Piłka do siedzenia

Piłka gimnastyczna to bardzo popularny od wielu lat przyrząd, który gości nie tylko na siłowniach, w salach rehabilitacyjnych, szkołach, ale coraz częściej w naszych domach. Dużym plusem piłki gimnastyczne jest to, że oprócz urozmaicenia i wzmocnienia naszego treningu, może spełniać jeszcze jedną, ważną funkcję, jaką jest siedzisko. Wielu pracowników biurowych przeniosło się ze standardowego krzesła na piłkę gimnastyczną/piłkę do siedzenia. 

Piłka rehabilitacyjna do siedzenia

    Siedzenie na piłce wspiera aktywną pozycję. Wywołuje ją ciągłe łapanie równowagi. Automatycznie wówczas napinamy mięśnie kolan, bioder i kostek. Wzmacniamy przez to mięśnie głębokie i kręgosłup. Pobudzamy krążenie, korygujemy postawę naszego ciała i jednocześnie rzeźbimy naszą sylwetkę. To wszystko ma wpływ na zdrowe i jędrne ciało.  Piłka rehabilitacyjna do siedzenia, stosowana jest często jako forma rehabilitacji pourazowej, mającej na celu wzmocnić ciało.

    Wiemy już jaki pozytywny wpływ ma piłka do siedzenia, ale czy siedzenie na piłce przy komputerze i to w pracy jest dobre?

    Możemy spotkać się z argumentami za i przeciw. Biorąc natomiast powyższe rozważania warto jest wypróbować siedzenie na piłce w pracy. Nie musi to być 8 godz., ale dobrze będzie zmienić pozycję choć na chwilę i poprzez działanie mikroruchów, pobudzić nasze ciało do aktywności. Istnieją także piłki ze stopkami, które zapewniają stabilność, a tym samym ewentualne ryzyko jej wyślizgnięcia jest niwelowane. Okazać się może, że będzie to jedyne dobre rozwiązanie dla naszych pleców i prawidłowej postawy.

Dlaczego siedzenie na piłce jest ostatnio tak bardzo popularne i czy jest wskazane w pracy?

W obecnych czasach, co druga osoba zmaga się z bólem pleców i nieprawidłową postawą. Szukamy rozwiązań na tego typu schorzenia, chodzimy po lekarzach, odwiedzamy fizjoterapeutów i ośrodki rehabilitacji. Natomiast w wielu przypadkach jest prosty sposób na wyeliminowanie tego typu dysfunkcji. Należy znaleźć przyczynę, naszych dolegliwości i najlepszą drogę odejścia od nich. Często są one spowodowane długotrwałym siedzeniu, w jednym miejscu. Nasza postawa jest wówczas daleka od ideału. Krzywimy się, przybieramy nienaturalne pozycje, a to wszystko prowadzi do wspomnianych bólów pleców i wad postawy. Dlatego w ostatnich latach, piłka do siedzenia stała się tak bardzo popularna. Siedzenie na piłce gimnastycznej, odciąża nasze plecy i wymusza trzymanie prawidłowej postawy ciała.

Piłki do siedzenia

Aktywne filtry