Filtruj według

Dostępność

Dostępność

Marka

Marka

Rozmiar

Rozmiar

Kolor

Kolor

Stabilizatory dla sportowców

Wielu sportowców zawodowych, a także amatorów ulega licznym przeciążeniom i kontuzjom mięśni, stawów, ścięgien czy kości. W tym celu stworzone są specjalistyczne stabilizatory oraz opaski uciskowe, które zapewnią wsparcie mechaniczne oraz psychiczne sportowców. Przede wszystkim usztywniają i zabezpieczają uszkodzone miejsca, ale oprócz tego wspomagają rehabilitację oraz zapobiegają zwyrodnieniom.

Stabilizatory sportowe

Stabilizatory to specyficzna, mechaniczna ochrona naszego narządu ruchu. Są niezmiernie ważnym elementem, który wspiera pierwotną i wtórną profilaktykę przeciążeń, urazów oraz wszelkich dysfunkcji, które powstają w wyniku wyczerpania organizmu. Ich rola uzależniona jest od anatomicznej topografii i polega na:

•  stabilizowaniu miejsca

•  kontrolowaniu ruchów

•  odciążaniu tkanek

•  wzmacnianiu więzadeł

•  amortyzowaniu nagłych ruchów

•  ograniczaniu zbędnych ruchów rotacyjnych.

Opaski stabilizujące mogą być także stosowane w przypadku wystąpienia stanów zapalnych stawów u osób starszych, u których zakres ruchu jest ograniczony, a ryzyko wystąpienia urazów wysokie. Zabezpieczenie bolącego miejsca stabilizatorem może zapobiec pogłębianiu się problemu.

Stabilizator kolana do zapobiegania przeciążeniom  i niepotrzebnym kontuzjom

Najczęściej wybierane opaski stabilizujące

Obecnie na rynku znajduje się wiele rodzajów opasek, stabilizatorów czy ortez na różne części ciała. Wśród nich najczęściej stosowane są:

Usztywniacze na nadgarstki

Każdy z nas wie, że dłonie są bardzo ważne w naszym życiu codziennym. To nimi wykonujemy większość czynności w domu czy pracy. Są również ważne z punktu widzenia sportu. Aby zapobiec ich przeciążeniu można zastosować dopasowany usztywniacz nadgarstka, np. Green Mueller, który stabilizuje oraz chroni przed uszkodzeniami mięśni i stawów zlokalizowanych w dłoni.

Stabilizator kolana

Jest to jeden z najpotrzebniejszych i najbardziej popularnych stabilizatorów. Kolana są punktem naszego ciała, które bardzo często i niezmiernie łatwo może ulec kontuzjom w trakcie wykonywania różnego rodzaju ćwiczeń. Z tego względu wielu zawodowców stosuje sportowy stabilizator kolana profilaktycznie, by zapobiec przeciążeniom bądź niepotrzebnym urazom.

Stabilizator sportowy na łokieć tenisisty

Tego rodzaju stabilizatorów jest wiele. Mogą występować jako: niewielka opaska na łokieć tenisisty/golfisty, usztywniacz obejmujący sam łokieć ewentualnie i fragment przedramienia i ramienia, a także większe modele obejmujące również bark oraz część klatki piersiowej. Użycie odpowiedniego stabilizatora wówczas zależy od potrzeby użytkownika oraz rodzaju kontuzji.

Orteza sportowa stawu skokowego

Usztywnienie na kostkę jest również bardzo powszechne wśród kupujących. Nic dziwnego, gdyż nasz staw skokowy może łatwo ulec różnego rodzaju urazom nie tylko podczas aktywnych treningów, ale także i wykonywania codziennych czynności, czy też spokojnego spaceru.

Pasy stabilizujące na kręgosłup

Na rynku możemy  spotkać zarówno stabilizator górnego odcinka kręgosłupa, jak i pas usztywniający kręgosłup w okolicy lędźwiowej. Ich głównym zadaniem jest leczenie schorzeń. Wykorzystując ich delikatne usztywniane, poprawiamy postawę ciała,  zapobiegając przybieranie póz obciążających nasz kręgosłup.

Stabilizatory

Aktywne filtry