search

Erler-Zimmer szkielet dydaktyczny „Oscar” 2960

1 655,00 zł
Brutto

Anatomiczny model szkieletu człowieka „Oscar” bezkonkurencyjny jeśli chodzi o pomoc w nauce anatomii. Jego rzeczywista skala, stateczne mocowanie, wytrzymała budowa gwarantują komfort użytkowania oraz długotrwałą jakość.

Rozmiar ze stojakiem: 178 cm

Rozmiar bez stojaka: ok. 160 cm

Waga: ok. 9 kg

Produkcja: Niemcy 

Erler Zimmer

Ilość
Produkt z wydłużonym czasem realizacji.

Dydaktyczny szkielet „Oscar” jest naturalnej wielkości modelem edukacyjnym, wzorowanym na budowie szkieletu dorosłego mężczyzny, wykonany z wytrzymałego tworzywa sztucznego. Model anatomiczny wsparty jest na stabilnym drucie połączonym z pięcioramiennym statywem, posiada również hak, dzięki  któremu istnieje możliwość zawieszenia modelu. Jest to ogromne udogodnienie podczas prezentacji modelu szkieletu ludzkiego za wykładach dla studentów czy lekcjach dla uczniów. Nieodłączny jako element wyposażenia gabinetów lekarskich, z pewnością pozwoli przybliżyć pacjentom różne dolegliwości, czy zależności między konkretnymi strukturami ludzkiego szkieletu wpływające na stan zdrowia. Poszczególne części modelu dydaktycznego wyróżnione są kolorem, to znacznie ułatwia zapoznanie się z pojedynczymi fragmentami szkieletu ludzkiego. Dydaktyczny szkielet posiada trzyczęściową czaszkę, zęby umieszczone są w szczęce i tworzą oddzielny element. Kończyny górne oraz dolne można w bardzo szybki i sprawny sposób zdemontować a następnie zainstalować je z powrotem na miejscu dzięki szybkiemu mocowaniu. Taka opcja z pewnością jest bardzo ważna, ponieważ z bliska i dokładnie można przyjrzeć się budowie wskazanych części szkieletu. Stawy barkowe, biodrowe i kolanowe połączone są za pomocą elastycznych gumowych zaczepów, które umożliwiają wykonywanie realistycznych ruchów stawów. W kręgosłupie widoczne są nerwy rdzeniowe, tętnica kręgowa oraz grzbietowo- boczne wypadanie dysku. Anatomiczny model szkieletu zbudowany jest z około 200 kości, które odpowiadają realnym rozmiarom oraz są zbliżone do rzeczywistej masy kości. 

Budowa szkieletu dydaktycznego „Oscar”:

  • trzyczęściowa czaszka,
  • zęby umieszczone są w szczęce i tworzą oddzielny element,
  • kończyny górne oraz dolne z możliwością demontażu,  
  • stawy barkowe, biodrowe i kolanowe połączone są za pomocą elastycznych gumowych zaczepów,
  • w kręgosłupie widoczne są nerwy rdzeniowe, tętnica kręgowa oraz grzbietowo- boczne wypadanie dysku,
  • anatomiczny model szkieletu zbudowany jest z około 200 kości, które odpowiadają realnym rozmiarom oraz są zbliżone do rzeczywistej masy kości,
  • model dydaktyczny wsparty jest na stabilnym drucie, połączony z pięcioramiennym statywem, posiada hak do zawieszenie,
  • rozmiar ze stojakiem: 178 cm,
  • rozmiar bez stojaka: 160 cm,
  • waga: ok 9 kg

Dydaktyczny szkielet „Oscar” naturalnych jest znakomitym modelem dydaktycznym a także doskonały jako część wyposażenia pracowni oraz gabinetów.

Erler - Zimmer to marka, którą wyróżnia dbanie o detale i kolosalne zaangażowanie do jakości produktów. 

Kod producenta: 2960

2960