Jak zdobywać wiedzę, rozwijać się, stawać się lepszym specjalistą?

   01/21/2021
Jak zdobywać wiedzę, rozwijać się, stawać się lepszym specjalistą?

WIESZ, ŻE NIC NIE WIESZ? UCZ SIĘ! SPOSOBÓW JEST WIELE!

    Człowiek uczy się całe życie. Ta maksyma dotyczy każdego z nas. A jak to się ma do profesjonalistów, którzy pomagają nam dbać o zdrowie, sprawność fizyczną lub wręcz pomagają nam wrócić do zdrowia? Fizjoterapeuci, osteopaci, lekarze to zawody, w których konieczne jest, aby się rozwijać. Medycyna idzie ciągle do przodu, pojawiają się nowinki w pracy z pacjentem, nowe rozwiązania, metody, wiedza na temat funkcjonowania ludzkiego ciała. Chcąc pomóc pacjentowi nie można zostawać z tyłu. Najpowszechniejsze zapewne są szkolenia oraz wszelkiego rodzaju kursy, ale nie każdy jest ich fanem. Indywidualiści głodni wiedzy zgłębiać tajniki swojej dziedziny mogą zacząć od samokształcenia. W jaki sposób? Co może wspierać rozwój specjalisty z dziedziny fizjoterapii, osteopatii czy ogólnie rzecz ujmując medycyny?

   

CHCESZ WIEDZIEĆ WIĘCEJ W SWOJEJ SPECJALIZACJI? OTWÓRZ KSIĄŻKĘ I ZGŁĘBIAJ TAJNIKI WIEDZY.

    Nie ma nic prostszego i najbardziej dostępnego jak książki. Wybór jest tak szeroki i obszerny, że nie pozostaje nic innego jak tylko zaczytywać się w ulubionej tematyce, rozwijać się, podnosić kwalifikacje dzięki czemu pomoc pacjentowi będzie o wiele prostsza. Książki w naszej ofercie obejmują tematykę szeroko pojętego zdrowia. Zagadnienia jakie dostępne są w oferowanych przez nas książkach zainteresują zarówno specjalistów jak również pasjonatów anatomii ciała, psychofizjologii, masażu, jogi czy powiązań między odżywianiem a powstawaniem różnego rodzaju chorób i schorzeń.

    Godnym polecenia i budzącym zachwyt jest niezwykłe kompendium wiedzy jakim jest trzytomowy „Atlas Anatomii Prometeusz”. Każdy tom dotyczy innego zagadnienia z anatomii człowieka, opracowany z niesamowita precyzją. „Atlas Anatomii” łączy w sobie informacje kliniczne z wiedzą anatomiczną przy pomocy fenomenalnych ilustracji. Struktury anatomiczne zostały tu przedstawione w nad podziw precyzyjny i przejrzysty sposób, krok po kroku, warstwa po warstwie, od przestrzeni anatomicznych, poprzez narządy, tętnice, układ żylny, limfatyczny i anatomiczny układ nerwowy. W atlasie znajduje się ponad 1000 unikatowych ilustracji m.in. fragmentów unaczynienia i unerwienia każdego narządu. Ciekawą propozycją jest także książka, która przetransformowała myślenie o zdrowiu - „Historia Wewnętrzna”. Autorka Giulia Enders jak nikt inny potrafi mówić o jelitach, które są jednym z najważniejszych narządów w sposób zrozumiały, obrazowy i nadzwyczaj dowcipny. To nieprawdopodobne, jak wiele zależy od naszych jelit! Odporność, waga ciała, podatność na alergie, poziom życiowej energii…

    Trudno byłoby tu wymieniać wszystkie książki z naszej oferty, ale tak jak zostało to już wspomniane wyżej wybór jak i zakres tematyki jest bardzo rozległy, warto więc zapoznać się z naszymi propozycjami książkowymi. Pamiętajmy, że książka zawsze z nami zostanie, w każdej chwili możemy do niej zajrzeć, przypomnieć sobie jakieś zagadnienie, przywołać ważną treść w dowolnym momencie.

   

MODELE ANATOMICZNE ERLER-ZIMMER -NIEZWYKŁA PRECYZJA I KUNSZT WYKONANIA!

    Doskonałym uzupełnieniem wiedzy zaczerpniętej z książek są modele anatomiczne oraz plansze dydaktyczne Erler-Zimmer . To niemiecka firma, nie jest nowicjuszem na rynku, bowiem od 65 lat tworzy swoje produkty z doskonałą precyzją oraz dbałością o szczegóły. Różnorodność modeli anatomicznych Erler-Zimmer może przyprawić o zawrót głowy - można zaopatrzyć się w model anatomiczny obejmujący całe ciało, określone narządy czy też kościec. Wśród modeli anatomicznych występują egzemplarze z opisem, jak również o różnorodnej szczegółowości, wszystko oczywiście uzależnione jest od zapotrzebowania. Dzięki profesjonalnym modelom anatomicznym można szybko i w niezwykle prosty sposób zaznajomić się z ciałem człowieka, organami oraz ich połączeniem. Podczas zakupu należy jednak zwrócić uwagę na to, co jest nam tak naprawdę potrzebne. Niekoniecznie musimy kupować cały model człowieka, czasami wystarczy nam po prostu jakiś jego fragment. Taka możliwość wyboru przydatna jest szczególnie lekarzom o określonej specjalizacji takiej jak ginekolog czy też ortopeda. Mogą oni przedstawić pacjentowi w gabinecie, o jaki organ dokładnie chodzi oraz w jaki sposób i co należy leczyć. Podkreślić należy, że taka forma wsparcia rozwoju, zdobywania wiedzy i pomocy dydaktycznej w gabinecie dotyczy nie tylko wykwalifikowanych lekarzy, fizjoterapeutów oraz osteopatów. W modele anatomiczne, spokojnie można wyposażyć szkoły, pomogą one przyswoić dzieciom wiedzę z lekcji biologii

    Dla szkół można zakupić modele mniej szczegółowe przedstawiające tylko ogólne najważniejsze elementy ciała człowieka. Dla studentów medycyny warto zainwestować w bardzo szczegółowe modele, ponieważ będą one dokładnie omawiane na zajęciach. Na nich będą się uczyć przyszli lekarze, a więc niezbędna będzie precyzyjność wykonania.

    Jako edukacyjny element wyposażenia różnego rodzaju gabinetów oraz klas szkolnych czy auli studenckich rekomendujemy plansze dydaktyczne - również marki Erler-Zimmer. Ryciny wykonane są bardzo dokładnie, zawierają sumiennie wykonane opisy w języku niemieckim, angielskim, a niektóre nawet w języku łacińskim.

   

KSIĄŻKI, MODELE ORAZ PLANSZE ANATOMICZNE - FASCYNUJĄCA PODRÓŻ W GŁĄB LUDZKIEGO CIAŁA.

    Jeśli jesteś już zawodowo ukierunkowany i potrzebujesz poszerzać swoja wiedzę na temat ludzkiego ciała – nie czekaj! Korzystaj z dobrodziejstw, które masz na wyciągnięcie ręki. Wiedza, którą zdobędziesz zostanie z Tobą i posłuży Ci w Twojej pracy i zapewne niejednokrotnie w życiu codziennym. Amatorów i hobbystów anatomii ludzkiego ciała lub wiedzy psychologicznej zachęcamy do nauki. Człowiek to fascynujące stworzenie – warto dowiedzieć się o nim jak najwięcej!

Share This Post :