Piłka do siedzenia

 

    Na pewno każdy z nas spotkał się z dużą piłką, najczęściej wykorzystywaną w salach fitness. Stanowi ona bardzo popularny przyrząd do ćwiczeń od wielu lat. Gości nie tylko na siłowniach i innych obiektach sportowo-rekreacyjnych, ale także w naszych domach. Tu natomiast obok ćwiczeń, spełnia drugą ważną funkcję, jaką jest siedzisko. Tym samym, piłka do siedzenia stała się hitem ostatnich lat. Dlaczego siedzenie na piłce stało się ostatnimi czasy tak bardzo popularne? Czy siedzenie na piłce w pracy jest wskazane?  Przeanalizujemy to w tym artykule i postarajmy się odpowiedzieć na postawione pytania.

    W obecnych czasach, co druga osoba zmaga się z bólem pleców i nieprawidłową postawą. Szukamy rozwiązań na tego typu schorzenia, chodzimy po lekarzach, odwiedzamy fizjoterapeutów i ośrodki rehabilitacji. Natomiast w wielu przypadkach jest prosty sposób na wyeliminowanie tego typu dysfunkcji. Należy znaleźć przyczynę, naszych dolegliwości i najlepszą drogę odejścia od nich. Często są one spowodowane długotrwałym siedzeniu, w jednym miejscu. Nasza postawa jest wówczas daleka od ideału. Krzywimy się, przybieramy nienaturalne pozycje, a to wszystko prowadzi do wspomnianych bólów pleców i wad postawy. Dlatego w ostatnich latach, piłka dmuchana do siedzenia stała się tak bardzo popularna.

Siedzenie na piłce gimnastycznej, odciąża nasze plecy i wymusza trzymanie prawidłowej postawy ciała.

    

Piłka do siedzenia doskonały zamiennik krzesła w biurze

Piłka rehabilitacyjna do siedzenia

    Siedzenie na piłce wspiera aktywną pozycję. Wywołuje ją ciągłe łapanie równowagi. Automatycznie wówczas napinamy mięśnie kolan, bioder i kostek, dzięki temu wzmacniamy mięśnie głębokie i kręgosłup. Pobudzamy krążenie, korygujemy postawę naszego ciała i jednocześnie rzeźbimy naszą sylwetkę. To wszystko ma wpływ na zdrowe i jędrne ciało. Piłka rehabilitacyjna do siedzenia, stosowana jest często jako forma rehabilitacji pourazowej, mającej na celu wzmocnić ciało.

Wiemy już jaki pozytywny wpływ ma piłka do siedzenia, ale czy siedzenie na piłce przy komputerze i to w pracy jest dobre?

    Biorąc powyższe rozważania warto jest wypróbować siedzenie na piłce w pracy. Nie musi to być 8 godz., ale dobrze będzie zmienić pozycję choć na chwilę i poprzez działanie mikroruchów, pobudzić nasze ciało do aktywności. Istnieją także piłki ze stopkami, które zapewniają stabilność, a tym samym ewentualne ryzyko jej wyślizgnięcia jest niwelowane. Okazać się może, że będzie to jedyne dobre rozwiązanie dla naszych pleców i prawidłowej postawy.

Piłki do siedzenia

Aktywne filtry