Hantle i obciążniki

    Hantle i obciążniki to najlepsze rozwiązanie dla osób, które z różnych względów nie chcą lub nie mogą zdecydować się na zajęcia na siłowni, ale zależy im na systematycznym praktykowaniu swoich sportowych nawyków. Istnieje bowiem wiele ćwiczeń, które możemy wykonywać w zaciszu naszego domu, bez użycia wyszukanego sprzętu sportowego.

Ćwiczenia z hantlami

    Ćwiczeń, które wykonywać możemy w domu przy użyciu hantli jest wiele. Najbardziej popularne ćwiczenia z hantlami, które najczęściej wykonywane są przez miłośników treningów w domu jest tzw. wyciskanie. By wykonać to ćwiczenie potrzebujemy jedynie trochę przestrzeni, ewentualnie ławkę, jeśli ćwiczenie chcemy wykonywać na siedząco i dwa hantle odpowiedniego dla nas ciężaru. Warto zwrócić uwagę na wagę naszych obciążników. Aby się nie przeforsować najlepiej zacząć od minimalnych ciężarów, a dopiero stopniowo przechodzić na coraz to większe.

ćwiczenia  hantlami

Ćwiczenia z obciążnikami

    Kolejnym rozwiązaniem dla osób, które chcą ćwiczyć w domu są obciążniki. Składają się one z materiałowej opaski i jej wypełnienia. Zawartość opaski w zależności od wybranego modelu będzie miała różną wagę, od kilkuset gram do kilku kilogramów w celu odpowiedniego dostosowania do poziomu zaawansowania i możliwości. Ciężarki na kostki lub nadgarstki służą zwiększeniu wagi danej partii ciała i zmuszenia organizmu do wytężonej pracy, która pozwala spalić większą ilość kalorii, a tym samym zwiększyć wytrzymałość mięśni.

    Obciążniki na kostki świetnie sprawdzą się w przypadku chęci poprawy wyglądu łydek, ud i pośladów. Dzięki zastosowaniu takich obciążników zmniejszamy ryzyko kontuzji, która mogłaby wystąpić w przypadku bardziej skomplikowanych ćwiczeń.

    Obciążniki na nadgarstki pomogą natomiast w modelowaniu górnych partii ciała, a w szczególności ramion, przedramion czy klatki piersiowej. Dzięki swoim niewielkim rozmiarom i idealnemu dopasowaniu do nadgarstka nie powodują dyskomfortu w czasie ćwiczeń i pozwalają na efektywne modelowanie sylwetki.

    Oferujemy hantle oraz obciążniki na nadgarstki i kostki. Wykorzystywane są w fitnessie i w treningu wytrzymałości. Hantle i obciążniki dostępne w różnych kolorach i wagach.

Hantle/Obciążniki

Aktywne filtry