Wałki i rollery SoftX + Blackroll + piłeczki do masażu powięzi
   05/07/2019     Rollowanie
Wałki i rollery SoftX + Blackroll + piłeczki do masażu powięzi

Wałki i rollery do masażu powięzi

Słyszałeś o terapii powięzi? Ma ona na celu przede wszystkim zredukowanie bólu poprzez głębokie oddziaływanie system mięśniowo - powięziowy naszego ciała. Pamiętajmy, że pozostawanie długo w jednej pozycji i brak ruchu sprawiają, że struktury te stają się mniej elastyczne, czego naturalną konsekwencją jest pojawiający się ból. Nasze kończyny stają się ciężkie, odczuwamy zmęczenie, występują opuchnięcia. Co wówczas robimy? Po 8 godzinach pracy za biurkiem i 2 godzinach jazdy samochodem do i z pracy stwierdzamy, że naszym nogom należy się odpoczynek. Siadamy przed telewizorem, kończyny zarzucamy na ławę i czekamy aż dyskomfort minie. W ten właśnie sposób napędzamy błędne koło. Chcemy poprawić stan naszych kończyn stosując metodę, która ten stan pogarsza.

Na rynku dostępnych jest coraz więcej wałków i piłeczek przeznaczonych do masażu powięzi. Różnią się one twardością, jak również strukturą – jedne są gładkie, inne posiadają liczne wypustki. W naszym sklepie znajdziesz produkty renomowanych producentów: Blackroll, SoftX oraz Erzi. Z pełną ofertą możesz zapoznać się tutaj: www.profireh.pl

Wałek Blackroll

Gładkie wałki do ćwiczeń firmy Blackroll występują w trzech wariantach twardości: Standard, Med oraz Pro. Wałek Blackroll w wersji Standard jest przeznaczony dla osób ze średnim napięciem mięśniowym, jest to model o średniej gęstości i twardości, co przemawia za jego uniwersalnością. Wersja Med jest o 20% miększa od wersji Standard i rekomendowana jest dla osób z dużą wrażliwością bólową i wysokim napięciem mięśniowym, jak również dla kobiet o drobnej budowie ciała. Wersja Pro jest twardsza od wersji Standard aż o 50%, przez co jest dedykowana osobom o większej masie ciała, niskim napięciu mięśniowym i wysokim progu bólowym; służy do intensywniejszych ćwiczeń.

Perforowane wałki do ćwiczeń służą większej stymulacji. Idealnie nadają się do walki z cellulitem. W naszym sklepie znajdziesz wersję Groove Standard – model o średniej gęstości i twardości oraz Groove Pro – twardszy od poprzednika o 50%, co gwarantuje efekt silnego masażu. Ponadto, Blackroll stworzył model Flow, którego unikatowa zębata powierzchnia zmienia intensywność stymulacji tkanek w zależności od kierunku ułożenia wałka. Łączy w sobie dwie filozofie: z jednej strony miękkie i komfortowe rollowanie powięzi, a z drugiej mocną aktywację oraz stymulację mięśni. Model ten przyspiesza metabolizm tkanek oraz mobilizację powięzi. Dodatkowo sam decydujesz czy wykonujesz masaż w jednym, czy obu kierunkach.

Kolejnym produktem firmy Blackroll jest mały, lekki i wygodny w podróży roller Blackroll Mini. Służy do selektywnego masażu stóp, ramion oraz innych części ciała. Można go używać na stole, podłodze czy ścianie. Charakteryzuje się standardową gęstością i twardością.

W terapii powięzi nie zapominajmy o piłeczkach, które służą do masażu poszczególnych partii ciała, do których roller nie dotrze lub dotarłby z trudem. Wspaniale sprawdzają się w masażu pleców, ramion, szyi i stóp. Wykorzystywane w terapii punktów spustowych, która polega na stosowaniu różnych form ucisku i wykonywaniu ruchów w różnych kierunkach w miejscach wrażliwych w tkance mięśniowej, co przyczynia się do uwolnienia się od bólu. Wśród piłeczek nie sposób nie wymienić innowacyjnego modelu Blackroll Duoball, który służy do masażu okolic kręgosłupa. Są to połączone ze sobą dwie piłeczki, a zagłębienie między nimi zapewnia celowany i bardzo efektywny masaż mięśni przykręgosłupowych. Zarówno piłeczka, jak i Duoball dostępne są w dwóch wariantach rozmiarowych, tj. 8 cm oraz 12 cm.

SoftX

W naszej ofercie znajdują się również wałki do ćwiczeń firmy SoftX. Rollery te dostępne są w kilku wariantach rozmiarowych, a większość modeli posiada dwa warianty twardości. I tak, roller SoftX 50 poprzez swoją małą średnicę idealnie nadaje się do leczenia objawów bólowych rozcięgna podeszwowego czy masażu rozluźniającego w obrębie mięśni przedramion. Wałek SoftX 145 występuje w wersji Standard oraz w wersji o 15% twardszej. Ze względu na swój rozmiar nadaje się do masażu i ćwiczeń dla wszystkich głównych partii mięśniowych. Wałek SoftX 95 dzięki mniejszej średnicy, przy zachowaniu tożsamej z poprzednikiem długości sprawia, że masaż jest maksymalnie intensywny. Rekomendowany jest głównie dla osób o większej masie ciała, sportowców czy osób oczekujących większej stymulacji. Na szczególną uwagę zasługuje model Pilates, który wykorzystywany jest nie tylko do ćwiczeń rozciągających, ale też do ćwiczeń wzmacniających ze szczególnym naciskiem na głębokie mięśnie stabilizujące kręgosłup. Dzięki niskiemu stopniowi twardości idealnie sprawdza się u osób, które zmagają się z przewlekłym bólem. Ponadto, podobnie jak w przypadku firmy Blackroll, SoftX również posiada w swojej ofercie piłeczki do masażu. Ich zastosowanie jest tożsame.

Odpowiednio wykonana terapia przywraca odpowiednią budowę struktur powięziowo-mięśniowych, dzięki czemu stają się one elastyczne, odżywione i dobrze ukrwione. Pamiętaj jednak, że jej skuteczność często zależy od właściwego zlokalizowania źródła bólu, dlatego warto przed przystąpieniem do ćwiczeń zasięgnąć porady fizjoterapeuty.


	                   	
Tags: wałki rollery

Share This Post :