Mata do akupresury domowa terapia za pomocą ucisku

Mata do akupresury to znakomity produkt zdrowotny, którego używanie na co dzień pomoże zniwelować bóle różnego pochodzenia oraz pobudzić skórę i krążenie krwi obwodowej, a także poprawić sen. 

Mata do akupresury to cienki materac, na którym umocowane są odpowiednio rozstawione cieniutkie kolce wraz z wypustkami. Kiedy położymy się na niej, wywiera ona nacisk na ciało, co powoduje poprawę dopływu krwi i krążenia limfatycznego, wpływa pozytywnie na stymulację centralnego układu nerwowego - efektem tego jest zmniejszenie napięcia, działa przeciwbólowo oraz relaksacyjnie. Pozytywne działanie akupresury zauważono głównie w przypadku leczenia różnych chorób przewlekłych takich jak astma, choroby układu krążenia, układu pokarmowego, neurohormonalnego, depresja, migreny, alergie, a w szczególności w łagodzeniu bólu różnego pochodzenia.

Mata do akupresury - jak stosować?

Główną zaletą maty do akupresury jest to, że jest banalnie prosta w użyciu. Matę do akupresury wystarczy rozłożyć na płaskiej powierzchni, a przed położeniem się na niej najlepiej jest zdjąć wszystkie zbędne ubrania i położyć się na niej. Idealnie jest kiedy kolce i wypustki dotykają bezpośrednio skóry. Wystarczy około 15 minut leżenia ma macie akupresurowej, aby uzyskać maksymalne odprężenie. Jeśli po korzystaniu z maty z kolcami, zauważymy  zaczerwienienie na skórze nie należy się tym martwić. Jest to całkowicie normalne, a ślady po masażu znikną w ciągu kilkunastu minut.

Mata do akupresury niweluje dolegliwości bólowe kręgosłupa, barków i szyi, bólu stawów, bólu mięśni

15 minut leżenia ma macie do akupresury wystarczy, aby uzyskać maksymalne odprężenie. Jeśli masz potrzebę dłuższej terapii na macie akupresurowej możesz wydłużyć czas leżenia na niej od 20 do 40 minut dziennie. Rekomendowane jest korzystanie z maty do akupresury każdego dnia, co powinno przynieść najlepsze rezultaty. 

Doskonałym pomysłem jest zaopatrzenie się w zestaw do akupresury: mata i poduszka do akupresury. Stosowanie maty wraz z poduszką to same zalety, ponieważ taka terapia niweluje dolegliwości bólowe kręgosłupa, barków i szyi, bólu stawów, bólu mięśni, rwy kulszowej, poprawia cyrkulację krwi i przepływ limfy, redukuje nadmierne napięcie mięśniowe, zmniejsza poziom stresu, działa odprężająco i relaksująco, poprawia jakość snu i zwalcza bezsenność, poprawia samopoczucie.

Przeciwskazania do stosowania maty do akupresury

Przed położeniem się macie i oddaniu się relaksowi sprawdź czy nie masz przeciwskazań do jej stosowania. Przeszkodą w stosowaniu maty akupresurowej będą na pewno problemy skórne (grzybice, rany, choroby zakaźne skóry), ciąża, ostre infekcje, nowotwory, epilepsja, hemofilia, stan po zawale serca i z zakrzepicą tętnicy wieńcowej.

Mata do akupresury dla odprężenia i lepszego krążenia

Akupresura jako metoda leczenia

Akupresura to stara metoda lecznicza, która wywodzi się z medycyny chińskiej, znana była już w starożytności. Polega ona na uciskaniu konkretnych punktów na ciele. Każde z tych miejsc - czakramy i meridiany- powiązane są z pracą poszczególnych narządów i części ludzkiego ciała. Poprzez ich stymulację za pomocą kontrolowanego nacisku, leczy się dolegliwości bólowe, poprawia pracę organów wewnętrznych i przywraca pacjentów do zdrowia – po różnego rodzaju chorobach i urazach.

Maty do akupresury

Aktywne filtry

Mata do akupresury Rea Tape...

Mata do akupresury Rea Tape - różowa

Cena podstawowa 69,00 zł -14,00 zł Cena 55,00 zł
Najniższa cena z 30 dni: 69 zł
  • Wyprzedaż!
  • -14,00 zł
Mata do akupresury Rea Tape

Mata do akupresury Rea Tape

Cena podstawowa 69,00 zł -14,00 zł Cena 55,00 zł
Najniższa cena z 30 dni: 69 zł
  • Wyprzedaż!
  • -14,00 zł
  • Obecnie brak na stanie
Mata do akupresury z...

Mata do akupresury z poduszką Rea Tape

Cena podstawowa 99,00 zł -14,00 zł Cena 85,00 zł
Najniższa cena z 30 dni: 99 zł
  • Wyprzedaż!
  • -14,00 zł
Mata do akupresury...

Mata do akupresury AccuFlower 68x42x2,6cm + poduszka...

Cena podstawowa 99,00 zł -10,00 zł Cena 89,00 zł
Najniższa cena z 30 dni: 99 zł
  • Wyprzedaż!
  • -10,00 zł