search

„Joga jako terapia. Zastosowanie w określonych dolegliwościach.”

99,00 zł
Brutto

Tytuł: „ Joga jako terapia. Zastosowanie w określonych dolegliwościach”

Autorzy: L. Wörle, E. Pfeiff

Wydawnictwo: Edra Urban&Partner

Oprawa: miękka

Ilość
W magazynie

Można byłoby spytać, jak joga może być terapią i w jakiej mierze? Sam termin „terapia” ma wiele znaczeń i bez wątpienia wpisuje się w każdą zaplanowaną i systematyczną aktywność skierowaną ku swojemu ciału czy procesom mentalno - emocjonalnym. Jeśli pragniemy sobie pomóc i decydujemy się na taki czy inny zestaw ćwiczeń fizycznych czy psychicznych, to bez wątpienia jest to terapia w tym najpiękniejszym znaczeniu, w znaczeniu autoterapii. Szeroko opisane praktyki fizyczne, a szczególnie ćwiczenia podstawowe i asany, są swego rodzaju środkiem pomiędzy materią, konkretnością mięśni, powięzi czy nerwów, a odczuwaniem energii, dobrostanu czy wewnętrznego wyciszenia. W zdrowotnym znaczeniu to jest celem.

Książka skierowana jest do określonego środowiska osób zajmujących się ćwiczeniami jogi. Ale ze względu na swój „szeroki” sposób podejścia do pracy z osobą może być rekomendowana innym środowiskom, zarówno terapeutycznym, jak i rekreacyjno - fitnesowym.

  • Kompleksowe ujęcie bardzo tradycyjnych ćwiczeń jogi w powiązaniu z zachodnimi systemami rehabilitacji fizycznej i ruchowej oraz współczesną wiedzą na ten temat.
  • Opisy ćwiczeń uzupełnione rzetelną informacją o funkcjonowaniu ludzkiego organizmu zarówno pod kątem ustalenia diagnozy i przydatności poszczególnych ćwiczeń, jak i w odniesieniu do przeciwwskazań i koniecznych konsultacji ze stosownym specjalistą medycznym.
  • Modyfikacje każdego z ćwiczeń dają szansę na podjęcie treningu przez każdego, nawet przez osoby w znacznym stopniu niepełnosprawności.
  • Klarowna konstrukcja podręcznika ułatwia ogólne zrozumienie przesłania autorów, choć jakby szybkie odnalezienie potrzebnego ćwiczenia.
  • Profesjonalne przygotowane, liczne fotografie ułatwiają pewniejsze rozumienie pisemnych instrukcji i podpowiadają, jak wykonać poszczególne ruchy.
  • Wiarygodny, naukowy język podręcznika wyjaśniający istotę i cel poszczególnych ćwiczeń nie tylko dla profesjonalistów, którzy chcieliby wiedzieć nieco więcej o wykonywanych ćwiczeniach.

Z Przedmowy do wydania polskiego.

KS26
10 Przedmioty