Dezynfekcja - priorytet w gabinecie fizjoterapeutycznym

Dezynfekcja czyli inaczej odkażanie to działanie, która ma na celu zniszczenie drobnoustrojów takich jak bakterie i wirusy, zwłaszcza te chorobotwórcze. Dezynfekcji poddaje się przedmioty oraz powierzchnie, które mogły zostać skażone chorobotwórczymi organizmami – bakteriami, wirusami, grzybami lub pasożytami.

 

Dezynfekcja rąk

Dezynfekcję rąk możemy podzielić na dwa rodzaje: higieniczną i chirurgiczną.  Chirurgiczna dezynfekcja rąk jest bardzo wymagająca i i stosowana głównie podczas zabiegów. Higieniczna dezynfekcja rąk to dość częsta czynność, o której należy pamiętać przed każdym zabiegiem, zawsze przed zakładaniem rękawiczek medycznych, po zabiegu i zdjęciu rękawiczek oraz przed ich zmianą, po kontakcie z zanieczyszczonymi sprzętami, szczególną uwagę należy zwrócić na dezynfekcję rąk po kontakcie z krwią, wydalinami i wydzielinami.

 

Na rynku jest dość szeroki wybór wszelkich płynów do dezynfekcji rąk, różnią się nie tylko ceną czy gramaturą, lecz także siłą działania. W naszej ofercie posiadamy płyn dezynfekujący do rąk Velodes Silk. Jest to alkoholowy i gotowy do użycia produkt. Przeznaczony jest do higienicznej i chirurgicznej dezynfekcji rąk. Ten preparat do dezynfekcji rąk zdecydowanie polecany jest do stosowania  w obszarze medycznym, żywnościowym, w warunkach przemysłowych i domowych a także w zakładach użyteczności publicznej. Velodes Silk to środek do dezynfekcji rąk, który wykazuje działanie bakteriobójcze, bójcze wobec prątków gruźlicy, drożdżakobójcze i ograniczone wirusobójcze. Jego skuteczność potwierdzona jest badaniami, posiada łagodne PH dla skóry a także glicerynę, która ma właściwości pielęgnujące.

Dezynfekcja powierzchni

    Preparaty do szybkiej dezynfekcji powierzchni cechuje prostota posługiwania się nimi. Nasze propozycje środków dezynfekujących do powierzchni to płyn VeloxClinex DEZOfast oraz chusteczki dezynfekujące Medisept.

    Velox to płyn do szybkiej dezynfekcji małych powierzchni w obszarze medycznym, salonach fitness, salonach fryzjerskich, kosmetycznych, szkołach czy przedszkolach. Velox to preparat do dezynfekcji małych powierzchni sprzętu medycznego, łóżek, foteli zabiegowych, sprzętu rehabilitacyjnego, z powodzeniem można go stosować do wszelkich powierzchni pozamedycznej np. w gastronomii lub fryzjerstwie. Jego działanie jest natychmiastowe, w ciągu 15 sekund działa na grzyby natomiast w ciągu 30 sekund na bakterie, prątki gruźlicy i wirusy.

    Clinex DEZOfast to preparat dezynfekujący do powierzchni, bezaldehydowy, posiada wysoka wydajność i niezwykłą skuteczność. Po za tym jest wygodny w użyciu  ze względu na swoje opakowanie ze sprayem. Jego działanie idealnie pasuje do stosowanie w szpitalach, obiektach opieki długoterminowej a także w restauracjach, zakładach przetwórstwa spożywczego i szkołach.

    Bardzo ciekawym i łatwym sposobem utrzymania higieny powierzchni są chusteczki dezynfekujące Medisept, gotowe do użycia, bez dodatkowych czynności. Korzystanie z chusteczek do dezynfekcji powierzchni jest doskonałym rozwiązaniem w sytuacjach, gdzie środek dezynfekcyjny nie może być rozpryskiwany i ważne jest szybkie działanie. Znajdują szerokie zastosowanie do dezynfekcji i mycia delikatnego wyposażenia medycznego, które nie może być dezynfekowane prze zanurzenie np. sondy ultradźwiękowe, kable, czujniki ciśnieniowe, stetoskopy, glukometry, termometry a także słuchawki, telefony, klamki itp.

    Pamiętać należy także o tym, że w gabinetach lekarskich, kosmetycznych itp. bardzo ważne jest dbanie o higienę i bezpieczeństwo osób korzystających z danych usług. Warto oprócz dezynfekowania zabezpieczyć fotele w podkłady jednorazowe, które w obecnej panującej wirusowej sytuacji, zapewnią nam nie tylko higienę, ale i komfort psychiczny podczas wizyty lub badania.

Dezynfekcja

Aktywne filtry

Płyn do mycia i dezynfekcji...

Płyn do mycia i dezynfekcji powierzchni 1L

Cena podstawowa 65,00 zł -30,00 zł Cena 35,00 zł
Najniższa cena z 30 dni: 65 zł
  • Wyprzedaż!
  • -30,00 zł
Płyn do mycia i dezynfekcji...

Płyn do mycia i dezynfekcji powierzchni 5L

Cena podstawowa 199,00 zł -50,00 zł Cena 149,00 zł
Najniższa cena z 30 dni: 199 zł
  • Wyprzedaż!
  • -50,00 zł
Płyn do dezynfekcji rąk 1000ml

Płyn do dezynfekcji rąk 1000ml

Cena podstawowa 59,00 zł -33,00 zł Cena 26,00 zł
Najniższa cena z 30 dni: 59 zł
  • Wyprzedaż!
  • -33,00 zł