search

„Powięź. Badanie, profilaktyka i terapia dysfunkcji sieci powięziowej.”

184,00 zł
Brutto

Tytuł: „Powięź. Badanie, profilaktyka i terapia dysfunkcji sieci powięziowej.”

Autorzy: Leon Chaitow, Robert Schleip, Thomas W. Findley, Peter Huijing

Tłumaczenie: Michał Kuszewski, Paweł Linek, Michał Plewa

Wydawnictwo: Edra Urban & Partner

Ilość
W magazynie

Książka jest efektem cennej współpracy między praktykami terapii manualnej i naukowcami wielu dyscyplin, która nawiązywała się dzięki ostatnim kongresom Inernational  Fascia Research (Boston, Amsterdam, Vancouver). Książka została przygotowana przez ponad 100 specjalistów z całego świata. Stanowi idealne narzędzie dla profesjonalistów, zainteresowanych powięziami i ruchem ciała - fizjoterapeutów, osteopatów, terapeutów manualnych, masażystów oraz lekarzy, którzy zajmują się układem mięśniowo-szkieletowym oraz rehabilitacją.

W publikacji:

  • Wyjaśnienie zagadnień od anatomii do fizjologii poprzez poszczególne stany kliniczne i związane z nimi metody terapii do niedawno opracowanych technik badawczych.
  • Przedstawienie roli powięzi jako systemu komunikacji w całym organizmie.
  • Najnowsze dostępne informacje na temat przenoszenia siły na drodze mięśniowo-powięziowej, co pomaga ustalić naukowe podstawy dla przykładów klinicznych.
  • Omówienie znaczenia powięzi jako organu czuciowego, w tym jej czynności prioprioceptywnej i nocyceptywnej, mających wpływ na powstawanie bólu krzyża.
  • Opis nowych metod obrazowania, które potwierdzają łączność pomiędzy narządami i tkankami .
  • Nowe wiadomości z zakresu medycyny alternatywnej, jak np. teoria meridian wywodząca się z tradycyjnej medycyny chińskiej czy wpływ akupunktury na powięzi.
KS04
5 Przedmioty