KETTLEBELL - CO TO JEST?

    Kettlebell to nic innego jak odważnik z wygodnym, ergonomicznym uchwytem przeznaczony do treningu całego ciała. Swoim wyglądem przypomina kulę armatnią z doczepionym uchwytem. Kształt kettlebell mocno wpływa na zwiększenie efektywności treningu, ponieważ w przeciwieństwie do tradycyjnych hantli mają przesunięty środek ciężkości. Największymi zaletami treningu z kettlebell to budowanie siły i wytrzymałości wszystkich mięśni dzięki czemu następuje harmonijny rozwój całego ciała, rezultaty pojawiają się szybciej niż w przypadku ćwiczeń z hantlami czy ze sztangami, poprawia się kondycja i wydolność sercowo-naczyniowa, wyraźnie zwiększają się efektów odchudzania. Można powiedzieć, że ćwiczenia z kettlem to trening kompletny, ponieważ za pomocą jednego odważnika można przećwiczyć większość partii mięśni i to nawet w przeciągu godziny. Dodatkowo trening kettlebell pomaga zrzucić wagę jednocześnie poprawiając kondycję. 

DLA KOGO KETTLEBELL?

    Kettlebell ćwiczenia warto polecić tym osobom, dla których ważne jest połączenie skuteczności treningu siłowego i wytrzymałościowego z jednoczesnym podnoszeniem ogólnej sprawności i koordynacji ruchowej.

    W zależności od sprawności fizycznej i wytrzymałości organizmu, do wyboru mamy kettlebell różnej wagi - począwszy od 4 kg a skończywszy na 28 kg. Właściwie to nie ma ograniczeń wiekowych czy kondycyjnych, aby korzystać z odważników, natomiast powinny uważać osoby, które mają problemy ze stawami, przy poważniejszych kontuzjach, chorobach i zwyrodnieniach. W tych przypadkach należy bezwzględnie skonsultować się z fizjoterapeutą i/lub trenerem.  

Kettlebells

Aktywne filtry