Akupresura to stara metoda lecznicza, która wywodzi się z medycyny chińskiej, znana była już w starożytności. Polega ona na uciskaniu konkretnych punktów na ciele. Każde z tych miejsc - czakramy i meridiany- powiązane są z pracą poszczególnych narządów i części ludzkiego ciała. Poprzez ich stymulację za pomocą kontrolowanego nacisku, leczy się dolegliwości bólowe, poprawia pracę organów wewnętrznych i przywraca pacjentów do zdrowia – po różnego rodzaju chorobach i urazach. 

Mata do akupresury. Czy warto?

    Domową terapię za pomocą ucisku zapewni nam mata do akupresury. Mata akupresurowa to cienki materac, na którym umocowane są odpowiednio rozstawione cieniutkie kolce wraz z wypustkami. Kiedy położymy się na niej, wywiera ona nacisk na ciało, co powoduje poprawę dopływu krwi i krążenia limfatycznego, wpływa pozytywnie na stymulację centralnego układu nerwowego - efektem tego jest zmniejszenie napięcia, działa przeciwbólowo oraz relaksacyjnie. Pozytywne działanie akupresury zauważono głównie w przypadku leczenia różnych chorób przewlekłych takich jak astma, choroby układu krążenia, układu pokarmowego, neurohormonalnego, depresja, migreny, alergie, a w szczególności w łagodzeniu bólu różnego pochodzenia.

Mata do akupresury. Jak stosować?

    Mata z kolcami jest bardzo prosta w użyciu, należy ją po prostu rozłożyć na płaskiej powierzchni. Przed położeniem się na niej najlepiej jest zdjąć wszystkie zbędne ubrania, idealnie jest kiedy kolce i wypustki dotykają bezpośrednio skóry. Wystarczy około 15 minut leżenia ma macie zdrowotnej do akupresury, aby uzyskać maksymalne odprężenie. Jeśli po korzystaniu z maty z kolcami, zauważymy  zaczerwienienie na skórze nie należy się tym martwić. Jest to całkowicie normalne, a ślady po masażu znikną w ciągu kilkunastu minut.

    Głównymi przeciwwskazaniami do stosowania maty akupresurowej są problemy skórne (grzybice, rany, choroby zakaźne skóry), ciąża, ostre infekcje, nowotwory, epilepsja, hemofilia, stan po zawale serca i z zakrzepicą tętnicy wieńcowej.

Maty do akupresury

Aktywne filtry