Mata do akupresury. Czy warto?

Domową terapię za pomocą ucisku zapewni nam mata do akupresury. Mata akupresurowa to cienki materac, na którym umocowane są odpowiednio rozstawione cieniutkie kolce wraz z wypustkami. Kiedy położymy się na niej, wywiera ona nacisk na ciało, co powoduje poprawę dopływu krwi i krążenia limfatycznego, wpływa pozytywnie na stymulację centralnego układu nerwowego - efektem tego jest zmniejszenie napięcia, działa przeciwbólowo oraz relaksacyjnie. Pozytywne działanie akupresury zauważono głównie w przypadku leczenia różnych chorób przewlekłych takich jak astma, choroby układu krążenia, układu pokarmowego, neurohormonalnego, depresja, migreny, alergie, a w szczególności w łagodzeniu bólu różnego pochodzenia.

Mata do akupresury zmniejsza dolegliwości bólowe kręgosłupa, barków i szyi, bólu stawów, bólu mięśni, rwy kulszowej.

Mata do akupresury - jak stosować?

Mata do akupresury jest bardzo prosta w użyciu, należy ją po prostu rozłożyć na płaskiej powierzchni, a przed położeniem się na niej najlepiej jest zdjąć wszystkie zbędne ubrania, idealnie jest kiedy kolce i wypustki dotykają bezpośrednio skóry. Wystarczy około 15 minut leżenia ma macie zdrowotnej do akupresury, aby uzyskać maksymalne odprężenie. Jeśli po korzystaniu z maty z kolcami, zauważymy  zaczerwienienie na skórze nie należy się tym martwić. Jest to całkowicie normalne, a ślady po masażu znikną w ciągu kilkunastu minut.

Wystarczy około 15 minut leżenia ma macie do akupresury, aby uzyskać maksymalne odprężenie, a w zależności od potrzeb można je wydłużać od 20 do 40 minut dziennie. Rekomendowane jest korzystanie z maty do akupresury każdego dnia, co powinno przynieść najlepsze rezultaty. Jeśli po korzystaniu z maty z kolcami, zauważymy  zaczerwienienie na skórze nie należy się tym martwić. Jest to całkowicie normalne, a ślady po masażu znikną w ciągu kilkunastu minut.

Dobrym rozwiązaniem jest posiadanie nie tylko samej maty, ale zestawu razem z poduszką do akupresury. Stosowanie maty wraz z poduszką to same zalety, ponieważ taka terapia niweluje dolegliwości bólowe kręgosłupa, barków i szyi, bólu stawów, bólu mięśni, rwy kulszowej, poprawia cyrkulację krwi i przepływ limfy, redukuje nadmierne napięcie mięśniowe, zmniejsza poziom stresu, działa odprężająco i relaksująco, poprawia jakość snu i zwalcza bezsenność, poprawia samopoczucie.

Przed położeniem się macie i oddaniu się relaksowi sprawdź czy nie masz przeciwskazań do jej stosowania. Przeszkodą w stosowaniu maty akupresurowej będą na pewno problemy skórne (grzybice, rany, choroby zakaźne skóry), ciąża, ostre infekcje, nowotwory, epilepsja, hemofilia, stan po zawale serca i z zakrzepicą tętnicy wieńcowej.

Akupresura jako metoda leczenia

Akupresura to stara metoda lecznicza, która wywodzi się z medycyny chińskiej, znana była już w starożytności. Polega ona na uciskaniu konkretnych punktów na ciele. Każde z tych miejsc - czakramy i meridiany- powiązane są z pracą poszczególnych narządów i części ludzkiego ciała. Poprzez ich stymulację za pomocą kontrolowanego nacisku, leczy się dolegliwości bólowe, poprawia pracę organów wewnętrznych i przywraca pacjentów do zdrowia – po różnego rodzaju chorobach i urazach.

Maty do akupresury

Aktywne filtry

Mata do akupresury Rea Tape...

Mata do akupresury Rea Tape - różowa

Cena 69,00 zł
Najniższa cena z 30 dni: 69 zł
  • Obecnie brak na stanie
Mata do akupresury z...

Mata do akupresury z poduszką Rea Tape

Cena podstawowa 99,00 zł -14,00 zł Cena 85,00 zł
Najniższa cena z 30 dni: 99 zł
  • Wyprzedaż!
  • -14,00 zł
Mata do akupresury...

Mata do akupresury AccuFlower 68x42x2,6cm + poduszka...

Cena podstawowa 99,00 zł -10,00 zł Cena 89,00 zł
Najniższa cena z 30 dni: 99 zł
  • Wyprzedaż!
  • -10,00 zł