SKARPETY KOMPRESYJNE CEP

Dlaczego warto nosić skarpety kompresyjne?

    Skarpety kompresyjne to innowacyjny produkt doskonały dla sportowców i nie tylko. Skarpety kompresyjne to doskonałe rozwiązanie w czasie długich podróży samochodem czy długich kilometrów spędzonych podczas biegu. Skarpety CEP dzięki temu, że w sposób stopniowy uciskają żyły przyspieszają metabolizm i poprawiają krążenie w mięśniach łydek. W efekcie zwiększa się wydolność mięśni w trakcie treningu, a także przyspiesza regeneracja po jego zakończeniu. Dodatkowym atutem jest budowa skarpet, która sprawia, że mięśnie łydek są lepiej ustabilizowane, co zapobiega powstawaniu kontuzji spowodowanych przeciążeniem. Po za tym bezszwowa stopka nie powoduje otarć i powstawania pęcherzy. Skarpety Cep maja bardzo wiele zalet, noszenie ich sprawia, że kwas mlekowy szybciej się wchłania, ścięgna Achillesa są odpowiednio wsparte, toksyny usuwane są z organizmu zdecydowanie szybciej.

Skarpety kompresyjne dla biegaczy, kolarzy oraz amatorów długich podróży, których nogi pozostają zbyt długo w jednej pozycji

JAK DOBRAĆ ODPOWIEDNIE SKARPETY?

    Przy wyborze najważniejsze jest, aby dobrać odpowiedni rozmiar. Skarpety kompresyjne nie mogą być ani zbyt ciasne ani luźne, ponieważ spowodują, że bieganie czy jazda na rowerze nie będzie efektywna, a źle dobrany ubiór będzie sprawiał nam dyskomfort. 

Skarpety dobieramy na podstawie obwodu łydki w najszerszym miejscu!

    Dobrze dobrane skarpety będą idealnie leżały na nodze, nie będą się zsuwać, zapewnią komfort podczas uprawiania sportu, zapewnią lepszy metabolizm mięśni a lekki ucisk poprawi krążenie krwi. Korzystanie ze skarpet po treningu poprawią regenerację i pozwolą na odprężenie mięśni nóg.

Skarpety kompresyjne

Aktywne filtry