Trening dłoni. Co warto wiedzieć?
   09/03/2018     Trening
Trening dłoni. Co warto wiedzieć?

Trening dłoni, palców i nadgarstków

Wspinaczka, tenis czy golf to Twoje ulubione sporty? Jesteś mechanikiem, stomatologiem, krawcem, muzykiem lub artystą? Pracujesz dłońmi i precyzja ruchu jest dla Ciebie kluczowym zagadnieniem? Pracujesz przy komputerze i odczuwasz przykre tego skutki w postaci drętwienia dłoni i palców? A może potrzebujesz przywrócić sprawność dłoni po doznanym urazie?

Mięśnie dłoni musimy wytrenować, nikt z nas się z tym nie rodzi. Z pomocą przyjdzie nam kilka specjalnych urządzeń. Są proste w obsłudze, zajmują mało miejsca, a trening dłoni przy ich użyciu pozwala nam na szybkie osiągnięcie oczekiwanej sprawności czy siły chwytu. 

U nas znajdziesz przyrządy do ćwiczeń dłoni i nadgarstka takich firm jak Handmaster, Powerball czy Thera-band. Który będzie odpowiedni dla Ciebie? Sprawdź ofertę na: www.profireh.pl

Przyrządy do ćwiczeń dłoni

Powerball to bezsilnikowa maszyna napędzana wyłącznie siłą Twojego nadgarstka. Służy ona do wzmacniania siły mięśni przedramion, nadgarstków i palców oraz siły chwytu. To niezbędnik każdego, kto czynnie uprawia sport, w którym nadgarstek odgrywa ważną rolę: wspinaczka, tenis, squash, golf, piłka ręczna, bowling, wioślarstwo oraz wiele, wiele innych. Jest przeznaczony dla osób, które stawiają na trening dłoni/nadgarstka. Jest przyrządem wymagającym, ale i szybko przynosi efekty. Regularne jego używanie widocznie poprawia funkcję ręki. Powerball dostępny jest w dwóch wariantach rozmiarowych – standardowy i mniejszy - dedykowany kobietom oraz osobom o mniejszych dłoniach czy też dzieciom. Służy przede wszystkim do treningu sprawnej dłoni, nie należy go używać do ćwiczeń przywracających sprawność ręki po urazie ze względu na jego mocne oddziaływanie na nasze mięśnie. Trening nadgarstka przy użyciu Powerball’a pozwala na uzyskanie nawet 15 tys. obrotów na minutę! Pamiętaj jednak, że nie jest to zadanie proste - przy osiągnięciu takiej liczby obrotów na nadgarstek działa siła odpowiadająca 20 kg!

Ściskacz dłoni Handmaster jest unikatowym przyrządem do ćwiczeń, który w naturalny sposób umożliwia wykonywanie ruchów w trzech zakresach. Jego regularne używanie wzmacnia mięśnie dłoni, palców, nadgarstka i przedramienia oraz poprawia precyzję ruchu. Jak on działa?  Handmaster umożliwia jednoczesne wzmacnianie prostowników palców przez otwieranie dłoni i rozciąganie gumek, które są przymocowane do piłeczki oraz zginaczy palców przez zaciskanie dłoni na tej piłeczce. Doskonale sprawdza się w rehabilitacji dłoni oraz palców. Występuje w trzech wariantach oporu oznaczonych kolorami. Wszystkie znajdziesz w naszym sklepie w zakładce „Trening“ – „Trening dłoni“.

Wałek FlexBar Thera-band przeznaczony jest głównie do ćwiczeń mobilizacyjnych i wzmacniających dłoni oraz przedramienia. Można go również stosować do rozluźnienia stref wzmożonego napięcia mięśniowego np. jako roller. Posiada cztery warianty oporu wyrażone w kilogramach, które oznaczają siłę, jakiej trzeba użyć do zgięcia tego przyboru rehabilitacyjnego w kształt litery „U”. 

Musisz pamiętać, że w usprawnianiu mięśni dłoni nie chodzi o to, żeby rękę przetrenować. Zaczynaj stopniowo dostosowując przyrząd do ćwiczeń do Twojej obecnej sprawności. Jeśli od razu zaczniesz od najtrudniejszego urządzenia, jedyne co osiągniesz to przesilenie ręki, czego konsekwencją może być nawet uraz. Jeśli nie wiesz który stopień oporu będzie dla Ciebie odpowiedni – zasięgnij porady swojego fizjoterapeuty albo zadzwoń do nas!

Share This Post :