Jak zdobywać wiedzę, rozwijać się, stawać się lepszym specjalistą?
Człowiek uczy się całe życie. Ta maksyma dotyczy każdego z nas. A jak to się ma do profesjonalistów, którzy pomagają nam dbać o zdrowie, sprawność fizyczną lub wręcz pomagają nam wrócić do zdrowia? Fizjoterapeuci, osteopaci, lekarze to zawody, w których konieczne jest, aby się rozwijać. Medycyna idzie ciągle do przodu, pojawiają się nowinki w pracy z pacjentem, nowe rozwiązania, metody, wiedza na temat funkcjonowania ludzkiego ciała. Chcąc pomóc pacjentowi nie można zostawać z tyłu. Najpowszechniejsze zapewne są szkolenia oraz wszelkiego rodzaju kursy, ale nie każdy jest ich fanem. Indywidualiści głodni wiedzy zgłębiać tajniki swojej dziedziny mogą zacząć od samokształcenia. W jaki sposób? Co może wspierać rozwój specjalisty z dziedziny fizjoterapii, osteopatii czy ogólnie rzecz ujmując medycyny?
Joga - czas poświęcony sobie, inwestycja w siebie dla równowagi ciała i umysłu, która zaprocentuje w przyszłości.
Już pierwsi jogini wiedzieli, o tym, że te ćwiczenia wpływają pozytywnie na nasz organizm. Powodów, aby zacząć przygodę z jogą może być naprawdę wiele. Dla jednych może być rodzajem wyciszenia, uspokojenia umysłu czy pozbycia się stresu, bo powiedzmy sobie szczerze - w dzisiejszym zabieganym świecie, każdy z nas w pewnym momencie doświadcza przebodźccowania w wyniki dyspozycyjność, przepracowania i negatywynych wiadomości. Inni z kolei podczas jogi skupiają się na efektach funkcjonalnych. Tak czy inaczej na pewno każdy powód jest dobry, aby zacząć praktykę, a wszystkich zalet nie sposób wymienić. Kilka najważniejszych z nich to stabilizacja ciśnienia, dzięki koncentracji na spokojnym oddechu, podczas praktyki zwiększa się ilość antyoksydantów, które podnoszą zdolność organizmu do samooczyszczania, a to z kolei wpływa na odmładzanie organizmu. Poza tym joga wzmacnia i uelastycznia ciało, zmniejszając tym samym ryzyko kontuzji.
Praca fizjoterapeuty z pacjentem na co dzień. Czego używa i w jaki sposób wpływa to na zdrowie pacjenta?
Kim jest fizjoterapeuta i czym w zasadzie się zajmuje? Nie do końca zdajemy sobie z tego sprawę z jakimi sytuacjami ze swoimi pacjentami zmaga się w swojej codziennej pracy. Fizjoterapeuta pomoże nie tylko pozbyć się procesów chorobowych lub też ich następstw. Podczas profilaktycznych wizyt, które także są wskazane – poprzez odpowiednie działania i ćwiczenia specjalisty można całkowicie zapobiec niektórym schorzeniom, ich nawrotom lub też całkowicie zatrzymać postęp niektórych z nich. Dzięki takiemu ekspertowi można o wiele szybciej odzyskać sprawność ruchową. A zatem, w jaki sposób fizjoterapeuta może wspomóc swoją pracę?
 Siedzenie bez bólu? To możliwe! Jakie są rozwiązania na ból pleców w trakcie pracy i nauki? O zbawiennym wpływie piłek i poduszek do siedzenia.
Sytuacja wygląda mniej więcej tak: dostajesz pracę, Twoje stanowisko wyposażone jest w biurko, krzesło i komputer, wynagrodzenie mniej lub bardziej satysfakcjonujące, ale pozytywem jest dodatek w postaci karty MultiSport (w końcu to zawsze jakaś motywacja do pozostania aktywnym). Z czasem trochę narzekasz, bo klawiatura się przycina, kolega z pokoju co drugi dzień zajada się sałatką z brokułem, a siedzący tryb pracy odciska piętno na Twoim kręgosłupie. Myślisz: „o wymianę klawiatury wystarczy pewnie poprosić, Cześkowi powiem, żeby zmienił menu, a z przyklejonymi do krzesła czterema literami pozostaje mi się tylko pogodzić. Przecież multum ludzi pracuje w ten sposób i odczuwa ten sam dyskomfort, ale na to nie ma żadnego magicznego rozwiązania, bo po prostu taką mamy pracę.” Nic bardziej mylnego. Magiczne rozwiązanie istnieje. Ma kilka imion: Pezzi SitSolution, Pezzi Fit-Sit, Pezzi Activa, TOGU, PINOFIT. Zdezorientowany? Już wyjaśniamy!
Dysk sensoryczny, poduszka równoważna, beret do ćwiczeń i wiele innych sprzymierzeńców treningu równoważnego
O równowadze możemy mówić w wielu kontekstach. Nie ma jednak wątpliwości, że zachowanie równowagi emocjonalnej i fizycznej jest jednym z najważniejszych czynników warunkujących jakość naszego życia. O równowadze emocjonalnej i odpowiednim systemie ćwiczeń mających na celu pomoc w jej utrzymaniu mówiliśmy nieco w naszym poprzednim artykule o jodze. Co natomiast możemy jeszcze zrobić, by zadbać o równowagę naszego ciała?
 Poczuj się dobrze we własnym ciele, czyli niezbędnik Jogina. Czy warto zainwestować w takie akcesoria jak mata, kostka, pasek i koło do jogi?
Joga to nie są zwykłe "wygibasy". To stan umysłu. To system ćwiczeń, który ma wprawić nas nie tylko w dobre samopoczucie fizyczne, ale pomóc w odzyskaniu lub zachowaniu równowagi wewnętrznej. Pozwala nam się wyciszyć i odłożyć towarzyszący nam na okrągło stres na bok. Czy wiedziałeś, że joga oznacza opanowanie ciała i umysłu, osiągnięcie wewnętrznej spójności oraz samodyscyplinę w dążeniu do celu? Marzysz o tym wszystkim?
Showing 1 do 6 of 16 (1 Pages)