Odzież kompresyjna CEP - dobra inwestycja w zdrowie i lepsze samopoczucie.

    W tej kategorii znajdują się skarpety oraz opaski kompresyjne firmy CEP.  CEP Polska to  lider odzieży kompresyjnej w Polsce, który osiąga coraz większą popularność wśród sportowców, a także sportowców-amatorów.  Odzież kompresyjna poprawia metabolizm mięśni i sprawia, że ciało staje się lepiej ukrwione, a tym samym mięśnie nie męczą się tak szybko, a ewentualne zakwasy nie są tak dokuczliwe. Odzież kompresyjną najlepiej nosić po intensywnym treningu, zawodach a także w czasie podróży czy podczas długiego stania.

Skarpety kompresyjne dla biegaczy poprawiają krążenie i regenerację mięśni

Główne zadania kompresji.

    Działanie skarpet kompresyjnych polega na zastosowaniu stopniowanego ucisku, oznacza to, że skarpeta kompresyjna najmocniejszy ucisk wywiera w okolicy kostki – im wyżej tym ucisk maleje. Głównym zadaniem kompresji jest zabezpieczenie dolnych partii nóg przed zaleganiem krwi. Kompresja sprawia, że krew jest tłoczona cały czas do obiegu, dzięki czemu maleje możliwość pojawienia się zakrzepów oraz usprawnia krążenie krwi - mięśnie zostają lepiej ukrwione i odżywione.

    Dzięki kompresji regeneracja po wzmożonym wysiłku fizycznym dochodzi zdecydowanie szybszej. Dodatkowo lepszy metabolizm mięśniowy przyczynia się do wzrostu wydolności, dzięki wykorzystaniu kompresji kwas mlekowy wchłania się szybciej co chroni przed pojawieniem się tzw. zakwasów. Skarpety kompresyjne zabezpieczają mięśnie przed mikrourazami i kontuzjami, a po zdjęciu takiej odzieży kompresyjnej sportowiec czuje lekkość mięśni. Poprawa krążenia, lekkość i komfort to atuty, które przemawiają za tym, aby korzystać ze skarpet i opasek kompresyjnych. To dobra inwestycja w zdrowie i lepsze samopoczucie. Skarpety i opaski kompresyjne ubierane podczas uprawiania sportu sprawiają, że mięśnie lepiej pracują, natomiast stosowane po intensywnym treningu wspomagają regenerację sprawiając, że mija uczucie zmęczenia i odczuwamy lekkość łydek. Ponad to stymulowanie czucia głębokiego zwiększa też ochronę przed urazami.

Odzież kompresyjna CEP

Aktywne filtry