CZYM SĄ SYSTEMY PODWIESZEŃ?

    Systemy podwieszeń zyskują coraz większą popularność, a to ze względu na to, że trenujący powinni skupiać się na napinaniu mięśni i utrzymywaniu równowagi, dzięki czemu ich mięśnie zostają wzmocnione, rozbudowane, jednocześnie ćwicząc koordynację. Systemy podwieszeń skomponowane są na podstawie mocnych pasów, umożliwiających różnokierunkowy trening na każdym poziomie zaawansowania. Trening z systemem podwieszeń swoje uznanie zyskał dzięki specjalnym taśmom, które właśnie pozwalają na pracę z ciężarem własnego ciała i uzyskanie niesamowitych efektów.

    Ujmując w skrócie, treningi na TRX  to nic innego jak trening z obciążeniem własnego ciała. 

Trening z TRX-trening z obciążeniem własnego ciała

GUMY TRX. JAK ICH UŻYWAĆ?

    Gumy/taśmy TRX to wyspecjalizowane pasy w kształcie litery Y, wykonane z niezwykle trwałego polimeru, dzięki czemu służą swoim właścicielom przez bardzo długi czas. Nie zajmują zbyt wiele miejsca, są lekkie co sprawia, że można zabrać je ze sobą praktycznie wszędzie i przeprowadzić trening w dogodnym dla nas miejscu. Charakterystyczne dla treningu z systemem podwieszeń jest to, że należy jeden z końców taśmy przytwierdzić do stabilnego punktu, a dwie pozostałe linki wyposażone w uchwyty założyć na dłonie lub stopy. W trakcie treningu stosując gumy TRX mięśnie zostają wzmocnione poprzez pokonywanie grawitacji za pomocą ciężaru własnego ciała, w tym samym czasie pracuje wiele grup mięśniowych, nie obciążając stawów czy kręgosłupa.

TRX ĆWICZENIA - DLA KOGO?

    TRX polecany jest każdemu, a szczególnie osobom, które są po kontuzjach i mimo to nie chcą rezygnować z aktywności fizycznej. Zaletą TRX jest to, że można z nimi trenować niezależnie od kondycji. Oczywiście z czasem można podnieść poprzeczkę i trudność kontrolować za pomocą zmiany nachylenia kata ciała względem podłoża. Na efekty nie trzeba będzie długo czekać. Poprawa wytrzymałości, zwiększona wydolność, wyszczuplenie i ujędrnienie sylwetki zapewne zachęcą do dalszych treningów. 

PAMIĘTAJ!

    Oko doświadczonego instruktora pozwoli na to, aby trening przebiegł prawidłowo, z maksymalnym wykorzystaniem możliwości oraz na uniknięcie niepotrzebnych kontuzji czy niewielkich urazów. Pierwsze treningi z instruktorem pozwolą na prawidłowe korzystanie ze sprzętu.

Systemy podwieszeń

Aktywne filtry