Poczuj się dobrze we własnym ciele, czyli niezbędnik Jogina. Czy warto zainwestować w takie akcesoria jak mata, kostka, pasek i koło do jogi?

   02/20/2020
 Poczuj się dobrze we własnym ciele, czyli niezbędnik Jogina. Czy warto zainwestować w takie akcesoria jak mata, kostka, pasek i koło do jogi?

        Joga to nie są zwykłe "wygibasy". To stan umysłu. To system ćwiczeń, który ma wprawić nas nie tylko w dobre samopoczucie fizyczne, ale pomóc w odzyskaniu lub zachowaniu równowagi wewnętrznej. Pozwala nam się wyciszyć i odłożyć towarzyszący nam na okrągło stres na bok. Czy wiedziałeś, że joga oznacza opanowanie ciała i umysłu, osiągnięcie wewnętrznej spójności oraz samodyscyplinę w dążeniu do celu? Marzysz o tym wszystkim?

      Tych, którzy traktują jogę jak filozofię życia, nie musimy przekonywać, że żeby móc w pełni czerpać z tej magicznej siły niezbędne są dedykowane jej akcesoria. Natomiast czując się "zielonym" w tym temacie, potrzebujesz zastrzyku podstawowej wiedzy z zakresu dostępnego sprzętu przeznaczonego dla praktyków jogi.

Dobór maty do jogi jak i pozostałych akcesoriów jest niezwykle ważnyMata i koło do jogi

       Jeśli jesteś początkującym joginem, powinieneś wyposażyć się przede wszystkim w matę do jogi, która nie tylko wyznacza miejsce ćwiczeń, ale też chroni przed kontuzjami. W naszym sklepie znajdziesz maty renomowanej firmy Manduka, która udziela na swoje produkty dożywotniej gwarancji. Kultowe maty Manduka uważane są za jedne z najlepszych mat na świecie. Są niezwykle komfortowe, zapewniają świetną amortyzację i przyczepność, a jakość ich wykonania zadowoli najbardziej wymagających klientów. Są też niezwykle wytrzymałe, można je stosować praktycznie wszędzie, np. w warunkach obiektów zamkniętych, otwartych przestrzeni, jak również podczas zajęć ruchowych w wodzie. Zawdzięczają to zastosowanemu do ich produkcji unikalnemu materiałowi, który jest niezwykle odporny na zużywanie się związane z upływem czasu.

       Swoją matę możesz wybrać spośród wielu dostępnych modeli - w zależności od Twoich indywidualnych potrzeb. Linia eKO wspiera nie tylko Twoją praktykę, ale i naszą planetę, została bowiem stworzona z naturalnego, biodegradowalnego kauczuku niepochodzącego z zagrożonych lasów Amazonii. Produkcja eKO jest całkowicie wolna od substancji toksycznych takich jak środki pieniące czy plastyfikatory, które czasem można znaleźć w innych matach. Linia WelcOMe dedykowana jest przede wszystkim osobom rozpoczynającym swoją przygodę z jogą. Dzięki odpowiedniej grubości daje komfortową amortyzację, a przy tym pozostaje lekka i łatwa w transporcie. Pośrodku tej maty znajduje się symetryczny gładki pasek, którego celem jest ułatwienie prawidłowego ustawienia ciała w wielu asanach. Co warte podkreślenia, mata jest dwustronna, a to umożliwia wykonywanie ćwiczeń zarówno na wierzchniej, jak i spodniej stronie maty. 

Mata do jogi manduka     
       
        Linia PRO wyróżnia się niewiarygodną gęstością i doskonałym wykończeniem, które przypomina w dotyku tkaninę. Ten model nie pochłania wody, zapachów ani brudu. Linię PRO doceniają nauczyciele jogi na całym świecie. Linia X jest z kolei niezwykle lekka, a przy tym charakteryzuje się wzmocnioną antypoślizgowością, co zapewnia wygodę i bezpieczeństwo dla naszych stawów. U nas znajdą Państwo również specjalny model Super Lite Travel, który po złożeniu mieści się w walizce, plecaku, czy torebce, a do tego waży niecały kilogram! Będzie idealnym wyborem dla osób, które często wyjeżdżają służbowo czy wypoczynkowo i wolą mieć swoją matę zawsze pod ręką. Wisienką na torcie jest linia eQua, która wyposażona jest w unikalną mikrowłókienkową warstwę, która sprawdzi się podczas wymagających fizycznie pozycji, bowiem to właśnie podczas pocenia się aktywuje ona swoje właściwości antypoślizgowe. Mata eQua to małe dzieło sztuki w Twoim domu - piękne, limitowane wydanie zainspirowane oryginalnym obrazem artystki Ashley Mary.

     
 

Jakość akcesoriów to komfort ćwiczeń - wybór odpowiedniej kostki i paska do jogi

      Kostka (klocek) do jogi to dość niepozorne urządzenie, ale znacząco wpływa na Twój komfort podczas wykonywania ćwiczeń, zwłaszcza na początku Twoich zmagań. Jej zadaniem jest wesprzeć Cię w okresie ograniczonej gibkości, by praktyka była dla Ciebie łatwiejsza i przede wszystkim bezpieczniejsza. Kostka do jogi zapobiega powstawaniu kontuzji w wyniku nadmiernego rozciągania mięśni, a także pomaga w nauce poszczególnych asan. U nas znajdziesz klocki Manduka zarówno piankowe, jak i korkowe. Pamiętaj, że wersja z pianki sprawdzi się w pozycjach na podłożu, natomiast wersja z korka - w pozycjach siedzących i z podporem.

Kostka do jogi Manduka

       Dodatkowym wsparciem Twoich ćwiczeń będzie pasek do jogi. My polecamy paski firmy Manduka oraz Reebok - są niezwykle trwałe, solidne. Jednym słowem: niezawodne. Przydają się m.in. podczas rozciągania mięśni kulszowo-goleniowych, jak również podczas wykonywania zaawansowanych asan - w celu stabilizacji ciała.       


      Jednym z najnowszych sprzętów do jogi jest koło. Trendy Yoga Roda dostępne w naszym sklepie wspomaga ćwiczenia rozciągające i rozgrzewające oraz przyczynia się do wzmocnienia tkanki powięzi. Koło do jogi ułatwia zginanie, rozciąganie oraz skręcanie i szybko zwiększa zakres ruchu. Przy jego użyciu kręgosłup staje się bardziej elastyczny, a układ mięśniowo-szkieletowy bardziej stabilny.

        Wielu nauczycieli jogi podkreśla, iż motywy, dla których zdecydowałeś się wstąpić na tę ścieżkę nie mają żadnego znaczenia – ważne jest to, do czego może Cię ona doprowadzić. Nie zastanawiaj się czy jesteś za młody czy za stary, za gruby czy za chudy, za słaby czy za silny na rozpoczęcie przygody z jogą. Nie myśl, że joga jest zbyt trudna lub zbyt łatwa dla Ciebie. KAŻDY odnajdzie w niej coś dla siebie i to na dowolnym etapie swojego życia!

Uwolnij swoje ciało. Uwolnij swój umysł... Dzisiaj. Teraz!

Share This Post :