Joga - czas poświęcony sobie, inwestycja w siebie dla równowagi ciała i umysłu, która zaprocentuje w przyszłości.

   01/18/2021
Joga - czas poświęcony sobie, inwestycja w siebie dla równowagi ciała i umysłu, która zaprocentuje w przyszłości.

POWODY - CZY NAPRAWDĘ WAŻNE JEST DLACZEGO CHCESZ ROZPOCZĄĆ PRAKTYKĘ JOGI?

   

    Już pierwsi starożytni jogini wiedzieli, o tym, że praktyka jogi wpływa pozytywnie na nasz organizm. Powodów, aby zacząć przygodę z jogą może być naprawdę wiele. Dla jednych może być rodzajem wyciszenia, uspokojenia umysłu czy pozbycia się stresu, bo powiedzmy sobie szczerze - w dzisiejszym zabieganym świecie, każdy z nas w pewnym momencie doświadcza przebodźcowania. Ogromny przepływ informacji, przepracowanie, niekoniecznie dobre wiadomości z kraju i ze świata nie napawają optymizmem. Inni z kolei podczas jogi skupiają się na tym, aby mieć zgrabniejsze i jędrniejsze ciało. Tak czy inaczej na pewno każdy powód jest dobry, aby zacząć praktykę, a wszystkich zalet nie sposób wymienić. Kilka najważniejszych z nich to stabilizacja ciśnienia, dzięki koncentracji na spokojnym oddechu, podczas praktyki zwiększa się ilość antyoksydantów, które podnoszą zdolność organizmu do samooczyszczania, a to z kolei wpływa na odmładzanie organizmu, poza tym joga wzmacnia ciało, uelastycznia je, staje się sprężyste, co sprawia, że jest mniej podatne na wszelkie kontuzje i urazy.

   

JAK ZACZĄĆ PRAKTYKĘ JOGI? JAKIE AKCESORIA SĄ DEDYKOWANE JOGINOM?

   

    Oczywiście, żeby zacząć trzeba mieć po pierwsze szczyptę chęci, przyda się także odrobina ciekawości, aby sprawdzić co to jest joga i z czym to się w ogóle je. Jeśli to czytasz, to zakładam, że te dwa składniki już masz. No dobrze i co teraz? Joga przeżywa teraz renesans, a akcesoriów do praktyki jest dosłownie zatrzęsienie. Jak się odnaleźć w gąszczu mat, kół czy kostek? Poniżej przedstawiam krótką analizę najlepszych na rynku produktów.

    Na początek przydałaby się jakaś porządna mata, w końcu trzeba mieć solidne wsparcie. Światowym pionierem w tej kwestii jest Manduka. W zależności jakie mamy oczekiwania i co jest dla nas najważniejsze Manduka ma propozycje kilku rodzajów mat z serii eKO, WelcOme, Pro, X Super Lite Travel. Te maty do jogi produkowane są przy użyciu prostych, trwałych, naturalnych i jeśli to tylko możliwe odnawialnych materiałów z dokładną dbałością o szczegóły. Główne cele jakie stawia producent tych mat to: jakość materiału, staranne wykończenie i ekologia. Są niezwykle komfortowe, zapewniają świetną amortyzację i przyczepność, a jakość ich wykonania zadowoli najbardziej wymagających klientów. Są też niezwykle wytrzymałe, Manduka udziela na swoje produkty dożywotniej gwarancji. Drugą marką, która posiada w swej ofercie profesjonalne maty do jogi to Airex. Maty Airex Calyana Prime są przyjemne w dotyku oraz przyjazne dla ciała. Calyana Prime ma długą żywotność o wysokich właściwościach izolacyjnych od podłoża oraz dużej skuteczności amortyzacji, a także doskonałej przyczepności do podłoża. Wodoodporna, nie wchłania wilgoci i potu. Wytwarzana ekologicznie z tworzywa PVC, nie zawiera lateksu i ftalanów ani innych zmiękczaczy.

   

KOŁO DO JOGI ORAZ KOSTKA TO NIE OZDOBNE GADŻETY, A AKCESORIA, KTÓRE REALNIE WSPIERAJĄ PRAKTYKĘ JOGI.

    

    Koło do jogi Trendy Yoga Roda to przyrząd, który zwiększa możliwości ciała. Główne zastosowanie koła to wzmocnienie i uelastycznienie ciała, zwiększenie ruchomości kręgosłupa. Leżąc na kole plecami sprawisz, że klatka piersiowa „otworzy się” co jest bardzo ważne w dobie siedzącego trybu życia. Z kołem do jogi poszerzysz zakres swoich umiejętności, będziesz mógł wejść w coraz to trudniejsze i bardziej skomplikowane asany, które wymagają głębokich wygięć kręgosłupa.

    Kolejnym przyrządem wspomagającym praktykę jogi zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych joginów jest kostka do jogi. W naszej ofercie posiadamy kostki korkowe oraz piankowe, wspomnianej już marki Manduka oraz kostkę drewnianą Tiguar. Osoby początkujące korzystają z kostki w celu podparcia wszędzie tam gdzie wymagana jest większa elastyczność niż ta, którą na danym etapie rozwoju dysponują. Natomiast dla osób zaawansowanych służą jako pomoc w zwiększeniu swoich możliwości.

    Kostki piankowe Manduka wykonane są z pianki z recyklingu Manduki - to pierwsza tego rodzaju kostka na rynku. Kostka wykonana z ponad 50% przetworzonej pianki EVA. Ta lekka kostka jest rewelacyjna pod względem komfortu, wsparcia i stylu. Największą zaletą kostek korkowych Manduka jest to, że niewiele ważą, dzięki czemu z łatwością można z nich korzystać w plenerze, charakteryzuje się trwałością oraz stabilnością.

    Drewniane kostki do jogi Tiguar zapewniają doskonałą stabilność, są najbardziej trwałe, ale jednocześnie cięższe od kostek korkowych czy piankowych. Kostki do jogi to doskonałe wsparcie podczas ćwiczenia asan, dzięki czemu mamy możliwość zapobiegania kontuzjom.

Jogę praktykować może każdy bez względu na wiek, wagę, kolor skóry czy status społeczny. Najważniejsze, aby praktyka odbywała się regularnie a wtedy przyniesie wyczekiwane efekty.

    

JOGA – MOJE CIAŁO. MÓJ CZAS. MOJA PRZESTRZEŃ.

Share This Post :