Do czego służą plastry krzyżowe Cross Tape?

Plastry krzyżowe stosowane są w terapii cross-tape. Głównym jej zadaniem jest pobudzanie punktów spustowych (trigger points). Plastry krzyżowe Cross Tape stosuje się głównie w przewlekłych bólach mięśniowych oraz stawowych, ale ich przeznaczenie nie ogranicza się jedynie do  tego rodzaju dolegliwości. Bardzo często swoje zastosowanie znajdują również w walce z problemami związanymi z bólem zębów, głowy, napięcia szyi, urazów sportowych, a także jako wsparcie podczas aktywności i podczas rehabilitacji.

Wykorzystywane są najczęściej w przypadku: zapalenia stawów, skurczów i przeciążenia mięśni, bólu pooperacyjnego, zawrotów głowy, szumu w uszach, bólu pleców czy zapalenie zatok. Ta metoda leczenia jest również sposobem “walki” z fibromialgią. W większości przypadków po niedługim czasie stosowania cross tape zwiększa się mobilność i znacznie zmniejsza odczucie bólowe. Plastry wykonane są często z wysokiej jakości poliestru, poliuretanu i czystego akrylu. Są bezpieczne dla skóry i niemal niezauważalne dla oka. Zostały zaprojektowane tak, aby posiadały strukturę „drugiej skóry” i przez to nie ograniczały codziennej aktywności.

Plastry krzyżowe- gdzie je naklejać?

Ważne jest to, aby wiedzieć gdzie nakleić cross tape, aby mogły właściwie zadziałać. Poniżej przedstawiamy rozpiskę obszarów ciała i miejsc, w których należy Cross Tape nakleić:

  • plecy: po obu stronach kręgosłupa, ramiona,
  • biodra: pośladki, sacrum (okolica krzyżowa), wgłębienie przy pośladkach,
  • kończyny: równocześnie na ścięgna Achillesa z obu stron,
  • stopy: stawy, od 3 do 5 cm od rozwidlenia dużego palca u nogi i drugiego palca,
  • barki: od 3 do 5 cm pod wgłębieniem na górnej krawędzie obojczyka,
  • ręce i dłonie: skóra między kciukiem i palcem wskazującym
  • brzuch: około 8 cm od pępka z obu stron (w kierunku pępka), część środkowa 5-6 cm pod pępkiem,
  • nogi: wewnętrzna strona kolan, zakończenie piszczeli.

Dlaczego terapia cross tape działa?

Plastry cross-tape składają się z podwójnych włókien mieszanych, które dołącza się do specjalnego, powlekanego papieru. Posiadają one nadmiar ładunku elektrycznego, który po naklejeniu zostaje uwalniany, co sprzyja łagodzeniu bólu. Dodatkowo plastry krzyżowe stosowane na skórze pobudzają aktywne biologicznie punkty i receptory, poprzez które oddziałują na funkcjonowanie poszczególnych organów.

Plastry cross-tape dostępne są w trzech rozmiarach (typach). Rozmiar A (S) przeznaczony jest dla dzieci lub obszaru twarzy, może być używany przez dłuższy czas w obrębie miejsc, w których skóra narażona jest na silne rozciąganie. Rozmiary B (M) oraz C (L) dedykowane są większym obszarom ciała, które w mniejszym stopniu są narażone na rozciąganie np. zewnętrzna powierzchnia uda, ramion, nóg itp.

Cross Tape - plastry krzyżowe

Aktywne filtry