Siedzenie bez bólu? To możliwe! Jakie są rozwiązania na ból pleców w trakcie pracy i nauki? O zbawiennym wpływie piłek i poduszek do siedzenia.

   03/26/2020     Piłki gimnastyczne
 Siedzenie bez bólu? To możliwe! Jakie są rozwiązania na ból pleców w trakcie pracy i nauki? O zbawiennym wpływie piłek i poduszek do siedzenia.

      Sytuacja wygląda mniej więcej tak: dostajesz pracę, Twoje stanowisko wyposażone jest w biurko, krzesło i komputer, wynagrodzenie mniej lub bardziej satysfakcjonujące, ale pozytywem jest dodatek w postaci karty MultiSport (w końcu to zawsze jakaś motywacja do pozostania aktywnym). Z czasem trochę narzekasz, bo klawiatura się przycina, kolega z pokoju co drugi dzień zajada się sałatką z brokułem, a siedzący tryb pracy odciska piętno na Twoim kręgosłupie. Myślisz: „o wymianę klawiatury wystarczy pewnie poprosić, Cześkowi powiem, żeby zmienił menu, a z przyklejonymi do krzesła czterema literami pozostaje mi się tylko pogodzić. Przecież multum ludzi pracuje w ten sposób i odczuwa ten sam dyskomfort, ale na to nie ma żadnego magicznego rozwiązania, bo po prostu taką mamy pracę.” 

Nic bardziej mylnego. Magiczne rozwiązanie istnieje. Ma kilka imion: Pezzi SitSolution, Pezzi Fit-Sit, Pezzi Activa, TOGU, PINOFIT.

Piłka do siedzenia SitSolution

    Nasza pierwsza włoska zbawicielka Pezzi SitSolution to absolutnie wyjątkowa, zjawiskowa i mająca wiele twarzy... piłka stworzona specjalnie do siedzenia. Pamiętasz piłkę z „dójkami”, na której uwielbiałeś skakać w przedszkolu? Można powiedzieć, że SitSolution to trochę jak powrót do dzieciństwa, tyle że... dójki tym razem nie służą do trzymania, bo ich zadaniem nie jest utrzymać Ciebie na piłce, a raczej piłkę na swoim stanowisku... Można powiedzieć, że to po prostu nowoczesne krzesło, tyle że miękkie, niezwykle wygodne i mające niezaprzeczalną przewagę nad klasycznym siedziskiem - aktywuje Twoje mięśnie i prowokuje Cię do zachowania prawidłowej postawy. Bez przerwy. Nie musimy nawet przekonywać, że piłka równie wspaniale sprawdzi się w domu. Kiedy już poznasz Pezzi SitSolution, zechcesz jak najszybciej zerwać znajomość ze swoim starym kumplem krzesłem, któremu zawdzięczasz tylko tyle, że co dzień wbija Ci nóż w plecy;-) SitSolution produkowana jest w czterech rozmiarach, tak by sprostać potrzebom osób o każdym wzroście. Posiada również dwa warianty: Standard oraz Maxafe. Pezzi SitSolution Maxafe dzięki użytemu materiałowi budulcowemu zapewnia dodatkowo bezpieczeństwo w przypadku kontaktu piłki z ostrym przedmiotem, bowiem nie ulegnie ona nagłemu rozerwaniu, a po prostu stopniowo straci powietrze. 

Piłka do siedzenia czy dysk do siedzenia?


    Dla tych, którzy sądzą, że piłka do siedzenia - zwłaszcza w miejscu pracy - to zbytnia ekstrawagancja, dziwactwo i dobry temat do koleżeńskich dowcipów, polecamy Pezzi Fit-Sit, czyli nierzucającą się w oczy poduszkę do siedzenia, którą wystarczy nałożyć na klasyczne krzesło. Poduszka do siedzenia wspomaga utrzymanie prawidłowej postawy, przez co odciąża kręgosłup lędźwiowy. Dodatkowo przynosi ulgę także podczas prowadzenia samochodu. Stopień twardości poduszki Fit-Sit można bardzo łatwo regulować spuszczając z niej powietrze lub dopompowując ją. 

Poduszka do siedzenia Fit-Sit Evo     Podobnie sprawdzi się poduszka Pezzi Fit-Sit Evo, do której dołączony jest pokrowiec oraz pompka. Ten model również posiada możliwość regulowania stopnia napompowania w celu uzyskania pożądanej elastyczności. Poduszka do siedzenia Pezzi Fit-Sit Evo wyposażona jest ponadto w dwa eliptyczne otwory, które zapewniają jeszcze wyższy komfort użytkowania. 

    W naszym poprzednim artykule na temat treningu równowagi przybliżyliśmy Ci sposób działania dysków sensorycznych oraz ich szerokie spektrum zastosowania. Tutaj przypominamy tylko, że dyski te - poza używaniem ich do ćwiczeń równoważnych - można stosować także w charakterze poduszki do siedzenia. Polecamy rozważenie zakupu jednego z renomowanych beretów: TOGU, PINOFIT czy Pezzi Activa. Chcesz dowiedzieć się o nich więcej? Przeczytaj tutaj.

Piłka do siedzenia dla dzieci
   
    Teraz możesz już śmiało zdjąć tą żółtą karteczkę przyklejoną w rogu monitora, na której dawno zdążył wyblaknąć napis „wyprostuj się”. Nie oszukujmy się - i tak  przestałeś zwracać na nią uwagę. Nie czekaj też aż Twój pracodawca zainwestuje w Twoje zdrowie... Czy wiesz o ile szybciej mija 8 godzin kiedy przeszywający ból w krzyżach nie prowokuje Cię do patrzenia na zegar co dwie minuty w nadziei, że minęły 2 godziny? Ta inwestycja zwróci Ci się w mgnieniu oka. A ulga, którą odczujesz, będzie bezcenna.


Masz pytania? Zadzwoń do nas, z radością pomożemy Ci dobrać przyrząd do siedzenia.

Share This Post :