Domowa siłownia - komfortowe maty do ćwiczeń.
   08/27/2018     Trening
Domowa siłownia - komfortowe maty do ćwiczeń.

Trening w domu

Pamiętasz swoje postanowienia noworoczne? Po zimie, kiedy Twoje ciało jest niczym zahibernowane, nie masz w sobie za grosz elastyczności i przy byle skłonie zaraz „łupie” Cię w krzyżach. Z okazji nowego roku, kiedy wiosna jest jeszcze wystarczająco odległa, większość  z nas ambitnie deklaruje: wiosną stawiam na sport. Dzień jest dłuższy, świeci słońce, jesteśmy aktywniejsi niż w mroźne wieczory, budzi się w nas powszechny optymizm. Szybko okazuje się jednak, że plany te ciężko wdrożyć w życie, bo ku naszemu zaskoczeniu doba nadal ma 24 godziny.

Wiosną nie chce nam się ruszyć na siłownię czy na basen tak samo jak zimą. Wymówki to nasze asy w rękawie, a mamy ich więcej niż jest kart w talii. Mija marzec, kwiecień, maj… W czerwcu zaczynają nas dopadać wyrzuty sumienia, ale walczymy z nimi do sierpnia. Kiedy żadne z szeregu naszych alibi nie przekonuje już nawet nas samych, rzucamy wreszcie: „całymi dniami jestem poza domem, chyba mam prawo w nim trochę pomieszkać?”.

I wówczas doznajemy olśnienia. Po co poświęcać czas na żmudne przygotowania do wyjścia/wyjazdu na basen, denerwować się ściskiem na torze i żałować wydanych pieniędzy, bo „i tak nie dało się popływać”. Na siłownię też jest daleko, w dogodnych dla Ciebie godzinach Twoje ulubione sprzęty są oblegane, a do tego w tle leci muzyka, której szczerze nie znosisz. 

A gdyby tak dbać o zdrowie nie wychodząc z domu? 

Żeby ćwiczyć w domu potrzebujesz tylko i wyłącznie silnej woli. Nie marnujesz czasu na dojazd ani pieniędzy na karnety czy „odpowiedni” ubiór. Do tego nie musisz iść na żadne kompromisy. Nikt nie decyduje za Ciebie o długości treningu ani godzinie jego zakończenia. Możesz ćwiczyć w dziurawych getrach i nikt na Ciebie krzywo nie popatrzy (no, może oprócz Twojego kota!). Do tego nie martwisz się czy sprzęt, z którego korzystasz był dziś dezynfekowany. 

To prawda, że do treningu w domowym zaciszu nie potrzebujesz niczego prócz samozaparcia. Ale umówmy się – chcemy korzystać z dostępnych w siłowni „gadżetów”, które uatrakcyjnią nasz zestaw ćwiczeń i pozwolą się odprężyć, a także – co najważniejsze - zapewnić sobie komfort i bezpieczeństwo.

Zapewne masz w domu co najmniej jedną matę do ćwiczeń, którą kupiłeś na wyprzedaży wychodząc z założenia, że każda mata jest wygodna. I pewnie podczas ćwiczeń odkryłeś, że byłeś w błędzie. Mata nie dawała Ci żadnej amortyzacji i czułeś się, jakbyś leżał bezpośrednio na podłodze. Było twardo, niewygodnie i szybko porzuciłeś nietrafiony zakup w odległym kącie domu. W tym samym momencie porzuciłeś też niestety swoje plany zadbania o swoje zdrowie. 

Początki regularnego treningu przypominają rzucanie palenia: próbujesz wielokrotnie, ale szybko się poddajesz i wracasz do starych nawyków. Jednak przebrnięcie przez ten pierwszy, najtrudniejszy etap i wypracowanie w sobie zwyczaju prowokowania swojego ciała do wysiłku spowoduje, że Twój organizm będzie głodny ruchu, przez co sam będziesz odczuwał potrzebę odbycia treningu. Słyszałeś kiedyś o pozytywnym, zbawiennym dla zdrowia nałogu? Oto on. Pobudź swój organizm do tego, żeby wymuszał na Tobie codzienny workout. To trochę jak uczyć roczne dziecko jak odblokować smartfona - dwa razy nie trzeba pokazywać 

