Igły akupunkturowe.

    W akupunkturze najważniejsza jest wiedza.  Nie obejdziemy się bez znajomości dokładnego położenia punktów akupunkturowych, powiązań między nimi a poszczególnymi organami oraz znajomość przepływu energii Qi przez meridiany. A kiedy po raz pierwszy szukamy odpowiednich igieł do akupunktury możemy być bardzo zaskoczeni ogromną różnorodnością ich rodzajów i odmian.

Jakie igły wybrać do akupunktury?

    Która igła będzie dla nas najodpowiedniejsza? To, na co najpierw zwracamy uwagę przy wyborze igieł do akupunktury, to ich rozmiar i mówimy tu zarówno o długości jak i o średnicy ostrza. Najbardziej popularne długości igieł akupunkturowych to: 7 mm, 13 mm, 15 mm, 25 mm, 40 mm, 50 mm. Nie oznacza to jednak, że nie ma krótszych czy dłuższych igieł, spotykane są również i takie o długości 3 mm czy choćby nawet 100 mm. Kolejnym parametrem igieł jest ich średnica. Im średnica igły jest mniejsza, tym igła jest ostrzejsza, to niestety oznacza, że ciężej jest ją wbić w skórę, ponieważ cienka igła jest bardzo giętka. Zdarza się jednak i tak, że  do nakłuwania określonych punktów akupunkturowych powinno się wybierać igły o określonej szerokości - zależy to od rodzaju zabiegu, nakłuwanego miejsca i techniki jaką stosuje terapeuta.

Igły do akupunktury – budowa.

    Bardzo ważnym elementem w igłach akupunkturowych jest uchwyt. Pełni dwie bardzo istotne funkcje: po pierwsze, dzięki uchwytowi terapeuta nie dotyka ostrza i może precyzyjniej  posługiwać się igłą, a po drugie funkcja uchwytu związana jest z mocno z teorią przepływu energii Qi przez meridiany w organizmie człowieka. Powszechnie stosowane są igły z uchwytem stalowym. Można spotkać oczywiście i igły z innymi uchwytami, choćby miedzianymi, srebrnymi, plastikowymi a nawet złotymi – te ostatnie są najrzadziej spotykane, a jeśli już to do najtańszych nie należą.

     Ostatnim elementem również bardzo istotnym przy wyborze igieł akupunkturowych jest to czy igły zapakowane są pojedynczo czy po kilka sztuk i czy w opakowaniu jest prowadnica do igieł. Pojedyncze pakowanie igieł zapewnia nam higieniczne i wygodne ich używanie i zużywamy tyle igieł i faktycznie jest nam potrzebne. Ale co zapewnia nam prowadnica? Dzięki zastosowaniu prowadnicy łatwiej jest nakłuć dokładnie wybrane miejsce, a igła nie wygina się w trakcie wbijania.

            Igły akupunkturowe mają zastosowanie również w suchym igłowaniu (ang.dry needling) i to jest jedyne podobieństwo do akupunktury. W suchym igłowaniu chodzi o właściwą lokalizację punktów spustowych obecnych w strukturach mięśniowych. To czy suche igłowanie zostało prawidłowo wykonane możemy poznać po tym, że po nakłucie suchą igłą spowoduje lekkie drżenie mięśnia w obrębie, któremu dedykowana jest ta terapia mięśniowo-powięziowa.

 

Igły do akupunktury z prowadnicą oraz igły do akupunktury bez prowadnicy.

            Zarys igieł do akupunktury pokrótce został przedstawiony, wybór w naszej ofercie jest szeroki. Nasza oferta zawiera także igły Soma zarówno z prowadnicą jak i bez prowadnicy. Soma to wyjątkowy polski projekt, który zachwyca i podbija serca fizjoterapeutów. W sklepie Profireh znajdziecie również igły Dong Bang ze stalowym uchwytem i prowadnicą produkcji koreańskiej, igły Tewa produkcji niemieckiej z miedzianym uchwytem bez prowadnicy a także igły Seirin produkcji japońskiej  z uchwytem plastikowym zarówno w wersji z prowadnicą i bez prowadnicy.  Większość oferowanych igieł do akupunktury wykonana jest z japońskiej stali chirurgicznej, są super ostre, niezwykle sprężyste i mocne.

Igły do akupunktury

Jest 19 produktów.

Pokazano 1-19 z 19 pozycji

Aktywne filtry