PIŁKA LEKARSKA. PRZEŻYTEK CZY INNOWACJA?

    Piłka lekarska to przyrząd treningowy zdecydowanie bardziej kompleksowy niż mogłoby się wydawać. Większości z nas kojarzy się z mało ciekawymi lekcjami wychowania fizycznego, natomiast jej zastosowanie jest naprawdę szerokie. Trening z zapomnianą i mocno niedocenioną piłką medyczną wraca do łask i wnosi dużo możliwości, stawia wiele wyzwań, pozwala na sukcesywne budowanie siły, stabilizuje mięśnie głębokie, wzmacnia koordynację, elastyczność i ogólną wytrzymałość dolnych i górnych partii ciała. Piłka medyczna wykorzystywana jest również podczas rehabilitacji, gdzie w jej ramach pacjenci wykonują ćwiczenia między innymi takie jak, obroty tułowia z jednoczesnym trzymaniem piłki - na stojąco lub siedząco, rzuty piłką o podłoże, przysiady z piłką lekarską uniesioną w wyprostowanych rękach nad głową. Ćwiczenia takie jak brzuszki, scyzoryki czy na przykład przysiady z wyskokiem można również urozmaicić obciążeniem w postaci tejże piłki.

    Naszą propozycją są piłki lekarskie Pezzi MedicineBall  wyprodukowane przez włoską firmę Ledragomma. Występują w kilku wariantach wagowych i kolorystycznych. Jaką piłkę wybrać? Dla większości z nas odpowiednie zapewne będą piłki w zakresie wagowym 2-4 kg, dla bardziej zaawansowanych polecamy cięższe piłki. 

Piłka lekarska i jej zastosowanie

    Główne zastosowania piłki medycznej to przede wszystkim poprawa siły mięśni środka, koordynacji, elastyczności i ogólnej wytrzymałości dolnych i górnych partii ciała. Taka piłka lekarska jest idealnym przyborem do siłowni, treningu obwodowego i sesji personalnych, a także rehabilitacji oraz zajęć korekcyjnych.