Modelowanie sylwetki z użyciem oporowych gum do ćwiczeń

   09/10/2018     Taśmy do ćwiczeń
Modelowanie sylwetki z użyciem oporowych gum do ćwiczeń

Taśmy do ćwiczeń 

    To prawda, że wiosną łatwiej przychodzi nam regularne uprawianie sportu, bo mamy przed sobą perspektywę leżenia na plaży, chodzenia w skąpych ubraniach i koniecznie chcemy zrzucić zbędne kilogramy zgromadzone w poszczególnych częściach naszego ciała w czasie zimy. To wcale nie oznacza, że tylko wtedy należy rozpocząć trening. Jesienią możesz zacząć ćwiczyć nie tylko po to, żeby pozbyć się nadwyżkowych kilogramów, a również po to, by zapobiec przyrostowi tkanki tłuszczowej (nie licz na to, że Cię to ominie!). Pomyśl – jesienią i zimą już nie pojeździsz tak ochoczo na rowerze, sezon grillowy jest już za nami, a trzeba jakoś wypełnić długie wieczory. Poświęć ten czas ćwiczeniom. Tym razem proponujemy trening z gumami oporowymi, które pomogą Ci w łatwy sposób wymodelować sylwetkę. Do ćwiczeń nie potrzebujesz niczego więcej prócz kawałka elastycznej taśmy, która wzmocni dowolną partię mięśniową Twojego ciała. Gumy oporowe z powodzeniem zastępują hantle, a równie mocno przyczyniają się do uwydatnienia – lub odbudowania! – Twoich mięśni. Guma do ćwiczeń siłowych to jeden z najbardziej kompaktowych „sprzętów”, bo mieści się nawet w najmniejszej torebce czy kieszeni spodni! Tylko uważaj, wybierając odpowiednią dla siebie gumę, niech Twoim kryterium nie będzie fakt, że określony kolor pasuje do Twojej maty lub ulubionego stroju do ćwiczeń. Tu kolor identyfikuje opór gumy, a więc definiuje jakiej siły będziesz musiał użyć do jej rozciągnięcia. Dobierz ją do swojego poziomu zaawansowania, nie ma nic bardziej demotywującego, jak niemożność wykonania z pozoru prostego ćwiczenia. 

    Gumy do ćwiczeń stanowią również znakomite uzupełnienie dla osób, które uprawiają już regularnie sport, np. jogging. Regularne używanie gum przyczynia się do zmniejszenia ryzyka powstania kontuzji czy zwiększenia wydajności biegu. Gumy do ćwiczeń stosowane są przez osoby w każdym wieku i o różnym stopniu sprawności fizycznej. Umożliwiają przeprowadzenie profesjonalnego treningu z progresywnym oporem i wspomagają rehabilitację.

   Nasz sklep oferuje taśmy następujących marek: Thera-Band, Powerbands, Pino Fit-Band, Elastiband, Sport-Thieme. Sprawdź ofertę na: www.profireh.pl

Gumy lateksowe i bezlateksowe Thera-Band

Bardzo wytrzymałe i przy odpowiednim ich stosowaniu praktycznie się nie zużywają.

    Gumy do ćwiczeń Thera-BandGumy elastyczne firmy Thera-Band są z nami najdłużej. Taśmy te wykonane są z czystego lateksu i dostępne są w aż ośmiu wariantach oporu oznaczonych kolorami: guma Thera Band beżowa (opór bardzo lekki), żółta (opór lekki), czerwona (opór średnio mocny), zielona (opór mocny), niebieska (opór bardzo mocny), czarna (opór specjalnie mocny), srebrna (opór super mocny), złota (opór maksymalnie mocny), tak aby można indywidualnie dobrać stopień jej sprężystości do siły ćwiczącego. Dla osób z alergią na lateks, w naszej ofercie znajdują się gumy Thera-Band w wersji bezlateksowej, które są bezpieczne w użytkowaniu, bo nie powodują reakcji alergicznych. Taśmy te dostępne są w pięciu wariantach oporu oznaczonych kolorami: żółty (opór lekki), czerwony (opór średnio mocny), zielona (opór mocny), niebieska (opór bardzo mocny), czarna (opór specjalnie mocny). Na naszej stronie możesz zakupić gumy o długości: 1m, 1,5m oraz 2,5m, a także ich wielokrotności. Jeśli nie wiesz jaka długość gumy jest odpowiednia – podpowiadamy, że długość 2,5m zapewnia wykonanie pełnego zestawu ćwiczeń. 

