Zastosowanie skarpet i opasek kompresyjnych w sporcie. 
Zjawisko kompresji jest bardzo szerokim pojęciem, który swój początek ma w medycynie. Od bardzo wielu lat stosowana jest w leczeniu chorób układu krążenia i limfatycznego poprzez wywieranie stopniowanego ucisku - w medycynie zwykle stosuje się ją w obszarze dolnych kończyn. Kompresja stosowana jest również w sporcie i cieszy się ogromną popularnością i zainteresowaniem nie tylko u profesjonalnych sportowców, ale coraz częściej wśród amatorów biegów, triathlonu, lekkoatletyki oraz kolarstwa szosowego. CEP to marka, która wprowadziła na rynek bardzo szeroki asortyment odzieży kompresyjnej. Skarpety oraz opaski kompresyjne CEP to profesjonalna odzież stosowana w medycynie i w sporcie, są bardzo pomocne w celach zdrowotnych, a także dla udoskonalenia wydajności treningów.
Przeczytaj artykuł
O co chodzi z treningiem równowagi i dlaczego jest tak bardzo ważny?
Trening równowagi na pierwszy rzut oka wydaje się być prozaicznymi ćwiczeniami. Nic bardziej mylnego. Ćwiczenia równowagi potrafią być wymagające nawet dla osób systematycznie trenujących. Tego rodzaju ćwiczenia wykonywane przy pomocy równoważni, piłek do balansowania, dysków sensorycznych zapewnią optymalny rozwój i właściwe funkcjonowanie układu ruchowego. A jakie korzyści możemy mieć z treningu równowagi? Przede wszystkim jest on bardzo istotny dla usprawnienia naszego codziennego funkcjonowania.
Przeczytaj artykuł
Jak ważna jest nauka anatomii? Nadrzędna kwestia w fizjoterapii i osteopatii.
Anatomia człowieka to elementarna wiedza każdego fizjoterapeuty oraz osteopaty - bez tego nie byłoby możliwe udzielenie właściwej pomocy pacjentowi nie znając dokładnie ludzkiego, zdrowego organizmu.
Przeczytaj artykuł
Kosmetyki do masażu. Oliwka do masażu, balsam, wosk...co wybrać?
Masaż to forma zabiegu, która stosowana jest nie tylko w dziedzinie fizjoterapii, ale również w ośrodkach rehabilitacyjnych, sanatoriach oraz kosmetologii, gdzie w połączeniu z kosmetykami do masażu stanowi niebywałą ucztę dla zmysłów i ciała. Profesjonalne kosmetyki do masażu zapewniają komfort pracy zarówno dla masującego jak i masowanego. Masaż z odpowiednim olejkiem czy balsamem łagodzi bóle mięśniowe, wpływa na poprawę krążenia i lepsze dotlenienie ciała, dzięki niemu skóra staje się gładka, nawilżona oraz jędrna, a substancje zapachowe zawarte w produktach do masażu działają kojąco.
Przeczytaj artykuł

Wpływ stresu na zdrowie

Posted by      Comments 0
Wpływ stresu na zdrowie
Każdego z nas, każdego dnia dotyka wiele czynników mniej lub bardziej zależnych od podejmowanych decyzji, mogących mieć bezpośrednią korelację ze zdrowiem. Problemy w pracy, frustracja, za dużo pracy, kłótnia w domu, denerwujący cię człowiek, zła dieta, miejsce zamieszkania, egzamin, ect. To wszystko pomimo tego, że tak różne podłoże sprowadza nas do wspólnego pojęcia – STRES.
Przeczytaj artykuł
Wady postawy. Jak im zapobiegać przy użyciu piłki Pezzi, dysku sensorycznego oraz poduszki do siedzenia?
Odchylenie od wartości fizjologicznej, krzywizn kręgosłupa – bo o nich tu mowa prowadzi do zmian związanych z przeprofilowaniem kształtu głównej kolumny naszego ciała. Biorąc pod uwagę, iż kręgosłup stanowi swego rodzaju rusztowanie dla narządów wewnętrznych, naczyń krwionośnych, czy też układu mięśniowego sprawa zaczyna przybierać na powadze sytuacji. Pod pojęciem wad postawy kryją się również zaburzenia fizjologii na obwodzie – płaskostopie, kolana koślawe lub szpotawe, ect. Nakładając na to wszystko fakt, iż możliwość korekcji jest możliwa tylko do momentu zatrzymania wzrostu kostnego (około 20 rok życia), to oczywistym staję się konieczność wprowadzania edukacji w tym zakresie. Zdrowe plecy, to dobre życie...uzasadnić to można chociażby unerwieniem segmentarnym narządów wewnętrznych*.
Przeczytaj artykuł
Wyświetla 1 do 6 z 27 (1 Stron)