Igły do akupunktury

    W akupunkturze najważniejsza jest wiedza.  Nie obejdziemy się bez znajomości dokładnego położenia punktów akupunkturowych, powiązań między nimi a poszczególnymi organami oraz znajomość przepływu energii Qi przez meridiany. A kiedy po raz pierwszy szukamy odpowiednich igieł do akupunktury możemy być bardzo zaskoczeni ogromną różnorodnością ich rodzajów i odmian.

Jakie igły do akupunktury wybrać ?

    Która igła będzie dla nas najodpowiedniejsza? To, na co najpierw zwracamy uwagę przy wyborze igieł do akupunktury, to ich rozmiar i mówimy tu zarówno o długości jak i o średnicy ostrza. Najbardziej popularne długości igieł akupunkturowych to: 7 mm, 13 mm, 15 mm, 25 mm, 40 mm, 50 mm. Nie oznacza to jednak, że nie ma krótszych czy dłuższych igieł, spotykane są również i takie o długości 3 mm czy choćby nawet 100 mm. Kolejnym parametrem igieł jest ich średnica. Im średnica igły jest mniejsza, tym igła jest ostrzejsza, to niestety oznacza, że ciężej jest ją wbić w skórę, ponieważ cienka igła jest bardzo giętka. Zdarza się jednak i tak, że  do nakłuwania określonych punktów akupunkturowych powinno się wybierać igły o określonej szerokości - zależy to od rodzaju zabiegu, nakłuwanego miejsca i techniki jaką stosuje terapeuta.

igły do akupunktury szeroki wybór w Profireh

Igły do akupunktury – budowa

    Bardzo ważnym elementem w igłach akupunkturowych jest uchwyt, który pełni dwie bardzo istotne funkcje: po pierwsze, dzięki uchwytowi terapeuta nie dotyka ostrza i może precyzyjniej  posługiwać się igłą, a po drugie funkcja uchwytu związana jest z mocno z teorią przepływu energii Qi przez meridiany w organizmie człowieka. Powszechnie stosowane są igły z uchwytem stalowym. Można spotkać oczywiście i igły do akupunktury z innymi uchwytami, choćby miedzianymi, srebrnymi, plastikowymi a nawet złotymi – te ostatnie są najrzadziej spotykane, a jeśli już to do najtańszych nie należą.

     Ostatnim elementem również bardzo istotnym przy wyborze igieł akupunkturowych jest to czy igły zapakowane są pojedynczo czy po kilka sztuk i czy w opakowaniu jest prowadnica do igieł. Pojedyncze pakowanie igieł zapewnia nam higieniczne i wygodne ich używanie i zużywamy tyle igieł i faktycznie jest nam potrzebne. Ale co zapewnia nam prowadnica? Dzięki zastosowaniu prowadnicy łatwiej jest nakłuć dokładnie wybrane miejsce, a igła nie wygina się w trakcie wbijania.

            Igły do akupunktury mają zastosowanie również w suchym igłowaniu (ang.dry needling) i to jest jedyne podobieństwo do akupunktury. W suchym igłowaniu chodzi o właściwą lokalizację punktów spustowych obecnych w strukturach mięśniowych. To czy suche igłowanie zostało prawidłowo wykonane możemy poznać po tym, że po nakłucie suchą igłą spowoduje lekkie drżenie mięśnia w obrębie, któremu dedykowana jest ta terapia mięśniowo-powięziowa.

Igły do akupunktury z prowadnicą oraz igły do akupunktury bez prowadnicy.

            Oferta w  Profireh zawiera  igły do akupunktury Dong Bang ze stalowym uchwytem i prowadnicą produkcji koreańskiej, igły Tewa produkcji niemieckiej z miedzianym uchwytem bez prowadnicy a także igły Seirin produkcji japońskiej  z uchwytem plastikowym zarówno w wersji z prowadnicą i bez prowadnicy. Dużą popularnością cieszą się koreańskie igły do akupunktury DANA, mają szeroki wybór rozmiarów, co sprawia, że każdy znajdzie dla siebie odpowiednie igły. Większość oferowanych igieł do akupunktury wykonana jest z japońskiej stali chirurgicznej, są super ostre, niezwykle sprężyste i mocne.

Igły do akupunktury

Aktywne filtry

Igły do akupunktury Dong...

Igły do akupunktury Dong Bang ze stalowym uchwytem i...

Cena podstawowa 26,50 zł -1,50 zł Cena 25,00 zł
Najniższa cena z 30 dni: 26.5 zł
  • Wyprzedaż!
  • -1,50 zł