Gumy oporowe Pinofit i loop'y Powerbands

    Taśmy Pinofit-band mają identyczne zastosowanie co gumy Thera-band, z tą różnicą, że są przygotowane w opakowaniach 2-metrowych. Są wykonane z czystego lateksu i dostępne w pięciu wariantach oporu oznaczonych kolorami: żółta (opór słaby), czerwona (opór średni), limonkowa (opór lekko mocny), zielona (opór mocny), niebieska (opór bardzo mocny). 

    Kompresyjna taśma Pinofit Flossband to gumowa, wykonana z czystego lateksu taśma do owijania, która jest niezbędnym narzędziem do poprawy wydajności, zasięgu mięśni oraz ich stabilności i elastyczności. Dba ona o mobilizację oraz kompresję tkanek i stawów. Przywraca swobodny poślizg między powierzchniami tkanek, a także niweluje obrzęki oraz zwiększa przepływ krwi w danym obszarze. Flossband jest rozciągliwa, przez co stosuje się ją do ciasnego obwiązywania miejsc spiętych i sprawiających ból. Okręcając staw lub grupę mięśniową Twoim zadaniem jest wykonać ćwiczenie z oporem angażujące okręconą Flossband’em okolicę. Guma ta znana jest osobom, które zajmują się treningiem mobility, czyli rozciąganiem na wyższym poziomie, które wsparte jest różnorodnymi ćwiczeniami. Ma za zadanie zapobieganie kontuzjom, redukowanie bólu oraz optymalizację wyników sportowych. Taśma ta zapewnia większe ściśnięcie oraz lepiej sprawdza się w trudniejszych obszarach, takich jak wysokie obszary bioder. Guma Flossband polecana jest również osobom trenującym m.in. Crossfit, trójbój siłowy oraz dla strongmanów w celu zwiększenia kompresji.

    Powerbands Mini Loop jest gumą treningową, która nie ma początku ani końca! Jest to pętla, która wspomoże Twój trening brzucha i nóg. Nadaje się zarówno do rozgrzewki, jak i ćwiczeń siłowych. Możesz ją zabrać praktycznie wszędzie. Dostępna jest w czterech wariantach oporu oznaczonych kolorami: żółty, zielony, niebieski, czarny. Ćwiczeń z gumami Miniband jest niezliczona ilość, jedyne co Cię ogranicza, to Twoja wyobraźnia!

Gumy do ćwiczeń Elastiband 

    Taśmy Elastiband firmy Sport-Thieme nadają się zarówno do ćwiczeń siłowych, jak i sprawnościowych, jak również rozgrzewania czy rozciągania przed treningiem. Podobnie jak poprzedniczki, zajmują niewiele miejsca, jednak to co ich wyróżnia to 8 pętli (uchwytów) ponumerowanych od 1 do 8, co zwiększa różnorodność ćwiczeń, które można wykonać bez konieczności dostosowywania długości taśmy lub wstawiania w niej węzłów. Taśmy są dostępne w czterech stopniach oporu (7 kg, 10 kg, 15 kg i 20 kg), co oznacza skuteczną pomoc szkoleniową dla wszystkich poziomów treningu. Wyprodukowana jest w 100 % z nylonu, jest niezwykle miękka, dzięki czemu nie wcina się w skórę i co istotne – można ją prać.

Wybierz swoją taśmę oporową do ćwiczeń i zacznij skuteczny trening już dziś!

Share This Post :