O co chodzi z tym tapingiem?
   08/19/2018     Taping
O co chodzi z tym tapingiem?

Co to jest taping?

Są różne sposoby radzenia sobie z bólem czy urazem. My - jako fizjoterapeuci - mamy w swoich rękach niezliczoną ilość narzędzi służących zwalczaniu Twoich dolegliwości. To, co nas ogranicza, to wiedza. Dzięki ciągłemu podnoszeniu swoich kwalifikacji poprzez udział w specjalistycznych szkoleniach, możemy stawiać skuteczny opór wobec dopadającego Cię zwykle znienacka bólu. Metoda zwana Kinesiology taping, in. „plastrowanie dynamiczne” to obecnie coraz częściej i coraz chętniej stosowana metoda walki z problemami stawowymi i mięśniowymi, głównie ze względu na jej wysoką skuteczność. 

Taping swoje korzenie ma w Azji, gdzie w latach 70. Dr Kenzo Kase, poszukując narzędzia mającego za zadanie wspierać efekty jego terapii, opracował plaster o strukturze i elastyczności zbliżonymi do właściwości skóry. Do Polski taping dotarł znacznie później i był stosowany głównie w sporcie jako terapia wspomagająca w leczeniu urazów, jak również prewencja przed występowaniem kontuzji. Dzisiaj metoda ta znajduje zastosowanie niemal przy każdej dysfunkcji układu ruchu. Balance taping opiera się na kinezjologii i zdolności organizmu do samoleczenia. 

Kinesiotaping daje fizjoterapeucie możliwość ulżenia pacjentowi przy bardzo wielu schorzeniach czy urazach. Zastosowanie odpowiedniej techniki plastrowania, tj.: mięśniowej, powięziowej, więzadłowej, funkcjonalnej czy limfatycznej, pozwala na osiąganie rezultatów niemal natychmiastowo. Ulga malująca się wówczas na twarzy pacjenta jest niezwykle satysfakcjonującym widokiem. 

Jakie produkty wykorzystywane są do tapingu?

Żeby zapewnić maksymalną skuteczność zastosowanej terapii kinesiology tapingu niezbędne są materiały najwyższej jakości. Kiedy jako fizjoterapeuci zaczęliśmy stosować plastrowanie dynamiczne w codziennej pracy, koniecznym stało się wybranie odpowiedniej marki tejpów. Przy tak szerokiej na rynku ofercie plastrów elastycznych nie było to łatwe. Przeszliśmy przez mozolny proces ich testowania, szukając produktu, który zapewni naszym pacjentom bezpieczeństwo i pozwoli na noszenie plastra jak najdłużej. Z kilkudziesięciu dostępnych marek, wyselekcjonowaliśmy takie, które zapewniają nam stuprocentową skuteczność stosowanej terapii oraz pewność, że są to produkty, które nie wywołają u pacjenta reakcji alergicznej.

Pamiętajmy, że choć niektóre plastry kuszą swoją niską ceną, zazwyczaj cena ta ma odzwierciedlenie w jakości produktu. Tanie tejpy mało znanych marek nierzadko powodują wystąpienie reakcji alergicznej na skórze, krótko trzymają się na ciele, a ponadto użyty materiał budulcowy daleko odbiega od pożądanych w odniesieniu do tego produktu parametrów skóry.  

Topowe marki plastrów elastycznych, które posiadamy w naszym sklepie dla fizjoterapeutów, cieszą się zaufaniem specjalistów, a przy tym są atrakcyjne dla pacjentów. Dzięki połączeniu materiałów najwyższej jakości oraz wielości wzorów graficznych i dostępnych rozmiarów rolek stanowią absolutny bestseller. 

W naszym sklepie znajdziesz produkty: BB Tape, Kinesio, Mueller, Pino Tape. 

Poznaj naszą ofertę i zamów najlepsze plastry sportowe w konkurencyjnej cenie!

Share This Post :