• Wyprzedaż!
  • -15,00 zł
search

„Przewodnik po osteopatii wisceralnej” Tom I

126,00 zł
111,00 zł Zniżka 15,00 zł
Najniższa cena z 30 dni: 114.9 zł
Brutto

Tytuł: „Przewodnik po osteopatii wisceralnej” Tom I

Autorzy: Miachael Pulyaert, Tobias K.Dobler, Torsten Liem

Wydawnictwo: MedPharm

Ilość
W magazynie

Z przedmowy do wydania polskiego - „Przewodnika po osteopatii wisceralnej” Tom I:

„Przewodnik po osteopatii wisceralnej”  to pierwsze wydanie w języku polskim kompendium współczesnej wiedzy na temat technik wisceralnych.

Autorzy prezentują różne podejścia terapeutyczne oparte na niezmiennych, fundamentalnych założeniach i koncepcji osteopatii stworzonych przez Andrew Taylora Stilla. Terapia trzewna stanowi integralną część osteopatii czyli sztuki manualnego leczenia pacjentów. Manipulacje trzewne są jednymi z najważniejszych narzędzi terapeutycznych obok technik mięśniowo - powięziowych, stawowych, płynowych, drenażowych czy czaszkowych.

Na początku książki przedstawiono historię, filozofię i teoretyczne modele podejścia terapeutycznego w osteopatii, biomechanikę wisceralną opartą na mobilności i motylności trzewi, neurofizjologiczne podstawy dysfunkcji oraz podstawy teoretyczne terapii trzewnej.

W kolejnych rozdziałach przewodnika zastosowano anatomiczny podział na poszczególne narządy i układy, omówiono zagadnienia dotyczące embriologii, anatomii oraz pełnionych funkcji. Następnie zaprezentowano dokładne postępowanie diagnostyczne i możliwe dysfunkcje trzewne. Skrupulatnie opisano i pokazano na zdjęciach różne podejścia terapeutyczne, koncepcje i techniki manualne stosowane w terapii wisceralnej.

„Przewodnik po osteopatii wisceralnej” to bardzo praktyczna książka, która przyda się zarówno studentom osteopatii do nauki, jak i dyplomowanym osteopatom w codziennej pracy klinicznej.”

dr n.m. Marian Majchrzycki

KS34
5 Przedmioty