Każdego dnia swoimi rękami wykonujemy bardzo wiele czynności. Część z nich bardzo niekorzystnie wpływa na wygląd naszych dłoni, a część może po prostu wpływać na stan naszego zdrowia. Zmywanie, sprzątanie, farbowanie włosów, praca w szpitalu czy w laboratorium – przy tych i przy wielu innych czynnościach musimy zadbać o to, aby nasze dłonie były chronione przed chemikaliami i groźnymi zarazkami. Na rynku jest szeroki wybór rękawic ochronnych w różnych rozmiarach i z różnych materiałów, dzięki którym nasze dłonie są zabezpieczone.

 

RODZAJE RĘKAWIC OCHRONNYCH.

Na pierwszy rzut oka rękawiczki ochronne używane np., przez personel medyczny mogą wydawać się identyczne. Ktoś z bardziej bystrym okiem zauważy, że różnią się kolorem, natomiast nie do końca tak jest. Wyróżniamy rękawice medyczne nitrylowe, lateksowe i winylowe. Poniżej zajmiemy się opisem rękawic ochronnych nitrylowych i lateksowych.

RĘKAWICZKI NITRYLOWE CZY LATEKSOWE?

- rękawice nitrylowe - delikatne, wytrzymałe na kontakt z tłuszczami, nie uczula,

- rękawice lateksowe -  wytrzymałe, elastyczne, źle znoszą kontakt z tłuszczami, lateks dla niektórych użytkowników bywa uczulający.

    Niezależnie jaki rodzaj rękawice ochronne wybierzemy należy pamiętać o przestrzeganiu ogólnych zasad z ich korzystania w przeciwnym razie nie zapewnią nam pożądanej ochrony. Ważną kwestią jest to, że rękawic jednorazowych używamy tylko raz. Zdejmując rękawiczki zaleca się zachowanie ostrożności, wywijając je na lewą stronę, po użyciu niezwłocznie wyrzucić je do kosza. Po zdjęciu rękawiczek należy umyć ręce! W przypadku rękawiczek ochronnych rozmiar ma znaczenie, najlepiej dopasować je do swoich dłoni tak aby wykonywanie wszelkich czynności było łatwe i przyjemne.

 

RĘKAWICZKI OCHRONNE NITRYLOWE.

    Coraz większą popularność zyskują rękawice medyczne wykonane z syntetycznej gumy nitrylowej. Jest ona delikatniejszy niż guma lateksowa, ale nadal jest odporna na ścieranie i rozdarcia. Co najważniejsze rękawiczki ochronne nitrylowe są zdecydowanie bardziej odporne niż lateksowe na działanie substancji tłustych i chemicznych tj oleje, smary i rozpuszczalniki. Można ich używać w miejscach gdzie konieczny jest krótkotrwały kontakt z tłuszczami np. podczas nakładania kremów u pacjentów obłożnie chorych. Doskonale sprawdzają się przy drobnych czynnościach medycznych – wykonywanie zastrzyków, zmiana opatrunków i kosmetycznych – manicure, pedicure, a także w domowych obowiązkach. Dużym atutem rękawic nitrylowych jest większe czucie w palcach dzięki czemu zyskały przychylność chirurgów, stomatologów i pracowników gabinetów kosmetycznych. Rękawiczki ochronne nitrylowe są bezzapachowe, bezpudrowe i występują w wielu wersjach kolorystycznych.

 

RĘKAWICZKI OCHRONNE LATEKSOWE

    Te rękawice z kolei wykonane są z naturalnego kauczuku czyli ze znanego wszystkim lateksu. Rękawiczki lekarskie lateksowe mają wiele zalet natomiast nie do wszystkiego się nadają. Po pierwsze są bardzo rozciągliwe, dobrze dopasowują się do dłoni, zwykle są cienkie, więc nie zaburzają nam czucia.  Po drugie, według wielu ekspertów ten wytrzymały i elastyczny materiał najlepiej chroni przed krwiopochodnymi patogenami oraz częścią niebezpiecznych chemikaliów. Rękawice lateksowe najlepiej sprawdzają się przy zmianach opatrunków, opatrywaniu skaleczeń czy drobnych pracach domowych. Niestety są mało odporne na kontakt z tłuszczami i olejami mineralnymi, dlatego też nie zdadzą egzaminu podczas kontaktu z tłustymi substancjami. Korzystanie z rękawic ochronnych lateksowych ma też swoje ograniczenia ze względu na to, że lateks działa na niektóre osoby uczulająco.

 

Rękawiczki

Aktywne filtry

Rękawiczki Nitrylowe 100szt...

Rękawiczki Nitrylowe 100szt Mercator Nitrylex rozmiar S -...

Cena podstawowa 27,00 zł -3,00 zł Cena 24,00 zł
Najniższa cena z 30 dni: 27 zł
  • Wyprzedaż!
  • -3,00 zł
Rękawiczki Nitrylowe 100szt...

Rękawiczki Nitrylowe 100szt Mercator Nitrylex rozmiar M -...

Cena podstawowa 27,00 zł -3,00 zł Cena 24,00 zł
Najniższa cena z 30 dni: 27 zł
  • Wyprzedaż!
  • -3,00 zł
Rękawiczki Nitrylowe 100szt...

Rękawiczki Nitrylowe 100szt Mercator Nitrylex rozmiar L -...

Cena podstawowa 27,00 zł -3,00 zł Cena 24,00 zł
Najniższa cena z 30 dni: 27 zł
  • Wyprzedaż!
  • -3,00 zł
Rękawiczki Nitrylowe 100szt...

Rękawiczki Nitrylowe 100szt Mercator Nitrylex Complete...

Cena podstawowa 27,00 zł -3,00 zł Cena 24,00 zł
Najniższa cena z 30 dni: 27 zł
  • Wyprzedaż!
  • -3,00 zł