Akcesoria do jogi

Praktyka jogi jest zdecydowanie łatwiejsza i przyjemniejsza kiedy możemy korzystać ze wsparcia akcesoriów tj. kostka do jogi, pasek do jogi i oczywiście najważniejsze mata do jogi.   

Wśród osób początkujących dość popularne jest przeświadczenie o tym, że joga to wyłącznie Ty, Twoje ciało i kawałek podłogi. Wszystkie pozycje jogi, wszystkie ćwiczenia wykonywane są bez jakiegokolwiek wsparcia. Po co więc ten cały sprzęt do jogi?

    Akcesoria do jogi pełnią, wbrew pozorom, niezwykle ważną funkcję. Same chęci i odrobina miejsca nie wystarczą, aby móc w pełni czerpać korzyści z oferowanych nam przez ten niezwykły system ćwiczeń. Niektórzy twierdzą wręcz, że akcesoria do jogi są zwyczajnie niezbędne, jeśli do asan chcemy podejść w sposób odpowiedzialny i zgodny z ich przeznaczeniem. Sam sprzęt do jogi bywa różnicowany na akcesoria do jogi dla początkujących i zaawansowanych, w rzeczywistości jednak wielu zaawansowanych joginów korzysta również z akcesoriów dla początkujących amatorów.

Właściwy wybór maty do jogi to pierwszy krok do dobrej praktyki

Joga da początkujących

    Wielu nauczycieli jogi podkreśla, iż motywy, dla których zdecydowałeś się wstąpić na tę ścieżkę, nie mają żadnego znaczenia – ważne jest to, do czego może Cię ona doprowadzić.

    Osoby początkujące w sposób szczególny wymagają wsparcia odpowiednich akcesoriów, które ułatwią im stawianie pierwszych kroków. Podstawą jest wspominana już mata do jogi, która nie tylko wyznacza miejsce ćwiczeń, ale też chroni przed kontuzjami. Oprócz maty do jogi warto zainwestować również w dobrej jakości kostki i pianki, które pozwalają dostosować określone asany do Twoich możliwości i predyspozycji.

Joga dla zaawansowanych

    W przypadku osób zaawansowanych podstawą nadal będzie mata do jogi, ale tylko wówczas, gdy będzie to mata umiejętnie dobrana. Ważna jest jej długość, szerokość, grubość, materiał, z jakiego została wykonana, a także wytrzymałość oraz jej właściwości antypoślizgowe.

    Oprócz maty do jogi, klocków i pianek, zaawansowani jogini i joginie chętnie korzystają ze specjalnych pasków do jogi (zwykle bawełnianych taśm pomagających w rozciąganiu) i krzeseł (krzesła do jogi posiadają ramę, ale bez oparcia). Bez względu na poziom zaawansowania, dużą popularnością cieszą się również takie akcesoria do jogi, jak koce i ręczniki, które zapewniają amortyzację dla stawów podczas wykonywania kolejnych ćwiczeń.

Akcesoria do jogi w PROFIREH

    Wszystko to, co niezbędne podczas zajęć, zarówno akcesoria do jogi dla osób początkujących, jak i tych, które opanowały najbardziej wymagające tajniki tego systemu ćwiczeń. Posiadamy specjalistyczne maty do jogi Manduka, a także kostki, koła i paski do jogi.

Kultowe maty do jogi Manduka uważane są za jedne z najlepszych mat na świecie. Są niezwykle komfortowe, zapewniają świetną amortyzację i przyczepność, a ich jakość wykonania zadowoli najbardziej wymagających klientów.

Joga

Aktywne filtry

Kostka do jogi Manduka yoga...

Kostka do jogi Manduka yoga block pianka granat

Cena 89,00 zł
Najniższa cena z 30 dni: 89 zł
 • Obecnie brak na stanie
Mata Manduka PRO Lite...

Mata Manduka PRO Lite Yogamat 4,7mm - różne kolory

Cena 409,00 zł
Najniższa cena z 30 dni: 409 zł
 • Obecnie brak na stanie
Airex Calyana Prime mata do...

Airex Calyana Prime mata do jogi kolor kiwi

Cena podstawowa 390,00 zł -131,00 zł Cena 259,00 zł
Najniższa cena z 30 dni: 390 zł
 • Wyprzedaż!
 • -131,00 zł
Pasek do jogi Manduka...
 • Obecnie brak na stanie
Pasek do maty Manduka...
 • Obecnie brak na stanie
Pasek do maty Manduka granat
 • Obecnie brak na stanie
Pasek do maty Manduka...

Pasek do maty Manduka czerwono-szary

Cena podstawowa 89,00 zł -10,00 zł Cena 79,00 zł
Najniższa cena z 30 dni: 89 zł
 • Wyprzedaż!
 • -10,00 zł
Mata do jogi Manduka eKO...

Mata do jogi Manduka eKO 5mm różne kolory

Cena podstawowa 449,00 zł -40,00 zł Cena 409,00 zł
 • Wyprzedaż!
 • -40,00 zł