search

Piłka gimnastyczna Original Pezzi® Gymnastik Ball Maxafe®

109,00 zł
Brutto

Piłka gimnastyczna Original Pezzi® GymnastikBall Maxafe® do gimnastyki, rehabilitacji, fitnessu, aerobiku, terapii. Piłka gimnastyczna GymnastikBall jest miękka i aksamitna w dotyku, wyposażona jest w antywybuchowy system z patentem Flexton Silpower® - odpowiednik systemu ABS (Anti Burst System).

Średnica: 65 cm, 75 cm

Kolor: czarny

Produkcja: Włochy

Średnica: Ø 65 cm
Ilość
Ostatnie sztuki w magazynie

Piłka gimnastyczna Original Pezzi® GymnastikBall Maxafe®

Stworzona została głównie z myślą o rehabilitacji oraz treningu ogólnorozwojowym. Piłka rgimnastyczna GymnastikBall poprawia funkcję równoważną naszego ciała. Poprzez odpowiednie ćwiczenia piłka gimnastyczna umożliwia wzmocnienie mięśni grzbietu, zwiększenie ruchomości w stawach, a także poprawiają kondycję fizyczną i koordynację ruchową. Stosowanie piłki gimnastycznej zamiast krzesła aktywuje mięśnie tułowia, poprawiając jednocześnie ich funkcję stabilizacyjną.

Piłka gimnastyczna GymnastikBall jest miękka, jej aksamitna powierzchnia zapewnia przyjemne odczucia w kontakcie z nią, idealna do wielu aktywności, jest bardzo elastyczna i wytrzymała, oprócz ćwiczeń gimnastycznych i rehabilitacyjnych można ją wykorzystać m.in. do opierania, leżenia, przetaczania, toczenia czy do siedzenia. Trudniejsze pozycje będą wymagały asekuracji. 

Ćwiczenia gimnastyczne z piłką rehabilitacyjną GymnastikBall Maxafe

Piłka gimnastyczna - uniwersalny przyrząd treningowy

Piłka gimnastyczna wykorzystywana jest do różnego rodzaju ćwiczeń: wzmacniających, rozluźniających, rehabilitacyjnych, kondycyjnych. Systematyczne treningi na piłce gimnastycznej sukcesywnie wzmacniają mięśnie głębokie, co pozwala na uniknięcie problemów z kręgosłupem i zapobiega wadom postawy. Ćwiczenia z piłką zdecydowanie przebijają ćwiczenia na płaskiej powierzchni. Okrągły kształt wymusza utrzymanie równowagi, a to właśnie aktywuje coraz więcej mięśni, w tym wcześniej już wspomniane bardzo ważne mięśnie głębokie.

Oryginalna piłka do ćwiczeń Pezzi GymnastikBall Maxafe wyprodukowana została przez włoską firmę Ledragomma i charakteryzuje się doskonałą jakością oraz niezwykle wysoką wytrzymałością.

Pierwsza na świecie piłka gimnastyczna GymnastikBall Maxafe

Odkąd zaczęto ją produkować w latach 60. była używane na zlecenie szwajcarskich lekarzy. Początkowo nazywano je  "Swiss Ball". Ta potoczna nazwa generalnie jest używana do tej pory. Szerokie zastosowanie pozwala na skorzystanie z piłki rehabilitacyjnej nie tylko w domu ale i w klubie fitness oraz gabinecie rehabilitacji. Piłki gimnastyczne Pezzi służą do treningu ogólnorozwojowego. Poprawiają funkcję równoważną o ciała. Poprzez odpowiednie ćwiczenia umożliwiają m.in wzmocnienie mięśni grzbietu, zwiększenie ruchomości w stawach a także poprawiają kondycję fizyczną i koordynację ruchową. Stosowanie tej piłki zamiast krzesła aktywuje mięśnie tułowia, poprawiając ich funkcję stabilizacyjną.

Właściwości piłki gimnastycznej GymnastikBall Maxafe:

 • poprawia koordynację ruchową, równowagę oraz priopriocepcję,
 • poprawia stabilizację wybranych części ciała,
 • najwyższej jakości materiał, nie zawiera szkodliwych ftalanów,
 • rekomendowane maksymalne obciążenie: 400 kg,
 • posiada certyfikat CE,
 • wyprodukowana zgodnie z zaleceniami UE dla wyrobów medycznych klasy I.

Zastosowanie piłki rehabiitacyjnej:

 • fitness,
 • korekcja wad postawy,
 • poprawa stabilizacji,
 • stretching,
 • ćwiczenia ogólnousprawniające,
 • poprawa propriocepcji,
 • rehabilitacja i medycyna sportowa.

Średnica: 65 cm, 75 cm

Kolor: czarny

Produkcja: Włochy

GymnastikBal_65_75
2 Przedmioty