• Wyprzedaż!
  • -10,00 zł
search

„Taping. Zastosowanie kliniczne. Techniki. Efekty terapii”

129,00 zł
119,00 zł Zniżka 10,00 zł
Najniższa cena z 30 dni: 129 zł
Brutto

Tytuł: „Taping. Zastosowanie kliniczne. Techniki. Efekty terapii”

Autor: Ramin Ilbeygui

Wydawnictwo: Edra Urban&Partner

Oprawa: miękka

Ilość
W magazynie

Napisana przez pracującego w Austrii lekarza Ramina Ilbeygui książka nieprzypadkowo nosi nazwę „Taping”. Stanowi ona bowiem swego rodzaju kompilację aktualnej wiedzy na temat różnych sposobów plastrowania, z istotnym oczywiście udziałem Kinesio-Tapingu, uzupełnionego jednak o plastrowanie siatkowe opracowane nieco później, przez japońskiego osteopatę i specjalistę tradycyjnej medycyny chińskiej Tanakę Nabutakę oraz koreańskiego pediatrę Aeo Kang. Zastosowany przez nich nieelastyczny plaster pozwala poprzez pobudzanie powięzi i zmianę napięcia na powierzchni ciała oddziaływać na punkty akupunkturowe względnie na punkty spustowe. Oryginalnym rozszerzeniem zastosowania plastrowania w praktyce jest jego uwzględnienie w tzw. terapii energetycznej opartej na tradycyjnej medycynie chińskiej. Elastyczny plaster ma tutaj pobudzać punkty akupunkturowe i stymulować przepływ energii życiowej przez meridiany. Z tradycyjnej medycyny chińskiej autor książki czerpie inspiracje,stosując tzw. techniki powięziowe plastrowania. Ciekawą jego obserwacją jest pokrywanie się w znacznym stopniu przebiegu taśm mięśniowo-powięziowych z przebiegiem meridian. W tych sytuacjach proponuje łączenie technik powiężiowych plastrowania z technikami energetycznymi. W dobie tak dużego zainteresowania terapią tkanki łącznej, a zwłaszcza z technikami powięziowymi, za niezwykle cenne należy uznać uwzględnienie segmentalnych technik plastrowania. Terapia odruchowa stref Heada, stref McKenziego oraz stref łącznotkankowych jest starym i wypróbowanym sposobem terapii. Wykonywanie jej za pomocą plastrów elastycznych oraz plastrów siatkowych należy uznać za ciekawe rozwiązanie.

Książka niniejsza w swoim zamyśle stanowi praktyczny poradnik plastrowania. Część teoretyczna poświęcona jest zarówno samemu plastrowaniu, tzn. rodzajom plastrów, ich budowie, właściwościom oraz samym technikom nakładania plastrów na poszczególne tkanki i części ciała, jak i modelom wyjaśniającym mechanizm działania plastrów.

Część praktyczna książki poświęcona technikom umieszczania plastrów i ich klinicznemu zastosowaniu napisana została z dużym rozmysłem i bardzo dobrze przygotowana od strony dydaktycznej. To bardzo czytelny podręcznik plastrowania, bogato ilustrowany, w którym krok po kroku opisano i przedstawiono kolejne etapy nakładania plastra na poszczególne tkanki oraz praktycznego jego wykorzystania w konkretnych jednostkach klinicznych.

Szeroki zakres poruszanej problematyki klinicznej od dysfunkcji narządu ruchu po różne schorzenia narządów wewnętrznych i to w odniesieniu zarówno do dzieci, młodzieży jak i osób dorosłych, powoduje, że książka ta powinna znaleźć się na półce każdego czynnego zawodowo fizjoterapeuty.

Z Przedmowy do wydania polskiego

KS27
9 Przedmioty