Kompletowanie domowej siłowni powinno zacząć się właśnie od wyboru dobrej maty. Uprawianie sportu bezpośrednio na dywanie lub na śliskiej podłodze może spowodować bolesne otarcia czy kontuzje. Wybór odpowiedniej maty do ćwiczeń stanowi więc kluczową rolę w podtrzymaniu naszej woli codziennego treningu. Jeśli nie zapewni nam oczekiwanej wygody – porzucimy ćwiczenia i nieprędko ponownie podejmiemy wyzwanie.

Maty do ćwiczeń

Kiedy stoimy przed wyborem maty/materaca do ćwiczeń powinniśmy zastanowić się jaki rodzaj gimnastyki interesuje nas najbardziej. Na rynku dostępny jest szereg mat różniących się od siebie parametrami, które to dostosowane są do uprawiania konkretnej dziedziny sportu. Pamiętajmy, że w zależności od tego czy mata ma nam służyć do lekkich ćwiczeń rekreacyjnych czy intensywnego treningu, będzie miała dla nas znaczenie jej grubość, wymiar czy przyczepność. Dla codziennego użytkowania niezwykle ważne jest także, aby mata była elastyczna, a także wykonana z wytrzymałego i łatwego w czyszczeniu materiału. 

W naszej ofercie znajdują się maty trzech cenionych marek: Airex, Manduka i Reebok. Pamiętajmy, że każda z nich jest odpowiednia do innego rodzaju ćwiczeń. To, co ich łączy to wytrzymałość, odporność na uszkodzenia, łatwość czyszczenia, komfort i kompaktowość. Sprawdź nasze produkty na: www.profireh.pl

Jeśli szukasz maty rehabilitacyjnej z szerokim spektrum zastosowania, najlepszym wyborem będzie jedna z mat do ćwiczeń szwajcarskiej firmy Airex. Maty te stanowią nieodzowny element klubu fitness czy przychodni rehabilitacyjnej, a dzięki wielu dostępnym rozmiarom nadają się także do użytkowania w domu. Można stosować je praktycznie wszędzie – zarówno w warunkach obiektów zamkniętych, otwartych przestrzeni, jak i podczas zajęć ruchowych.

w wodzie! Stanowią doskonałą alternatywę dla przestarzałych już materacy do ćwiczeń, które są ciężkie, trudne w przenoszeniu, łatwo się prują, a do tego muszą stanowić nieodłączny element wystroju naszego domu z uwagi na trudności w ich schowaniu. Unikalna struktura komórkowa mat Airex zabezpiecza je przed wchłanianiem wilgoci oraz wnikaniem do wewnątrz wszelkich zanieczyszczeń czy bakterii. Maty te są lekkie, łatwe do zrolowania i zajmują niewiele miejsca. Do tego, występują w atrakcyjnych wariantach kolorystycznych, a wybór rozmiaru należy do Ciebie. Co istotne, maty te posiadają również różne grubości.

Maty do jogi firmy Manduka równie dobrze sprawdzają się do ćwiczeń wewnątrz, na zewnątrz, a także w wodzie. Mata ta jednak jest niezwykle lekka, a jej rozmiar pozwala na łatwe przenoszenie jej gdziekolwiek chciałbyś jej użyć. Jeśli lubisz ćwiczyć na co dzień w domowym zaciszu, a w weekend wybrać się do parku, to jest mata dla Ciebie! Pamiętaj jednak, że jest przeznaczona do lżejszych ćwiczeń.

Maty fitnessowe firmy Reebok charakteryzuje się niezwykłą przyczepnością i wytrzymałością. Jest kompaktowa, przez co nadaje się do przenoszenia. Zrolowana zajmuje ultra mało miejsca. Po ćwiczeniach na macie możesz ją z łatwością wyczyścić. Ze względu na swoją grubość, jest dedykowana dla osób, które planują mniej intensywny trening.

Jeśli nadal masz wątpliwości którą matę wybrać – zadzwoń do nas, pomożemy!

Share This Post :