Plastry do kinesiotapingu.

BB Kinesiology Tape do tapingu to oryginalne koreańskie elastyczne plastry. Taśmy do tapingu mają szerokie zastosowanie, najczęstsze z nich to bóle kręgosłupa, urazy mięśni, skręcenia, siniaki, bóle menstruacyjne i wiele, wiele innych. Zapraszamy do zapoznania się ofertą plastrów Kinesiology tape w różnych rozmiarach i kolorach.

Kinesiotaping. Dlaczego taka nazwa?

Nazwa Kinesiotaping powstała z połączenia słów kinesiology – nauka o ruchu oraz taping – co w języku angielskim oznacza oklejanie taśmą.

 Taśma do kiesiotapigu BB Tape, bawełniana, elastyczna do 175%

CO TO JEST KINESIOTAPING?

Kinesiotaping zwany inaczej plastrowniem dynamicznym to bardzo popularna metoda terapeutyczna, która polega na oklejaniu wybranych części ciała specjalnymi elastycznymi plastrami. Jest to najbardziej nowoczesna metoda radzenia sobie z najróżniejszymi kontuzjami nabytymi podczas uprawiania sportu. Plastrowanie dynamiczne pomoże również w łagodzeniu bólu kręgosłupa, poprawi krążenie. Stosowanie taśm kinesiology jest też formą rekonwalescencyjną wykorzystywaną w terapiach pooperacyjnych. Plastry kinesiology tape wykorzystuje się również m.in. w leczeniu zaburzeń neurologicznych, ortopedycznych, ginekologicznych czy pediatrycznych.  Jest to również doskonały sposób regeneracyjny dla naszego organizmu.

 

Najbardziej popularnymi taśmami do plastrowania dynamicznego które proponujemy w swojej ofercie są oryginalne, koreańskie Kinesiology BB Tape.

Taśmy kinezjologiczne BB Tape zostały tak zaprojektowane, aby zapewnić maksymalną skuteczność terapii i komfort noszenia na najwyższym poziomie. Plastry kinesiology tape wykonane zostały z tkaniny bawełnianej oraz sinusoidalnie nałożonego kleju akrylowego. Wysoka jakość i parametry kinesiology bb tape pozwalają na noszenie plastrów nawet przez kilka dni. Doskonale przepuszczają powietrze, są niezwykle komfortowe i praktycznie nieodczuwalne po naklejeniu na skórę. Z plastrów Kinesiology BB Tape może korzystać właściwie każdy człowiek, a przeciwwskazań jest naprawdę niewiele m.in. łuszczyca, trudno gojące się rany czy też cukrzyca insulinozależna.

Jak działają tejpy?

Kinesiotaping polega głównie na tym, aby uregulować napięcie mięśniowe w miejscu nałożenia taśmy kinesiology. Naklejona taśma powoduje, że w danym miejscu skóra staje się lekko naciągnięta co w związku z tym służy temu, aby zwiększyć przestrzeń pomiędzy skórą właściwą a powięzią (błoną osłaniającą mięśnie) – ten efekt jest kluczowy jeśli chodzi o działanie kinesiotapingu. To z kolei pomaga zwiększyć zakres ruchu mięśni oraz ich siły, a także usprawnia cały proces pracy układu limfatycznego (zwiększa się przepływ limfy, eliminowane są zastoiny, stany zapalne oraz krwiaki). Plastry BB Tape znacznie poprawiają mikrokrążenie w plastrowanych miejscach ciała, usprawniają jednocześnie wszelkie procesy biologiczne, chemiczne oraz fizyczne, które zachodzą na skórze człowieka.

 

Taśmy do tejpingu - jak naklejać?

 Przed naklejeniem taśmy kinezjologicznej należy skórę optymalnie przygotować, sprawdzić czy skóra jest sucha, czy nie ma na niej płynów, balsamów, kremów czy olejków lub maści. Plastrowanie dynamiczne należy rozpocząć od przyklejenia ogona bez żadnego napięcia, aby taśma kinesio mogła dokładnie przylegać do skóry. W zależności od tego jaki mamy zamierzony cel – wzmocnienie, rozluźnienie mięśni czy stabilizację – przyklejamy dane ramię plastra na ciało. Końcówkę ramienia przyklejamy bez żadnego napięcia, aby plaster mógł dokładnie przylegać do skóry. Po aplikacji każdej sekcji  (ramion, ogona) należy pamiętać, aby lekko i energicznie pocierać lekko i energicznie od środka do końców taśmy kinesiology w celu aktywowania kleju. Bardzo ważne jest, aby nie trzeć od końców w kierunku środka, ponieważ może to spowodować odklejenie końców od skóry.

Należy pamiętać, że tylko najwyższej jakości taśmy zapewnią nam skuteczną i bezpieczną terapię. W naszej ofercie znajdują się tylko najlepsze, światowej sławy marki plastrów: BB Tape, 3NS Tex, Pino.

Kinesiology/Kinesio

Aktywne filtry

BB Tape tejpy taśmy plastry...

BB Tape tejpy taśmy plastry do tapingu wzorek 5cmx5m

Cena podstawowa 44,00 zł -2,00 zł Cena 42,00 zł
 • Wyprzedaż!
 • -2,00 zł
Taśma tejp do...

Taśma tejp do kinesiotapingu BB Tape 5cm x 32m

Cena podstawowa 209,00 zł -30,00 zł Cena 179,00 zł
 • Wyprzedaż!
 • -30,00 zł
3NS TEX kinesiotaping...

3NS TEX kinesiotaping 5cmx5m - różne kolory

Cena podstawowa 25,00 zł -3,10 zł Cena 21,90 zł
 • Wyprzedaż!
 • -3,10 zł
PINO Kinesiology Tape 5cm x...

PINO Kinesiology Tape 5cm x 5m Sport - różne kolory

Cena podstawowa 37,00 zł -2,00 zł Cena 35,00 zł
Najniższa cena z 30 dni: 37 zł
 • Wyprzedaż!
 • -2,00 zł
PINO Kinesiology Tape taśma...

PINO Kinesiology Tape taśma tejp 5cm x 5m Sport - różne...

Cena podstawowa 37,00 zł -2,00 zł Cena 35,00 zł
Najniższa cena z 30 dni: 37 zł
 • Wyprzedaż!
 • -2,00 zł
Plastry do tejpingu...

Plastry do tejpingu Pinotape Sport 5cmx31m - kolor do wyboru

Cena podstawowa 249,00 zł -20,00 zł Cena 229,00 zł
Najniższa cena z 30 dni: 249 zł
 • Wyprzedaż!
 • -20,00 zł
MYOTAPE - taśma do ust dla...

MYOTAPE - taśma do ust dla dzieci

Cena podstawowa 160,00 zł -21,00 zł Cena 139,00 zł
 • Wyprzedaż!
 • -21,00 zł
MYOTAPE - taśma do ust dla...

MYOTAPE - taśma do ust dla dorosłych

Cena podstawowa 160,00 zł -21,00 zł Cena 139,00 zł
Najniższa cena z 30 dni: 139 zł
 • Wyprzedaż!
 • -21,00 zł