search

Taśmy tejpy BB Kinesiology Tape plastry do tapingu 5cm x 5m

44,00 zł
Brutto

Taśma do tapingu BB Tape to elastyczny plaster, który wspiera mięśnie i stawy po przebytych kontuzjach, doskonały również w leczeniu zaburzeń neurologicznych, ortopedycznych, ginekologicznych oraz pediatrycznych. Tejpy zostały zaprojektowane tak, aby zapewnić maksymalną skuteczności terapii i komfort noszenia na najwyższym poziomie. BB Tape to oryginalne, elastyczne koreańskie plastry do tejpingu dostępne w wielu kolorach i wzorach, a także oprócz rozmiaru 5 cm x 5 m taśma do tejpingu występuje w długiej rolce 5 cm x 32 m oraz szerszej wersji 7,5 cm x 5 m.

Rozmiar: 5 cm x 5 m

W opakowaniu znajduje się ulotka z podstawowymi aplikacjami w języku angielskim.

Kolor: czarny
Ilość
W magazynie

Taśma do tapingu BB Kinesiology Tape

Elastyczna taśma do tejpowania wykonana z tkaniny bawełnianej oraz sinusoidalnie nałożonego kleju akrylowego. Jej parametry pozwalają na noszenie plastrów przez kilka dni. Dzięki doskonałej przepuszczalności powietrza są niezwykle komfortowe i praktycznie nieodczuwalne po naklejeniu na skórę. Tejpowanie jest doskonałą metodą na radzenie sobie z najróżniejszymi kontuzjami nabytymi podczas uprawiania sportu, ale nie tylko ponieważ pomoże również w łagodzeniu bólu kręgosłupa, poprawi krążenie, jest też formą rekonwalescencyjną wykorzystywaną w terapiach pooperacyjnych. Plastry do tejpowania wykorzystuje się także m.in. w leczeniu zaburzeń neurologicznych, ortopedycznych, ginekologicznych czy pediatrycznych.  Jest to doskonały sposób regeneracyjny dla naszego organizmu.

Plastrowanie dynamiczne przy użyciu taśm do tejpingu w sporcie

Jak działa i dla kogo przeznaczona jest taśma kinezjologiczna?

Funkcja taśmy do kinesiotapingu jest bardzo szeroka, nieinwazyjna i bezpieczna, ponieważ jej działanie nie opiera się na żadnych lekach. Mocną stroną tego rodzaju terapii jest to, że może być ona stosowana zazwyczaj tam, gdzie występują przeciwskazania do innych form leczenia. Zdrowotne działanie taśmy do tapingu polega jedynie na naturalnym wspomaganiu procesów samoleczenia organizmu. Kinesiology taping to metoda, która łączy elementy medycyny europejskiej oraz dalekowschodniej, polega na aplikowaniu na ciało - w określony sposób - elastycznej taśmy w postaci wyciętych przez terapeutę plastrów. Prawidłowe naklejenie tejpa na kolano czy inne miejsce na ciele ma kluczowe znaczenie w powodzeniu terapii. Aplikacja wykonana za pomocą taśmy kinezjologicznej, czyli plastra do kinesiotapingu, ma za zadanie zwiększyć przestrzeń pomiędzy skórą a powięzią, dzięki czemu krążenie krwi i limfy ulega poprawie i zostaje pobudzony proces autoleczniczy. Kinesiotaping może być wykorzystywany jako odrębna forma terapii lub jako wsparcie głównej metody leczenia.

Plastrowanie dynamiczne za pomocą tejpów to nie tylko uniwersalna metoda stosowana w fizjoterapii sportowej, ale również skuteczny sposób uśmierzania bólu, leczenia kontuzji stawów i mięśni, terapii drenażu limfatycznego czy też forma rekonwalescencyjna wykorzystywana w terapiach pooperacyjnych. Taping wykorzystuje się również m.in. w leczeniu zaburzeń neurologicznych, ortopedycznych, ginekologicznych czy też pediatrycznych. Taśmy kinezjologiczne mogą stosować kobiety w ciąży, dzieci, a nawet niemowlęta, a przeciwskazań do jego stosowania jest naprawdę niewiele (m.in. łuszczyca, trudno gojące się rany czy też cukrzyca insulinozależna). 

Terapia kineziotaping przy użyciu taśm do tejpowania BB Tape w sporcie, kontuzjach.

Właściwości taśmy do tejpowania BB Kinesiology tape:

 • rozciągliwość tylko na długość - masz pewność, że plaster w łatwy i właściwy sposób umieścisz na skórze,
 • elastyczność 175% - taka sprężystość plastra nie ogranicza ruchów, 
 • właściwości materiału zbliżone do parametrów skóry - plastry są praktycznie nie odczuwalne na skórze, są wygodne i komfortowe, 
 • nie zawiera leków ani lateksu - bezpieczny dla wrażliwej skóry,
 • hypoalergiczny klej akrylowy - nie podrażnia oraz nie uczula,
 • wodoodporny  - można wziąć kąpiel, prysznic lub skorzystać z basenu- bez obaw, że taśma się odklei,
 • szeroki wybór kolorów i wzorów - każdy znajdzie dla siebie ulubiony tejp.

Zastosowanie taśm do tejpingu:

 • w najróżniejszego rodzaju i pochodzeniu bólach (np. bóle kręgosłupa, mięśniowe, głowy, menstruacyjne),
 • zmianach zwyrodnieniowych,
 • urazach oraz obrzękach,
 • w leczeniu zaburzeń neurologicznych, ortopedycznych, ginekologicznych czy pediatrycznych,
 • stosowane jako metoda rekonwalescencyjna wykorzystywana w terapiach pooperacyjnych,
 • a także w medycynie estetycznej, kosmetologii, gdzie efektywnie radzi sobie z bliznami, zmarszczkami i zaburzeniami ukrwienia.

Plaster w rozmiarze 5 cm x 5 m

W opakowaniu znajduje się ulotka z podstawowymi aplikacjami w języku angielskim.

BB007
74 Przedmioty