Bandaż elastyczny i bandaż kohezyjny

Niezbędne wyposażenie każdej apteczki to z pewnością między innymi bandaż elastyczny i bandaż kohezyjny. Główne zadanie bandaża to podtrzymywanie i zabezpieczenie opatrunku przed przemieszczaniem się, a także  usztywnianie/unieruchamianie tej części ciała, która uległa urazowi np. złamaniu, zwichnięciu w tym także złamanie żeber. Bandaż elastyczny wspomoże również wykonanie opatrunku uciskowego hamującego krwawienie.

Bandaż elastyczny

Wykonany jest z bardzo elastycznej i rozciągliwej i przepuszczającej powietrze dzianiny. Tego typu bandaż ma dołączoną zapinkę, aby można było stabilnie go umocować na ciele. Bandaż elastyczny to podstawa wyposażenia każdego gabinetu lekarskiego, apteczki domowej i samochodowej. Zastosowań bandaża jest bardzo wiele począwszy od opatrunku, po stabilizację zwichnięć lub złamań, aż po terapię kompresyjną, która wspomaga krążenie żylne.

Bandaż kohezyjny

Bandaż elastyczny samoprzylepny - służy do mocowania opatrunków - nie ma potrzeby zawiązywania ani mocowania go zapinką. Samoprzylepna struktura dotyczy jedynie samego bandaża kohezyjnego, ponieważ nie przylepia się do ubrań i włosów. Po zdjęciu bandaża kohezyjnego skóra pozostaje czysta, bez śladów np. kleju. Ten bandaż nie potrzebuje zastosowania zapinek ani plastrów, z tego względu stosowanie go to prostota i wygoda.

bandaż kohezyjny  podstawa każdej apteczki

Zarówno bandaże elastyczne jak i bandaże kohezyjne występują w wielu rozmiarach i kolorach, dzięki czemu każdy znajdzie odpowiedni bandaż do swoich potrzeb.

Skontaktuj się z nami a pomożemy Ci w wyborze najbardziej odpowiedniego bandaża dla Ciebie!

Bandaże

Aktywne filtry