Siedzenie bez bólu? To możliwe! Jakie są rozwiązania na ból pleców w trakcie pracy i nauki? O zbawiennym wpływie piłek i poduszek do siedzenia.
Sytuacja wygląda mniej więcej tak: dostajesz pracę, Twoje stanowisko wyposażone jest w biurko, krzesło i komputer, wynagrodzenie mniej lub bardziej satysfakcjonujące, ale pozytywem jest dodatek w postaci karty MultiSport (w końcu to zawsze jakaś motywacja do pozostania aktywnym). Z czasem trochę narzekasz, bo klawiatura się przycina, kolega z pokoju co drugi dzień zajada się sałatką z brokułem, a siedzący tryb pracy odciska piętno na Twoim kręgosłupie. Myślisz: „o wymianę klawiatury wystarczy pewnie poprosić, Cześkowi powiem, żeby zmienił menu, a z przyklejonymi do krzesła czterema literami pozostaje mi się tylko pogodzić. Przecież multum ludzi pracuje w ten sposób i odczuwa ten sam dyskomfort, ale na to nie ma żadnego magicznego rozwiązania, bo po prostu taką mamy pracę.” Nic bardziej mylnego. Magiczne rozwiązanie istnieje. Ma kilka imion: Pezzi SitSolution, Pezzi Fit-Sit, Pezzi Activa, TOGU, PINOFIT. Zdezorientowany? Już wyjaśniamy!
Dysk sensoryczny, poduszka równoważna, beret do ćwiczeń i wiele innych sprzymierzeńców treningu równoważnego
O równowadze możemy mówić w wielu kontekstach. Nie ma jednak wątpliwości, że zachowanie równowagi emocjonalnej i fizycznej jest jednym z najważniejszych czynników warunkujących jakość naszego życia. O równowadze emocjonalnej i odpowiednim systemie ćwiczeń mających na celu pomoc w jej utrzymaniu mówiliśmy nieco w naszym poprzednim artykule o jodze. Co natomiast możemy jeszcze zrobić, by zadbać o równowagę naszego ciała?
 Poczuj się dobrze we własnym ciele, czyli niezbędnik Jogina. Czy warto zainwestować w takie akcesoria jak mata, kostka, pasek i koło do jogi?
Joga to nie są zwykłe "wygibasy". To stan umysłu. To system ćwiczeń, który ma wprawić nas nie tylko w dobre samopoczucie fizyczne, ale pomóc w odzyskaniu lub zachowaniu równowagi wewnętrznej. Pozwala nam się wyciszyć i odłożyć towarzyszący nam na okrągło stres na bok. Czy wiedziałeś, że joga oznacza opanowanie ciała i umysłu, osiągnięcie wewnętrznej spójności oraz samodyscyplinę w dążeniu do celu? Marzysz o tym wszystkim?
Zadbaj o jakość swojego snu, komfort karmienia oraz zdrowie Maluszka, czyli co nieco o poduszkach do spania, poduszkach podróżnych i poduszkach-rogala
Sen. Nieodłączny i jakże niezbędny element naszego życia. Według obliczeń naukowców w objęciach Morfeusza spędzamy około 20 lat. Biorąc pod uwagę fakt, że stanowi to jedną czwartą - a będąc bardzo (bardzo!) optymistycznym - jedną piątą długości naszego istnienia, warto zadbać o jego jakość. Jak to zrobić?
Akupresura a akupunktura – podobieństwa i różnice
Akupunktura i akupresura są technikami leczniczymi, które wywodzą się z Dalekiego Wschodu. Za ich kolebkę uważa się jednak starożytne Chiny. Chociaż Japończycy i Mongołowie również je stosowali. Obie techniki opierają się na tych samych zasadach. Jednak sposób ich wykonywania różni się nieco od siebie. Na czym polega ich działanie i jak wyglądają zabiegi?
Równowaga i spokój. Jak je osiągnąć kiedy twarde podłoże nie pozwala oddać się przyjemności ćwiczeń? Ułatwiamy wybór odpowiedniej maty do jogi
Na rynku wybór mat do ćwiczeń jest ogromny. Nic więc dziwnego, że chcąc zaopatrzyć się w podstawowy asortyment do domowej siłowni czy kącika fitness uginające się półki sklepów sportowych mogą przyprawić nas o zawrót głowy. Ciężko podjąć decyzję, która mata będzie dla nas odpowiednia, jeśli producenci mat kuszą nas nie tylko designem lecz także rozmiarem, grubością, fakturą, przyczepnością.
Showing 1 do 6 of 13 (1 Pages)