Bańki chińskie jako sposób na walkę z cellulitem.

    Stawianie baniek w tradycji chińskiej znane jest od tysięcy lat. Za ich pomocą leczy się  najrozmaitsze dolegliwości, a terapię tę stosuje się do dziś. Masaż chińskimi bańkami to jedna z najbardziej znanych form walki z cellulitem, najczęściej sprawdza się przy ujędrnianiu i modelowaniu ciała. Istotą masażu jest wykorzystanie próżni jaka powstaje po zassaniu bańki na skórze. Dzięki temu poprawia się ukrwienie, zmniejsza się efekt skórki pomarańczowej, zaczynają zanikać rozstępy. Ogromną zaletą masażu bańkami chińskimi jest poprawa mikrokrążenia krwi i rozbijanie tkanki tłuszczowej, dzięki czemu skóra zostaje wygładzona i ujędrniona. Zanim zaczniemy korzystać z baniek chińskich warto zapoznać się w jakich sytuacjach się przydają, dla kogo są wskazane a dla kogo nie.

Bańki chińskie - efekty.

    Oczekiwane rezultaty stawiania gumowych baniek chińskich uzyskamy wówczas, gdy zapoznamy się bliżej z podstawowymi zasadami akupunktury. Należy je przystawić do ściśle określonych punktów na ciele, zależne oczywiście od schorzenia. Następnie należy wywołać efekt wsysania. Silny przepływ energii w obszarze objętym bańką umożliwia eliminację toksyn z organizmu, rozgrzanie i stopniowe łagodzenie objawów choroby. Bańki gumowe stawia się bez ognia. Są najnowocześniejszą i najbardziej uniwersalną odmianą wśród dostępnych na rynku baniek. Zastosowanie tworzywa sztucznego umożliwia stawianie ich praktycznie w każdym miejscu, a aplikacja na skórę jest bezbolesna.

    Gumowe bańki chińskie stosuje się najczęściej przy częstych przeziębieniach, nawracającym zapaleniu oskrzeli, astmie, szumy w uszach, chorobie lokomocyjnej, nadciśnieniu tętniczym, stanach pourazowych, stanach zwyrodnieniowych, ujędrnianiu skóry twarzy (małą bańką), walce z cellulitem. Nie poleca się korzystania z baniek chińskich osobom, które cierpią na zaburzenia krzepliwości krwi, wylewy podskórne i obrzęki spowodowane stłuczeniem, w przypadku ciąży należy unikać dużych baniek i nie stosować dużego ciśnienia,u osób bardzo szczupłych i dzieci nie stawiać baniek w okolicach kości, w tym łopatek i kręgosłupa, sutków, serca i jamy brzusznej.

Bańki chińskie

Aktywne filtry