Powerbands – Gumy do ćwiczeń

 

Trening, siłownia...nie każdy z nas ma pod ręką siłownię, a nawet jeśli to nie zawsze ma na nią czas. Pośpiech i zabieganie, kto tego nie zna?  A gdzie czas dla naszego zdrowia? Dla naszej formy? W takich sytuacjach idealnym rozwiązaniem jest trening w domu. Tu jednak nasuwają się kolejne pytania. Jakiego rodzaju trening? Z obciążeniem czy bez? Odpowiedź jest bardzo prosta. Niezależnie na jakim etapie zaawansowania jesteś, możesz być pewny, że ten przyrząd spełni Twoje oczekiwania. Mowa tu oczywiście o power band.

Power Band to gumy treningowe, które mają wszechstronne zastosowanie. Jeden produkt – wiele możliwości.

 Trening nóg z gumą oporową powerband

Jaki power band wybrać?

Gumy Powerband zostały tak zaprojektowane, aby sprostać różnym potrzebom fizycznym. Taśma Powerband występuje w różnych rodzajach oporu, a każdy opór ma swój kolor. W naszej ofercie posiadamy Power band żółtą – opór lekki, zieloną – opór średni, niebieską – opór ciężki oraz czarną – opór bardzo ciężki ich wymiary to 100 cm x 1,5 cm. Ten rodzaj power band doskonale sprawdza się w ćwiczeniach siłowych, stabilizujących oraz rozciągających.

Drugi rodzaj to Power Bands Mini Loop, które  również występują w czterech stopniach oporu, są krótsze od prezentowanych wcześniej, bo ich wymiary to 22 cm x 5 cm. Rozmiar i waga Mini Loop sprawiają, że są lekkim towarzyszem ćwiczeń.

Guma Power Band Mini Loop żółta – opór lekki, zielona – opór średni, niebieska – opór mocny i czarny – opór bardzo mocny.

To na jaki rodzaj Power Band się zdecydujemy, zależy od naszej siły i doświadczenia oraz do jakiego typu treningu będziemy je stosować. Może będziemy ich używać do rozgrzewki i treningu mobility, a może będą naszym jedynym sprzętem treningowym w domu? Być może mają służyć nam jako odciążenie podczas podciągania na drążku?

 

Ćwiczenia z power band

Gumy treningowe z mocniejszym oporem najlepiej sprawdzają się podczas rozciągania czy wspomagania nauki podciągania, natomiast te z mniejszym oporem idealne są dla osób początkujących, podczas rehabilitacji a także w treningu dzieci.

Gumy treningowe Power Band są niezastąpione w treningu klatki piersiowej, barków, ramion zaangażują także mięśnie nóg, pośladków oraz pleców. Dają maksymalny wycisk naszym mięśniom, do których dostęp zwykle jest utrudniony. Dzięki Power Band zaangażujemy więcej mięśni w wysiłek, wymodelujemy sylwetkę oraz wzmocnimy mięśnie a przede wszystkim zadbamy o to, aby Twoje ciało kształtowało się w sposób harmonijny.

Powerbands

Aktywne filtry