• Wyprzedaż!
  • -3,00 zł
search

„Urazy i kontuzje treningu siłowego i fitness”

49,00 zł
46,00 zł Zniżka 3,00 zł
Najniższa cena z 30 dni: 49 zł
Brutto

Tytuł: „Urazy i kontuzje treningu siłowego i fitness”

Redakcja:  dr D. Sieroń

Wydawnictwo: Edra Urban & Partner

Oprawa: miękka

Ilość
W magazynie

Wiele lat uprawiania sportu, spotykania ludzi z nim związanych oraz stykania się z sytuacjami często urazowymi popchnęło mnie do opracowania jedynej w swoim rodzaju książki w zakresie urazów w codziennej praktyce w sportach siłowych, kulturystyce oraz fitness, ale nie tylko.

W dobie kultu ciała oraz zdrowego życia, a także zatarcia granicy pomiędzy sportem amatorskim a profesjonalnym obserwuje się często brak właściwego podejścia do zapobiegania kontuzjom oraz przekazywania wiedzy na jej temat przez osoby niezwiązane z medycyną. W większości przypadków uraz jest bagatelizowany i nie jest leczony od razu, a dopiero w fazach ostrej lub krytycznej, kiedy to trening nie jest już możliwy.

Celem przekazu tej książki jest przedstawienie kluczowych informacji dotyczących urazów, ich klasyfikacji, formy leczenia, czy to zachowawczego, czy operacyjnego, oraz aspektów rehabilitacji i fizjoterapii w odniesieniu do wybranego urazu. Pozycja ta opisuje urazy i kontuzje w sposób zrozumiały i przystępny, ale bardzo rzetelny, tak aby czytelnik nie musiał się wspierać informacjami o swoich dolegliwościach z wyszukiwarki internetowej oraz z forum. Taka forma pozwala na właściwy dobór leczenia kontuzji i cieszenie się swoim treningiem w zdrowiu i sukcesie

Dominik Sieroń, lekarz, ekonomista, doktor nauk medycznych. Studia medyczne ukończył na Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach, studia ekonomiczne z zakresu public relations na Akademii Ekonomicznej im. Karola Adamieckiego w Katowicach oraz menedżerskie z zakresu zarządzania jednostkami służby zdrowia na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Studiował również medycynę na Christian-Albrechts-Medical University w Kiel w Niemczech. Autor wielu publikacji krajowych i zagranicznych z dziedziny medycyny i PR oraz jednego z pierwszych druków zwartych traktujących o zastosowaniu PR w służbie zdrowia. Twórca podręcznika z zakresu diagnostyki obrazowej skierowanego do fizjoterapeutów i rehabilitantów, a także serii podręczników dla lekarzy „Lepetytorium” oraz „LEK Last Minute”. Pracował i praktykował na wielu uniwersytetach medycznych, m.in. Carl Gustav Carus University Hospital Dresden, The University of Aberdeen, Medical University of Graz, Medical Ruhr-University Bochum. Obecnie pracuje w szpitalu Grupy Insel Uniwersytetu Medycznego w Bernie w Szwajcarii, zajmując się na co dzień diagnostyką obrazową, radiologią interwencyjną oraz szeroko rozumianą dydaktyką. Organizator szkoleń zarówno polskich, jak i zagranicznych z zakresu diagnostyki obrazowej dla lekarzy i fizjoterapeutów, m.in. na temat diagnostyki obrazowej układu kostno-stawowego. 

Opis książki pochodzi od Wydawcy.

KS43
5 Przedmioty