany i bezpieczny. Żeby tak się stało, gabinet do którego się wybrałeś musi być odpowiednio wyposażony.
Przeczytaj artykuł
Diagnostyka i jej fundamentalne znaczenie w praktyce fizjoterapeuty i osteopaty.
Diagnostyka w praktyce fizjoterapeuty i osteopaty ma znaczenie fundamentalne przede wszystkim z tego względu, aby leczenia pacjenta mogło przebiegać prawidłowo i zakończyć się sukcesem.
Przeczytaj artykuł
Zastosowanie skarpet i opasek kompresyjnych w sporcie. 
Zjawisko kompresji jest bardzo szerokim pojęciem, który swój początek ma w medycynie. Od bardzo wielu lat stosowana jest w leczeniu chorób układu krążenia i limfatycznego poprzez wywieranie stopniowanego ucisku - w medycynie zwykle stosuje się ją w obszarze dolnych kończyn. Kompresja stosowana jest również w sporcie i cieszy się ogromną popularnością i zainteresowaniem nie tylko u profesjonalnych sportowców, ale coraz częściej wśród amatorów biegów, triathlonu, lekkoatletyki oraz kolarstwa szosowego. CEP to marka, która wprowadziła na rynek bardzo szeroki asortyment odzieży kompresyjnej. Skarpety oraz opaski kompresyjne CEP to profesjonalna odzież stosowana w medycynie i w sporcie, są bardzo pomocne w celach zdrowotnych, a także dla udoskonalenia wydajności treningów.
Przeczytaj artykuł
O co chodzi z treningiem równowagi i dlaczego jest tak bardzo ważny?
Trening równowagi na pierwszy rzut oka wydaje się być prozaicznymi ćwiczeniami. Nic bardziej mylnego. Ćwiczenia równowagi potrafią być wymagające nawet dla osób systematycznie trenujących. Tego rodzaju ćwiczenia wykonywane przy pomocy równoważni, piłek do balansowania, dysków sensorycznych zapewnią optymalny rozwój i właściwe funkcjonowanie układu ruchowego. A jakie korzyści możemy mieć z treningu równowagi? Przede wszystkim jest on bardzo istotny dla usprawnienia naszego codziennego funkcjonowania.
Przeczytaj artykuł
Jak ważna jest nauka anatomii? Nadrzędna kwestia w fizjoterapii i osteopatii.
Anatomia człowieka to elementarna wiedza każdego fizjoterapeuty oraz osteopaty - bez tego nie byłoby możliwe udzielenie właściwej pomocy pacjentowi nie znając dokładnie ludzkiego, zdrowego organizmu.
Przeczytaj artykuł
Kosmetyki do masażu. Oliwka do masażu, balsam, wosk...co wybrać?
Masaż to forma zabiegu, która stosowana jest nie tylko w dziedzinie fizjoterapii, ale również w ośrodkach rehabilitacyjnych, sanatoriach oraz kosmetologii, gdzie w połączeniu z kosmetykami do masażu stanowi niebywałą ucztę dla zmysłów i ciała. Profesjonalne kosmetyki do masażu zapewniają komfort pracy zarówno dla masującego jak i masowanego. Masaż z odpowiednim olejkiem czy balsamem łagodzi bóle mięśniowe, wpływa na poprawę krążenia i lepsze dotlenienie ciała, dzięki niemu skóra staje się gładka, nawilżona oraz jędrna, a substancje zapachowe zawarte w produktach do masażu działają kojąco.
Przeczytaj artykuł
Wyświetla 1 do 6 z 29 (1 Stron)