Taping – rewelacyjna metoda fizjoterapii

Taping, nazywany również plastrowaniem dynamicznym lub kinesiotapingiem, to obecnie jedna z nowocześniejszych metod radzenia sobie z wszelkimi kontuzjami powstałymi podczas uprawiania sportu i nie tylko, a także doskonały sposób regeneracyjny dla naszego organizmu. Kinesiotaping to połączenie medycyny klasycznej z naturalnymi procesami leczenia organizmu.

 

Kinesiology taping w teorii

Nazwa „kinesiotaping” powstała z połączenia słów „kinezjologia” (kinesiology - nauka o ruchu) oraz „taping”, które w języku angielskim oznacza „oklejanie taśmą”. W praktyce kinesiology taping to innowacyjna metoda terapeutyczna polegająca na aplikowaniu na ciało w określony sposób elastycznej taśmy w postaci wyciętych przez terapeutę plastrów. Taką formę medycyny sportowej można często zaobserwować podczas transmisji telewizyjnych różnych rozgrywek i zawodów sportowych, podczas których wielu zawodników i zawodniczek jest oklejonych różnokolorowymi taśmami. Nie jest to oczywiście forma ozdoby ciała sportowców, lecz praktyczne zastosowanie plastrowania dynamicznego, jako naturalnej metody fizjoterapeutycznej.

 

 

Taping powstał na początku lat 70. XX wieku, a jego twórcą jest dr Kenzo Kase, absolwent m.in. Uniwersytetu w Meiji, i późniejszy przewodniczący Stowarzyszenia Kinesiotapingu Narodowej Szkoły Chiropraktyków w Japonii. Opracowując swoją metodę dr Kase czerpał przede wszystkim z doświadczeń medycyny zachodniej i dalekowschodniej, a celem jego naukowych poszukiwań było połączenie klasycznej fizjoterapii z naturalnymi procesami samoleczenia organizmu ludzkiego. Owocem tych badań było stworzenie nowoczesnych materiałów rehabilitacyjnych w postaci plastrów do tapingu o nazwie Kinesio Tex.

 

Taping w praktyce

Kinesiotaping polega przede wszystkim na uregulowaniu napięcia mięśniowego w miejscu zaaplikowania plastra. Taping barku, kolana czy stawu skokowego powoduje, że skóra w tych miejscach zostaje delikatnie naciągnięta, co z kolei pomaga zwiększyć przestrzeń pomiędzy skórą właściwą a powięzią (błona osłaniająca mięśnie). Pomaga to zwiększyć zakres ruchu mięśni oraz ich siły, a także usprawnia cały proces pracy układu limfatycznego (zwiększa się przepływ limfy, eliminowane są zastoiny, stany zapalne oraz krwiaki). Taping plastry znacznie poprawiają mikrokrążenie w plastrowanych miejscach ciała, usprawniając jednocześnie wszelkie procesy biologiczne, chemiczne oraz fizyczne, które zachodzą w skórze człowieka.

 

Plastry do tapingu i po bólu!

Taping kostki czy kolana to doskonały sposób radzenia sobie z bólem lub całkowitego jego wyeliminowania w kontuzjowanym miejscu na skutek pobudzenia naturalnych procesów znieczulenia endogennego. Plastry do tapingu wpływają bowiem na tzw. zakończenia Ruffiniego, które są receptorami bólu i odpowiadają za czucie głębokie. Kinesiotaping to nie tylko uniwersalna metoda stosowana w fizjoterapii sportowej, ale również skuteczny sposób uśmierzania bólu, leczenia kontuzji stawów i mięśni, terapii drenażu limfatycznego czy też forma rekonwalescencyjna wykorzystywana w terapiach pooperacyjnych. Tapin wykorzystuje się również m.in. w leczeniu zaburzeń neurologicznych, ortopedycznych, ginekologicznych czy też pediatrycznych. Z tapingu może korzystać praktycznie każdy człowiek, a przeciwskazań do jego stosowania jest naprawdę niewiele (m.in. łuszczyca, trudno gojące się rany czy też cukrzyca insulinozależna).

 

Tylko najwyższej jakości produkty

Pamiętajmy, że tylko najwyższej jakości plastry oraz akcesoria do tapingu zapewnią skuteczną i bezpieczną dla organizmu terapię. W naszej ofercie znajdziecie jedynie najlepszej jakości produkty sprawdzonych, światowych marek, jak np. BB Tape, Kinesio, Kretzer, Mueller czy Pino.

Taping

Jest 92 produktów.

Pokazano 1-21 z 92 pozycji

Aktywne filtry

3-pack w super cenie - BB...

3-pack w super cenie - BB Kinesiology Tape - 5cm x 5m -...

Cena podstawowa 114,00 zł -9,00 zł Cena 105,00 zł
 • Wyprzedaż!
 • -9,00 zł
6-pack w super cenie - BB...

6-pack w super cenie - BB Kinesiology Tape - 5cm x 5m -...

Cena podstawowa 228,00 zł -24,00 zł Cena 204,00 zł
 • Wyprzedaż!
 • -24,00 zł
BB Kinesiology Tape - 5cm x...

BB Kinesiology Tape - 5cm x 5m - 12 sztuk

Cena podstawowa 456,00 zł -60,00 zł Cena 396,00 zł
 • Wyprzedaż!
 • -60,00 zł
BB Kinesiology Tape - 5cm x...

BB Kinesiology Tape - 5cm x 5m - 18 sztuk

Cena podstawowa 684,00 zł -126,00 zł Cena 558,00 zł
 • Wyprzedaż!
 • -126,00 zł
Leukotape Remover 350 ml

Leukotape Remover 350 ml

Cena podstawowa 39,00 zł -4,00 zł Cena 35,00 zł
 • Wyprzedaż!
 • -4,00 zł
Nożyczki do tapingu Kretzer

Nożyczki do tapingu Kretzer

Cena podstawowa 75,00 zł -10,00 zł Cena 65,00 zł
 • Wyprzedaż!
 • -10,00 zł
BB Kinesiology Tape 5cm x...

BB Kinesiology Tape 5cm x 5m - beżowy

Cena podstawowa 38,00 zł -8,00 zł Cena 30,00 zł
 • Wyprzedaż!
 • -8,00 zł
BB Kinesiology Tape 5cm x...

BB Kinesiology Tape 5cm x 5m - biały

Cena podstawowa 38,00 zł -8,00 zł Cena 30,00 zł
 • Wyprzedaż!
 • -8,00 zł
BB Kinesiology Tape 5cm x...

BB Kinesiology Tape 5cm x 5m - żółty

Cena podstawowa 38,00 zł -8,00 zł Cena 30,00 zł
 • Wyprzedaż!
 • -8,00 zł