search

„Atlas anatomii palpacyjnej. Badanie manualne powłok.” Wydanie 3

269,00 zł
Brutto

Tytuł: „Atlas anatomii palpacyjnej. Badanie manualne powłok.” Wydanie 3

Autor: Serge Tixa

Wydawnictwo: Wydawnictwo Lekarskie PZWL

Ilość
W magazynie

Trzecie, uaktualnione i rozszerzone wydanie atlasu, w którym przedstawiono metodę manualnego wyszukiwania poszczególnych struktur anatomicznych: kości, ścięgien, mięśni, naczyń i nerwów. Prezentacja metody została wsparta bogatym materiałem ilustracyjnym, co sprawia, że książka jest bardzo konkretną i precyzyjną pomocą diagnostyczną oraz terapeutyczną.

W obecnym wydaniu:

  • Nowe techniki badania palpacyjnego, doskonale opisane i zilustrowane fotografiami (ok. 900 fotografii).
  • Nowe schematy preparatów anatomicznych (ponad 130) - utrwalają materiał instruktażowy, pokazując lokalizację omawianego mięśnia, jego relację z mięśniami sąsiednimi, wizualizując przyczepy początkowe i końcowe. W podobny sposób ilustrowane są struktury kostne, stawowe, nerwy i naczynia krwionośne.
  • Informacje o funkcji mięśni. Na każdej stronie zawierającej opis mięśnia lub grupy mięśniowej, zmyślą o ułatwieniu pracy adeptom anatomii palpacyjnej, pojawia się informacja dotycząca działania mięśnia.
  • Opis pni nerwowych i odchodzących z nich gałęzi, który ma za zadanie pogłębić znajomość anatomii palpacyjnej. Kilka przykładów z anatomii klinicznej, ściśle skorelowanych z anatomią palpacyjną, pokazują, jak ważny jest to temat w kontekście diagnostycznym.

Terminy anatomiczne są podane zgodnie z obowiązującą nomenklaturą. 

Atlas jest jednocześnie podręcznikiem i zbiorem praktycznych ćwiczeń, a jego adresatami są zarówno studenci, jak i praktykujący specjaliści z dziedziny osteopatii, kinezyterapii, fizjoterapii, ergoterapii oraz medycyny manualnej.

KS03
5 Przedmioty