DYSK SENSORYCZNY I JEGO ZRÓŻNICOWANE ZASTOSOWANIE

    Dyski sensoryczne znane są również pod nazwą beret lub poduszka sensoryczna. Dyski sensoryczne są niebywale pomocne nie tylko do ćwiczeń równoważnych, lecz także dla osób, które pracują w pozycji siedzącej, ponieważ wymuszają one odruch autokorekcji postawy odciążając tym samym odcinek lędźwiowy kręgosłupa, a co za tym idzie - eliminują ból wywołany nieprawidłową pozycją. Dysk nadaje się również do masażu stóp.

    Beret do ćwiczeń jest w kształcie spłaszczonego koła, wypełnionego powietrzem, na powierzchni którego znajdują się miękkie kolce/wypustki. Ilość powietrza w dysku można dostosować wedle własnych upodobań. Im jest go więcej, tym poduszka robi się bardziej kulista i tym trudniej utrzymać na niej równowagę. To ma znaczenie przy stopniowaniu poziomu trudności wykonywanych ćwiczeń. Wypustki sensoryczne umieszczone na poduszce sensorycznej wpływają na pobudzenie stref reflektorycznych. Zadaniem wypustek jest również poprawa krążenia krwi oraz rozluźnienie mięśni.  

ćwiczenia równoważne z dyskiem sensorycznym Togu

    Dysk sensoryczny może być używany nie tylko w rehabilitacji, ale także podczas codziennych treningów, a wykonywanie ćwiczeń z jego udziałem zapewnia wiele korzyści: poprawia tzw. czucie głębokie, koordynację, wzmacnia mięśnie brzucha, koryguje wady postawy, poprawia się poczucie równowagi.

    Polecamy dyski sensoryczne TOGU Dynair senso oraz PINOFIT.

Dyski sensoryczne

Aktywne filtry